Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o porady
05-03-2017, 14: 30
Prośba o porady
Witam serdecznie jestem nowym użytkownikiem tego forum, chociaż proximę mam już od pewnego czasu to niestety ilość czasu jak i własne lenistwo nie pozwoliło na zgłębienie pewnych tematów. Chciałbym zapytać szanownych starszych stażem proximiarzy odnośnie kopania dołków- czym sugerujecie się przy wyborze sygnału do kopania- jedni mowią, że sygnały powtarzalne na +, tutaj czytam, że ujemne również mogą sygnalizować różne fajne fanty. Parę wypadów poświęciłem na technikę powtarzalne sygnały na+ i nakopałem polmosów i tubek po pastach a wskazania były na +60. Rozumiem , że nie każdy sygnał to guzik bądź moneta, ale zastanawiam się czy pomijając takie ujemne bądź rozbiegane sygnały nie zostawiłem za sobą czegoś fajnego w ziemiSmutny? Kopiecie tylko wyraźne czyste dźwięki czy krótkie szarpane również?

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-03-2017, 14: 49
RE: Prośba o porady
Kop wszystko co daje na kolor - nie wiem jak w proxie, ale w argo do -38 bodajże kopie się sygnały. Także minusy do pewnej granicy też są kopane. Im więcej kopiesz tym mniej pomijasz Uśmiech ja tak robię, chyba, że po kilku godzinach już jestem wypompowany, to kopie tylko wybrane. Zawsze będziesz kopał polmosy, tubki itd bo biją ładnie - a przecie takich sygnałów nie pominiesz Uśmiech

ARGO v3
05-03-2017, 15: 38
Poczytaj http://www.rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=215

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
05-03-2017, 16: 46
zastanawiałem się czy robię coś źle, że kopię same tubki i polsmosyUśmiech. Tak jak czytam wypowiedzi niektórych forumowiczów to nie potrafię sobie wyobrazić, że patrząc na skale wiedzą co mają pod sondą. Do jakiego poziomu na -kopiecie proximą?
Kopać wszystko- od kopania wszystkiego jest krecik (tym to się gwoździ naszarpałem. Po to mam rutusa, aby przy pomocy sugestii doświadczonych kolegów i poświęconego czasu wydatkować energię przy kopaniu dołków na fajne fanty a nie drut i gwoździeUśmiech
05-03-2017, 18: 21
To musisz posiąść jakieś super moce, żeby dyskryminować tak dobrze Język sygnały się pokrywają, nie wyplewisz tego.

ARGO v3
05-03-2017, 18: 26
Ja kopałem na słuch, kilka razy wykopałem monetkę, która biła na -70, ale sygnał był czysty jak na kolorek, na wyświetlacz w ogóle nie patrz. Z mojego doświadczenia z Proxą, w sumie nie dużego, bo jeden sezon, stwierdzam, że Proxa to wykrywacz, z którym się trzeba osłuchać, skala nie ma tu żadnego znaczenia, tylko słuch.
Czyli, ustaw sobie odpowiedni profil dźwiękowy i tryb, dla manie sensowny był tylko mix, ustaw spore wzmocnienie audio dla dynamika i podkręć SAT na statyku do 20, będzie lepsza separacja sygnałów na polach zaśmieconych, a jednocześnie nie pominiesz mniejszych kolorków maskowanych żelastwem leżącym obok.

PROxima ver. 5.0 | Alter 71
05-03-2017, 18: 43
ale kopiesz tylko czyste sygnały- niezależnie od skali?
żadnych szarpańców i mixów nie dołujesz?
05-03-2017, 19: 37
Jak mam wątpliwości to kopię, wiadomo, szarpane też, szarpanie może być wynikiem bliskiej obecności zardzewiałego żelastwa, dla tego chodzę w mixie, żeby słyszeć statyka, jak mam sygnał mieszany, a statyk wskazuje obecność dwóch przedmiotów, to kopię.

PROxima ver. 5.0 | Alter 71
05-03-2017, 19: 55
ale takich skaczących od np.-30 do +30 nie kopiesz?
05-03-2017, 20: 58
To zależy.Żeby odpowiedzieć na to pytanie trzeba mieć samemu wykrywacz w ręku nad tym celem.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS