Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o porady
06-03-2017, 06: 38
RE: Prośba o porady
Napisz może chociaż na jakiej dyskryminacji chodzisz. Moim zdaniem najlepiej ja wyłączyć albo prawie wyłączyć i słyszeć co sie w ziemi dzieje. Kopiesz to co uznasz za stosowne a nie co elektronika podpowie. Ja kopie sygnały pewne jak jest dużo różnych na polu. Wiadomo wszystkich nie sprawdzę bo musiałbym stać w miejscu i kopać. Jak pole czyste to sprawdzam wszystko co na kolor + minusy jak są stałe wskazania.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-03-2017, 08: 25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-03-2017 08: 27 przez west.)
Proxime mam dopiero jeden sezon nie jest to ciężki sprzęt dla początkującego ale wymaga obycia i osłuchania czyli pare h w terenie trzeba przelatać.

Po pierwszych kilku wypadach chciałem sprzedawać Rutusa, bo tak jak Tobie wychodziły mi też same polmosy i gwoździe.

Ja zaczynałem od dyskryminacji na -30 do +90.... wtedy omijałem niektóre sygnały.

Ustawiłem profil dzwiękowy Regisa, dyskryminację od -88 do +90. I biegałem, nagle dźwięki ożyły, stały się wyraźne, wiem mniejwięcej co kopać a czego nie kopać - słucham dużo dźwięków.

Spróbuj zrobić tak: ustaw profil dzwiękowy Regisa... dyskryminacja pełna czyli -90 do +90... czułość daj na +36 do +38 czyli w zasadzie podobne ustawienia jak na polu.

Zakop sobie na głębokość 10 cm monetę miedzianą, aluminiową, zardzewiałego gwoździa oraz polmosa oczywiście w odstępach, żeby dźwięki się nie nakładały na siebie i...... machaj.... słuchaj.... machaj i słuchaj. Zobaczysz jakie są różnice w dźwięku między monetami i smieciami typu gwóźdź i polmos.

Potem zakop te same przedmioty na 15cm i rób to samo potem na 20cm.

Zobaczysz jak dźwięki się zmieniają wraz z głębokością, jak wskazania na wyświetlaczu się zmieniają itd.

Wychodzisz potem na pole w poszukiwaniu monet i nie tracisz czasu na kopanie złomu, bo jesteś osłuchany i ,,znasz te dźwięki''
Znajdź wszystkie posty użytkownika
06-03-2017, 10: 36
Dyskryminacja -10 przeważnie ale czytając posty widzę że muszę używać -38
06-03-2017, 13: 47
nie musisz akurat -38 równie dobrze możesz dać -80 i po prostu dźwięki na stal (niskie) omijać. Jak ustawisz dyskryminację wysoko w stronę 0 np. -10 to może być tak że dźwięki nie będą jednoznaczne bo dyskryminacja trochę "wytnie" trochę "przepuści" i dźwięk robi się dziwny. Nie działa ona jak nóż, że powyżej jest sygnał dobry a poniżej brak sygnału. Moim zdaniem lepiej ustawić ją daleko na minus około -80 i zwracać uwagę na dźwięki. A tak w ogóle na początku to najlepiej kopać plusy i z czasem będziesz wiedział jaki dźwięk był i co było w dołku. Niestety, na początku trzeba się nakopać.
13-06-2017, 19: 10
Czy wasze proximy nowe monety 2gr 5gr i 20 gr pokazują na + i- ????
13-06-2017, 19: 30
Współczesne 1gr,2gr i 5gr są wykonane ze stali.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
13-06-2017, 19: 40
Jakiś czas temu były produkowane z koloru teraz stal pokryta jak napisał Regis. Wszystko wiec z proxi w porzadku.
13-06-2017, 19: 42
to już nawet monety z gówna robią??? co za kraj...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS