Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamiana solarisa na ....?
13-03-2017, 20: 05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-03-2017 20: 28 przez mareksh.)
Zamiana solarisa na ....?
Witam.
Od jakiś 3 lat śmigam z solarisem (wiem wiem długo wytrzymałem) . Pierwszy sezon normalnie masakra, myślałem że ten wykrywacz to jakaś porażka. Ale jednak z czasem się go nauczyłem i zaczęło to przynosić efekty, jako że to stary model było bardzo mało informacji na jego temat ale byłem wytrwały i dałem radę. Teraz chce go wymienić na coś znacznie lepszego, myślałem nad rutus Argo V3 z sondą dd 29 nowym bo jeszcze są. Widziałem wiele wpisów na forach że się wzbudza cały czas, że nie da się szukać itp ale pamiętam że dokładnie tak samo na początku myślałem o solarisie. Czy uważacie że Argo będzie dobrym wyborem (stanowiska Iwś drobna militarka oraz drobnica kolorowa do tej pory), czy jest dużo cięższy w nauce od solaria oraz czy przy tej zmianie będzie to duża różnica w osiągach. Ogólnie teraz z solarki jestem zadowolony ale uważam że jest za płytka i ma słabą dyskryminację. Dzięki za pomoc a może polecacie coś innego ???
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-03-2017, 11: 07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2017 11: 11 przez Regis.)
RE: Zamiana solarisa na ....?
Zerknij na post osoby która kupiła Argo jako swój pierwszy wykrywacz http://rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=830&page=4
Moim pierwszym wykrywaczem był Solaris i do tej pory mile go wspominam.Po kilku latach przesiadłem się na Proximę.Proxima po Solarisie zaskoczyła mnie łatwą i szybką do zrozumienia i opanowania identyfikacją.Proxima v1 z CC24cm(nie było wtedy jeszcze innych sond) wyraźnie lepiej radziła sobie w mocno "zastalonym" terenie.Po Proximie kupiłem Argo i mam go do tej pory.Argo jest znacznie lepszym detektorem od dwóch wcześniej wspomnianych.Trzy filtry gruntowe które można zmieniać.Filtr poczwórny dobrze sprawdza się w bardzo trudnym terenie jak morska plaża i szukanie koło fali.Proxima miała pod tym względem spore kłopoty jak zresztą ma wiele innych wykrywaczy.Chodząc z Proxą przy w pobliżu fali schodziłem z czułością na 22(skala jest do 39) a i tak piasek nasączony morską słoną wodą dawał silny sygnał na kolor.Argo na CC24 cm i DD29cm na filtrze poczwórnym nie ma takiego problemu i zazwyczaj można komfortowo szukać w takim miejscu na czułości około 40-45(skala jest do 48).
Argo na militarkę jak najbardziej a co do drobnicy to zależy co rozumiesz pod hasłem drobnica bo od tego zależy odpowiedź na to pytanie.Trudne w detekcji stopy małych metali,złoto cienka biżuteria ? Czy po prostu większość monet i drobnych kolorów jakie można na co dzien znaleźć ?
Po solarisie Argo nie jest trudny.To jak będzie się zachowywał zależy jak go ustawisz.Na początek wystarczy nie ustawiać go na maksymalne osiągi a będzie spokojny.Argo na DD 29cm czy nawet z CC24cm jest znacznie głębszy od Solarisa CC24cm.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
15-03-2017, 14: 53
Dzięki za dobre i obszerne wytłumaczenie tematu, Argo zamawiam jeszcze w tym tygodniu ?. Solaris zostaje u mnie. Widzę ile jest na forum informacji na temat Argo, przy solarisie tego nie miałem ? . Pozdrawiam
15-03-2017, 15: 11
Ja tylko dodam od siebie że gdybym po raz drugi kupowała Rutusa to nie napalałabym się tak na dużą cewkę.

Większe nie znaczy lepsze.
Zasięg Argo jest naprawdę spory a jak do tego dochodzi duża cewka to żeby coś znaleźć muszę się nieźle nakopać Oczko
Marzy mi się DD23 i myślę że gdybym od razu ją kupiła to zaoszczędziłabym sobie wstępnego rozczarowania - które na forum już obrosło legendą Język
15-03-2017, 17: 15
Dzięki za rady masz z nią problemy przy zaśmieconym terenie, czy na czystym, a może na obu. Jak byś mogła rozwinąć troszkę te problemy. Dzięki pozdrawiam
15-03-2017, 18: 22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2017 18: 23 przez DarkMethod.)
Duża cewka = lepszy zasięg i większe pole przemiatania. Minusy, to mała precyzja - ale tego da się nauczyć wg mnie. Przejście z kanarka na Argo z dużą cewką, to jest problem między innymi przez namierzanie. No ale trzeba obserwować, uczyć się jak kiedy argo reaguje podczas machania cewką, rozumieć jak kopać i da się to jakoś obejść Uśmiech ale nie powiem, trochę się tęskni za mniejszą cewką. Są plusy i minusy.

ARGO v3
15-03-2017, 21: 20
Dokładnie tak jak pisze DarkMethod - chodzi o małą precyzję namierzania.

Idziemy grupą i ci co mają wyśmiewanego kanarka kopią w punkt jeden sztych i idą dalej, podobnie Deusiarze a ja siedzę w miejscu i ryję jak dzik wszerz i w głąb.

Choć przy trafieniu tych bransolet z brązu Rutus -jeszcze przed wykopaniem, dawał sygnał bardzo mocny, czysty z pogranicza koloru i dużego zwartego metalu a kiedy skarb był już na wierzchu podszedł kolega z Deusem i ten ledwo popierdywał - co kolega skwitował "o k^%#@! a ja takie sygnały zwykle olewam".

Mimo mojej szczerej miłości do Rutusa uważam, że jest dość niestabilny i humorzasty nadal czasem wygrywa mi kanonady bez powodu, łatwo się wzbudza niezależnie od terenu, w zaśmieconym głupieje totalnie, serwuje 'przemieszczające' się sygnały- może taki egzemplarz mi się trafił.
15-03-2017, 21: 41
Ja to już przechodziłem z solarisem (niestabilność) ale powiem szczerze że teraz z czasem jest już bardzo dobrze tylko niestety płytko. Miałem parę przypadków że właśnie się wzbudzał strasznie i nic nie pomagało to prawda. Pamiętam początki to była masakra jakas, cały pierwszy sezon. Trochę się boję tego Argo ale mam zamiar zaryzykować. Aaaa i gratuluję tych bransolet w jakich rejonach to znalazłaś świętokrzyskie ?
15-03-2017, 21: 57
Jak już takie atrakcje przerobiłeś to gwarantuję, że Argo ogarniesz i obdarzysz miłością bezgraniczną Oczko

Dzięki za gratulacje. Zachodniopomorskie bardzo blisko Odry.
18-03-2017, 12: 57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-03-2017 13: 36 przez mareksh.)
No i jeszcze nie zamówiłem, kasa już jest tylko ciężko z decyzją, chyba to znacie Oczko

Więc tak wczoraj miałem okazję pochodzić z xterra 705 z cewka dd 7,5 kHz. Byłem bardzo zaskoczony stabilnością tego wykrywacza oraz identyfikacją znalezisk.

Znajomy doradził mi że skoro zostawiam solarisa to mogę go spokojnie używać na militarkę (tryb mix/statyk), a na drobnica kupić sobie właśnie xterra 705, czy jak on na to mówi Tereskę Uśmiech

No i co wy na to powiecie? czy to dobre rozwiązanie, bo solarisa i tak zostawię. I nie chodzi mi tu o kasę po powiedzmy że do 2500 mogę wydać na sprzęt.

Te wybory wykrywaczy to jakaś masakra Uśmiech
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS