Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czyszczenie monet miedzianych
20-04-2017, 11: 06
RE: Czyszczenie monet miedzianych
Myjka ultradżwiękowa: ocet50 woda zdemoralizowana50 i parękropel płynu.
Patyny i inne się luzują i potem można delikatnie mechanicznie usunąć (o ile nie odchodzi samo)
Najtańszą używalną myjkę z nierdzewki kupisz za ok.100
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-04-2017, 19: 14
Przetestowałem najpierw na 1/2 krajcara z 1782 roku. Zawiodłem się... Moneta stała się matowa i porobiły się wżery na patynie. Żałuję tej decyzji
21-04-2017, 19: 21
Mówiłem. Monety maja swoje lata i wygladaja jak wyglądają. Nie rozumiem co chcecie z nich zrobić. Stan menniczy? Po co? Żeby się świeciła jak psu ..... .? Z nieczytelnej już sie nic nie wyciśnie ewentualnie bedzie jeszcze gorzej a jak jest ładna to szkoda niszczyć. Wystarczy umyć wodą z mydłem. Potem jakaś konserwacja i to wszystko. Chyba że jakieś wykwity na niej są to trzeba zatrzymać niszczenie i konserwacja. Jeśli moneta ma 200-300 lat z czego 2/3 może przeleżała w ziemi to cieszcie się ze stanu jaki jest bo naszych teraźniejszych pln za 10lat nie znajdziecie bo się rozpadną.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-04-2017, 20: 41
@Tomasz przecież każdy z nas musi to przetestować na własnej skórze, na początku chcemy monety idealne, po zniszczeniu kilku mówimy sobie, trzeba czyścić delikatniej ale nawet te z reguły po czyszczeniu są gorsze wtedy rozumiemy że muszą zostać jakie są wystarczy wyczyścić tylko z piasku a na to z reguły wystarczy woda... ale do tego trzeba dojść samemu, z początku takich rad nie słuchamy.
23-04-2017, 11: 04
Co do monetek jest jedna jedyna zasada - nie czyścić. Korci zawsze, ale niestety. Tak jak wyżej obmyć wodą i to wszystko.

ARGO v3
24-04-2017, 10: 42
Dołączam się do opinii kolegów powyżej.Nie czyścić na siłę bo będzie tylko gorzej,ale do tego trzeba dojść na własnych błędach, bo pewnie każdego korci żeby podzióbać a potem żałuje że w ogóle ruszał.

Punk,Rock,Sex i.......MOTOCYKLE
było:FisherF2,Euroace+NelTornado,Argo V3
jest:Alter71+NoktaPointer i neodym
24-04-2017, 14: 40
Czyszczeniem warto pobawić się na popularnych egzemplarzach (w moim wypadku kopiejki, wychodzi tego w pytę, oczywiście trzeba patrzeć na roczniki, bo nawet wśród popularnych monet trafiają się rzadkie roczniki)
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS