Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proxima 3.1 na co się przesiąść
18-04-2017, 12: 07
Proxima 3.1 na co się przesiąść
Witam kolegów!!!
Jestem od 3 lat szczęśliwym posiadaczem Proximy 3.1 z cewka DD 29
Śmigam sobie na trybie mieszanym i wszystko było by pieknie gdyby nie dwie upierdliwości:
-częste strojenie do gruntu jesli teren jest zróżnicowany
-"kasowanie" wykrywacza -zauwazylem ze trzeba to robic po kazdym sygnale ktory ignoruje inaczej potrafi nie wskazać kolejnego przedmiotu.

No i wiadomo jak każdy chce wiecej lepiej głębiej
Interesuje mnie tylko kolor
Który z wyższych modeli da mi na tyle lepsze "doznania" w terenie ze warto bedzie sięgnąć do portfela.
Porównywałem moja Proxime z innymi sprzetami w podobnym przedziale cenowym i przekonałem sie że chce zostać przy tej marce bo łatwe one nie sa ale wynagradzaja czas poswiecony na uczenie się Oczko
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-04-2017, 21: 37
RE: Proxima 3.1 na co się przesiąść
Dokładnie Kolego rutus produkuje wykrywacze które trzeba zrozumieć, tzn zrozumieć zależności między poszczególnymi ustawieniami. Ja przez 3 lata chodziłem z rutus solaris, na początku masakra, dopiero z czasem doszedłem co i jak. Teraz jestem posiadaczem Argo 71 i jestem bardzo zadowolony (w moim przypadku to duży przeskok technologiczny ). Identyfikacja bardzo dobra oczywiście nie dla tych co myślą że jak bije na silver to wyciągną srebro, albo że dziwią się że czasami łuska bije na id 70 a czasami na 90. Genialnie identyfikuje folie, na drobnice wysokie częstotliwości działają bardzo dobrze. Ja przez chwilę się wacham nad xterra 705 z powodu opinii o alter71 że zła identyfikacja że ciężki że się wzbudza, i pewnie gdybym nie miał wcześniej solarisa to brał bym xterra (nie mówię że to zły sprzęt ). Jeżeli jesteś obeznany z rutusem to na pewno Alter71 będzie dobrym wyborem. Ja wziąłem altera tylko z jedną cwewka dd i czekam na jakaś nową ceweczę bo mają się pojawić jedyny problem przy dużej dd to słabe namierzanie tzn trzeba kopać szersze dołki , ale to normalne więc byłem tego swiadomy. No i na koniec dodam że Alternatywa 71 to jedyny aktualnie produkowany i aktualizowany przez firmę Rutus wykrywacz. Pozdrawiam kolego i życzę dobrego dla Ciebie wyboru Uśmiech
19-04-2017, 02: 23
Kusi mnie Alter ale jest to głebokie siegniecie do kieszeni -uzywka 2,5 klocka
wiele sie mówi o jego mozliwosciach ale widze z instrukcji ze strojenie do gruntu stało sie jeszcze bardziej upierdliwe a spust nadal bedzie czesto używany - wielka szkoda oczekiwałem ze w tych czasach bedzie juz przynajmniej automatyczne strojenie do gruntu Smutny
Moze ktoś napisze jak sie ma proxima do argo
19-04-2017, 18: 53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-04-2017 18: 56 przez mareksh.)
Jeszcze tylko dodam że strojenie do gruntu jest banalnie proste wystarczy pięciokrotnie przyłożyć cewkę do podłoża pozbawionego zanieczyszczeń, na gruncie bardzo zasmieconym możesz użyć gruntu fabrycznego (bez strojenia) od razu po strojenie wiesz czy jest wszystko ok czy może coś poszło nie tak i strojenie trzeba powtórzyć. Ja chciałem kupić Argo ale jednak wybór padł na altera i jestem zadowolony. Pozdrawiam

Ps. Szukając opinii o Argo wszyscy wskazywali że to bardzo dobry sprzęt, napewno użytkownicy doradzą.
20-04-2017, 11: 43
Ja po Proxie myślałem o Argo, ale w końcu wybrałem Altera i jestem bardzo zadowolony.

PROxima ver. 5.0 | Alter 71
07-05-2017, 21: 19
Ja też wybrałem Altera - jest to mój pierwszy wykrywacz i jestem zadowolony , mam go niecałe 1,5 m-ca chodzę prawie codziennie po 2 - 4 godz, dopiero teraz zacząłem bawić się ustawieniami i nie jest to wcale takie skomplikowane tylko trzeba się wsłuchać i poświęcić troche czasu na eksperymenty ale i tak jeszcze nie ogarnęłem wszystkiego bo wolę iść w teren niż robić próby i sprawdzać ustawienia , co do strojenia to fakt jest to troche upierdliwe podczas zmiany trybów szczególnie jak nie ma czystego miejsca w pobliżu ale nie ma tragedii bo jest ustawienie gruntu fabrycznego ale jednak mógłby zapamiętywać wcześniejsze strojenie przy zmianie trybów, z cewką DD troche gorzej idzie mi namierzanie, dokupiłem CC i w zaśmieconym terenie jest o wiele lepiej i nie wiem dlaczego ale tam gdzie DD nic nie pokazywała to CC wyciągnęła jeszcze kilka monet, możliwe że w międzyczasie zmieniłem coś w ustawieniach ale nie wydaje mi się. Teraz muszę się zmobilizować i zrobić sobie przerwę żeby wysłać sprzęt do wgrania nowszego oprogramowania, póki co to zamówiłem jeszcze odbiornik do słuchawek, jak przyjdzie i go przetestuję to się podzielę opinią.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS