Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Poszukiwanie nowej, leśnej miejscówki
06-05-2017, 14: 26
Poszukiwanie nowej, leśnej miejscówki
Witam!
Jestem z województwa Lubelskiego, konkretnie z Puław. Z racji tego, że jeżdżę głównie kopać po polach, na które obecnie sezon niestety się skończył bo wszystkie są obsiane, poleci ktoś jakieś sprawdzone miejsca do kopania w lasach? Interesuje mnie II wojna światowa. Pytam, bo z reguły lasami się nie interesuję, ale obecna sytuacja zmusza mnie do wkroczenia w takie tereny. Czytałem o różnych miejscach gdzie coś się działo, ale tam wychodzą jedynie łuski i złom...
Proszę o odpowiedź, z góry dziękuję i pozdrawiam!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-05-2017, 17: 42
RE: Poszukiwanie nowej, leśnej miejscówki
To, że łuski wychodzą, to dobry znak. Zbite łuski świadczą o toczącej się walce(krótkie łuski od pistoletów 9mm dodatkowo informują o walce na małej odległości). W większej ilości łuski nie zbite świadczą o tym, że w tym miejscu było obozowisko/punkt przegrupowania/punkt rozbrajania. A więc luski to dobry omen, który warto sprawdzić dokładniej. Same łuski również mogą sporo powiedzieć po sygnaturach. Np znajdujesz zbite szwbskie łuski, a wiec nie daleko powinny być również polskie mausery/ruskie mosiny z lat 44-45 i na odwrót.
07-05-2017, 16: 39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-05-2017 16: 39 przez Rutusowiec.)
RE: Poszukiwanie nowej, leśnej miejscówki
U mnie wystrzelone łuski od ppsz/tt leżą w każdym małym lasku. Mogą świadczyć o walkach, ale nie muszą. Ludzie po wojnie polowali ze zdobycznej broni i amunicji na zwierzynę łowną. Większa ilość naboi też niekoniecznie dowodzi jakimś działaniom militarnym. Równie dobrze ktoś mógł je porzucić kiedy milicja zaczęła robić naloty w poszukiwaniu nielegalnych, domowych arsenałów. Jeśli chodzi o lasy to polecam zagajniki na polach. Rolnicy zrzucali tam wszystko to co znaleźli/wyorali na polu. Niestety najczęściej są to też śmietniki, ale tam przynajmniej unikniesz problemów bo w większych lasach nie wiadomo na kogo się trafi. Przez namnożenie się w ostatnich czasach pseudo poszukiwaczy środowisko mocno straciło na reputacji.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS