Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dyskryminacja - ustawienia
10-05-2017, 13: 02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2017 13: 02 przez lukasz_berserker.)
Dyskryminacja - ustawienia
Witam

Mam krótkie pytanie , chodzi mi mianowicie o dyskryminacje w detektorach.
Czy dobrze rozumiem? Jesli ustawimy dyskryminacje na np -36 to odcinamy wszystko co jest miedzy -90 a -36 ?
Czyli wychodzi ze wykrywacz nie bedzie reagowal na sygnaly z tego przedzialu ? ( tak jakby tłumik sygnału)

Poczytałem pare postów , i w zasadzie doszedłem do jednego wniosku:
Jeśli chce słyszeć sygnaly dla zarówno koloru i stali ( nie koniecznie kopać stal) to najlepiej ustawić dyskryminacje na -80 powiedzmy zeby nie słyszeć kamieni magnetycznych.
Jeśli dobrze rozumiem, czy dodatkowo trzeba nastawić korekcje kamieni magnetycznych ? Jesli tak to jaka najlepiej wartość?

Dzięki bardzo za wyrozumiałość. Jesli temat juz jest poruszony gdzieś to proszę o przesunięcie.

Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
10-05-2017, 13: 46
RE: Dyskryminacja - ustawienia
Przy -36 jak podałeś przykład tak powinno być ale do końca nie jest. W zależności od głębokości, ksztaltu i pewnie jeszcze kilku innych zmiennych te wskazania beda różne. Na pewno poza te -36 bedzie się coś przebijać i wykrywacz bedzie wydawał jakieś dziwne dźwięki. Dyskryminacja nie dziala jak "uciecie nożem"
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-05-2017, 13: 57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2017 13: 58 przez lukasz_berserker.)
(10-05-2017 13: 46)Tomasz napisał(a):  Przy -36 jak podałeś przykład tak powinno być ale do końca nie jest. W zależności od głębokości, ksztaltu i pewnie jeszcze kilku innych zmiennych te wskazania beda różne. Na pewno poza te -36 bedzie się coś przebijać i wykrywacz bedzie wydawał jakieś dziwne dźwięki. Dyskryminacja nie dziala jak "uciecie nożem"

Tomasz ,

Ale ogolnie dobrze to rozumiem? Bardziej mi chodzi, zeby nastawić dyskryminacje na -80, aby odciąć kamienie magnetyczne.

A co z nastawą kamieni magnetycznych ? jakieś sugestie?

Dzieki Oczko
10-05-2017, 14: 06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2017 14: 11 przez Regis.)
W Argo przy KK 0 kamienie magnetyczne najczęściej sygnalizowane będą w zakresie 88 i 90.Jeśli nie chcemy ich słyszeć to włączamy KK ustawiając ją na minus i szukając takiego jej ustawienia na którym kamienie nie będą już sygnalizowane w górnym zakresie koloru.Ustawienie KK na wartości ujemne powoduje przesunięcie sygnalizacji obiektów z górnego koloru na najniższą stal i na odwrót .Przy ustawieniu KK na wartości dodatnie sygnały z dolnej stali przejdą na górny kolor. Kamienie po takim przesunięciu skali za pomocą ustawienia KK na minus powoduje ,że będą one nadal sygnalizowane przez detektor ,ale już na -90 ,-88.Aby ich nie słyszeć w ogóle wystarczy ustawić dyskryminację na -87.Skala ujemna i dodatnia jest okręgiem połączonym ze sobą między 90 a -90.Tutaj znajdziesz więcej info o KK http://www.rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=8

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
10-05-2017, 14: 54
(10-05-2017 14: 06)Regis napisał(a):  W Argo przy KK 0 kamienie magnetyczne najczęściej sygnalizowane będą w zakresie 88 i 90.Jeśli nie chcemy ich słyszeć to włączamy KK ustawiając ją na minus i szukając takiego jej ustawienia na którym kamienie nie będą już sygnalizowane w górnym zakresie koloru.Ustawienie KK na wartości ujemne powoduje przesunięcie sygnalizacji obiektów z górnego koloru na najniższą stal i na odwrót .Przy ustawieniu KK na wartości dodatnie sygnały z dolnej stali przejdą na górny kolor. Kamienie po takim przesunięciu skali za pomocą ustawienia KK na minus powoduje ,że będą one nadal sygnalizowane przez detektor ,ale już na -90 ,-88.Aby ich nie słyszeć w ogóle wystarczy ustawić dyskryminację na -87.Skala ujemna i dodatnia jest okręgiem połączonym ze sobą między 90 a -90.Tutaj znajdziesz więcej info o KK http://www.rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=8

Dzieki Regis ,

zaznajomie sie z tematem, jak bede miał pytania to bede pisał
10-05-2017, 14: 56
Właściwie koledzy już Ci odpowiedzieli, dodam tylko że dyskryminację ustawiamy zawsze w zależności od miejsca i naszych predyspozycji.

To znaczy jeśli chodzimy po w miarę czystym terenie możemy ustawić ją wyżej to znaczy bliżej -90 jeśli natomiast teren mocno zaśmiecony to bliżej -20 chociaż właściwie -30 jest taką średnią bo wiele sygnałów koloru szczególnie tych najmniejszych i najgłębiej położonych jest sygnalizowanych jako minus (nawet srebrne małe monety) także tu musimy sami określić złoty środek, w zależności od naszych umiejętności i wrażliwości.
Na pewno na samym początku lepiej ustawić większą dyskryminację aby się nie zniechęcić do zbytniego hałasu, a w miarę zdobywanego doświadczenia tą dyskryminację zmniejszać, aż do całkowitego jej wyłączenia, wielu kolegów chodzi często z dyskryminacją ustawioną na -90.( Oczywiście mówimy tu o Argo czy Proksimie Bo Alter i Optima nie mają ID minusowego)
Inna sprawa to dyskryminacja wybiórcza gdzie możemy sobie wyciąć konkretne ID, ale tu musimy mocno uważać, aby nie wyciąć użytecznych sygnałów, musimy dokładnie wiedzieć dlaczego jej używamy.

Jeżeli zaś pytasz o sugestie dotyczące kk. to używamy jej tylko wtedy gdy te kamienie są, jeżeli nie ma kamieni magnetycznych to wystarczy ustawić na -1 wtedy wykrywacz staje się bardziej stabilny (zalecał to nawet producent).
Tam gdzie te kamienie są i przy cewce DD można te ustawienia podnieść do -5 a nawet -10 kk właściwie bezpiecznie, bo chodzi tu jak już wspomniał Regis o przesunięcie skali i wtedy przy ustawionej dyskryminacji możemy pominąć szczególnie duże przedmioty aluminium, które są sygnalizowane na końcu skali jako plus.
10-05-2017, 14: 58
Ja chodze na -80 w 99% i kk na 0 i kamienie słyszę ale jest ich tak mało w moim regionie że nie zaprzatam sobie tym głowy żeby je wycinać. Słyszę wszystko a dyskryminuję w głowie.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
10-05-2017, 19: 24
a ja mam ustawione na -60 i już wmiare wyczułem co kopnąć w proxe v5
30-08-2018, 16: 10
-60 to odpowiedni zakres jeśli chodzi o militarkę dla argo v3 dd29? Np. bagnet jakie przeważnie ID wskazuje?
08-09-2018, 22: 39
Ja ostatnio wykopałem bagnet na -68 który leżał na głębokości 5 cm. Długo zastanawiałem się o co chodzi? Wróciłem na miejsce i okazało się że pochwa została w ziemi no może to co z niej zostało. Była w takim stanie że głowa boli rozpadała się w rękach. Doszedłem do wniosku że to ona przekłamywała cały układ ID w Argo
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS