Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RUTUS :: zasilanie - akumulatory - baterie - problemy
31-03-2016, 18: 18
RE: RUTUS :: zasilanie - akumulatory - baterie - problemy
Mam taką z funkcjami: precharge, charge, refresh. Może to i procesorowa. Pokazuje również battery defect jeżeli jest kopnięte aku.
Chodzi mi o to czy miernikiem jestem wstanie stwierdzić czy naładowany na max aku jest gorszy od reszty i go wymienić. Jak wiadomo zestaw w koszyczku jest tak słaby jak najsłabsze ogniwo Oczko
Które parametry badać miernikiem bo z elektryki to orłem nie jestem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-03-2016, 21: 54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-03-2016 22: 01 przez brzoza.)
Miernikiem nie ma możliwości sprawdzić i ocenić nim baterię w sekundę.
Ten test z żarówką pokaże faktyczną pojemność/sprawność akumulatorka. Ile godzin będzie świeciła taka fatyczna pojemność. Kup żaróweczki a pomogę zinterpretować tobie wyniki

A tak między nami to lepiej kup nowe świeże akumulatorki. Cały komplet. A odwdzięczą się Tobie ładną, stabilną pracą w terenie i przewidywalnym czasem pracySzczęśliwy
05-04-2016, 08: 08 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-04-2016 08: 13 przez Wojtek600.)
@Pantalar - jeśli potrzebujesz tanio nowych aku, a masz w okolicy sklep biedroniacza - to szukaj w gablocie z elektroniką Kodaków za 19 zł 4szt . Nominalnie mają po 2100 nie mniej niż 2000 mAh, ale w rzeczywistości te aku mają po 2200 pojemności. Mówię serio, sprawdzone ładowarką BC-700. Roczne aku ( ale używane regularnie, nie zleżałe bezczynnie) mają u mnie cały czas po 2150 poj. ( używane w gpsie garmin parami) ładują się równo. A nowiutkie 2200 z tego jeden z nich wykazuje jakimś trafem 2500. Fabrycznie naładowane trzymają krócej, wiadomo, ale też nie byłem w stanie szybko ich rozładować w Proxie. Musiałem dorżnąć w gpsie. Pierwsze "swoje" porządne ładowanie musowo małym prądem, bez kombinacji. Najlepiej 200 mAh dla pierwszych ładowań.

Jeśli te kodaczki nie będą porastać kurzem i będą użytkowane " z dyscypliną" - do pełnego rozładowania, następnie ładowane jakimś przyzwoitym ładowaczem małym prądem do 360 mAH to gwarantuję, że posłużą.

Spra-wdzo-ne.

"Nie jestem tak szalony, by w tej kwestii cokolwiek mniemać lub nie mniemać."

ACE250 z cewką 6,5x9" staż od 2013, Rutus Proxima 5.0 rok prod.2015, cewka 6.6kHz wer.20 zw. świeżo nabyty
07-06-2016, 14: 56
Lidlowa ładowarka zaczęła mi psuć akumulatory.
Zastanawiam się nad zmianą sposobu zasilania. Znajomy polecił mi spróbować ogniwa Li-Pol wraz z odpowiednią ładowarką. Miał ktoś z Was z nimi do czynienia?
http://forbot.pl/blog/artykuly/podstawy/...dium-id291
ładowarka http://www.modele.sklep.pl/pl/Katalog/LA...HA-V2.html
07-06-2016, 16: 48
Paluchy wykorzystasz zawsze do innych urządzeń.
Tego akumulatora już nie koniecznie.
Może lepiej kupić zestaw eneloop i nowa ładowarkę.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
14-08-2016, 13: 39
Do Rucia Argo znalazłem takie coś http://www.varta-consumer.com/pl-pl/prod...chargernew - jest na 8 aku nie na 4 więc samo w sobie jest dobre .
Teraz tylko problem z Aku - białe eneloopy czy jakieś inne , bo napisany przez kolegę -cheetaha- post o aku ma już dwa lata więc może są już jakieś lepsze ?
Pozdrawiam

Argo V 3 ---> Minelab E-trac ....
14-08-2016, 16: 29
A w ogóle wie ktoś co dzieje się z kolegą Cheetah?
14-08-2016, 16: 53
Białe są wystarczająco dobre, ale te czarne jak masz kasę to wytrzymają jeszcze więcej.
Ja na białych które mają już chyba 3 lub 4 lata chodzę co najmniej 30 godzin, bez względu czy zimno czy gorąco a zostawione w wykrywaczu w zimnym garażu na wiosnę są dalej gotowe do pracy Duży uśmiech
28-11-2016, 20: 49
Z moich doświadczeń polecam Eneloopy czarne (Eneloop Pro) - ich pojemność to 2450 mAh, białe są tańsze, ale mają już tylko 1900 mAh.
Ładowarkę mam taką, co pisał wcześniej Jaro66 - jest to VARTA LCD MULTI CHARGER model 57671. Prąd ładowania AA to 450 mA, więc nie rozwali nam akumulatorków. Nie jest droga i można kupić spokojnie do 100 zł. Np. tutaj:
http://allegro.pl/ladowarka-varta-multi-...98592.html

Używałem z powodzeniem w Argo, teraz zasilają Altera. Bez problemu. Mogę śmiało polecić.

PS. Kiedyś kompletu białych Eneloopów używałem w aparacie fotograficznym (Fuji S9600). Po 5 latach dalej śmigały bez zarzutu.
28-11-2016, 20: 59
Nie jest najgorsza jednak ja uważam że ładowarka musi ładować każdy akumulator osobno, to znaczy że ma tyle kanałów ile ładuje akumulatorów, inaczej uśrednia prąd ładowania w zależności ile akumulatorów ładuje w tym wypadku 2, 4 , 8 co nie jest zbyt zdrowe dla akumulatorów.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS