Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
RUTUS :: zasilanie - akumulatory - baterie - problemy
31-01-2019, 22: 13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 31-01-2019 22: 14 przez perez.)
RE: RUTUS :: zasilanie - akumulatory - baterie - problemy
Witam
Testował ktoś, być możne ktoś używa aku firmy eneloop pro(czarne) , ikea ladda (2450) , fujitsu( czarne ) podobno to aku z jednej fabryki, takie same parametry. taka sama liczba naładowan (500) ??
Właśnie zakupiłem ładowarkę everactive nc-1000 plus . Ilośc urzadzeń na baterie typu aa oraz aaa mnie przeraża trochę Uśmiech Czy lepiej odłożyc pieniążki i zakupić tak wychwalane eneloop ?

Garrett ace 250 z nel hunter, zbieram na altera
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2019, 08: 56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2019 12: 37 przez stan.)
Na temat enelopów znajdziesz tu sporo na tym forum wystarczy poszukać, o chociaż by tutaj>>>
http://www.rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=1764
Różnica pomiędzy czarnymi i białymi jest właściwie tylko w pojemności a co za tym idzie długości szukania.
Ja od wielu lat używam białych i wystarczają mi na kilka wyjść po 5 - 6 godzin to jest ok 30 - 40 godzin.
Mam te akumulatorki niektóre już 10 lat, i nadal są sprawne.
Szukamy na nich do całkowitego rozładowania, bo jeśli nawet na wskaźniku jest już niewiele to po nocnym spoczynku, mogę jeszcze na drugi dzień pochodzić jeszcze kilka godzin.
Pozostawienie ich w wykrywaczu nawet na kilka miesięcy nie spowoduje ich rozładowania, włączam wykrywacz i szukam nawet jeśli wykrywacz leżał przez zimę w nieogrzewanym garażu.
Warunek to dobra ładowarka z możliwością ładowania naprawczego, robię takie ładowanie co roku trwa to kilka dni ale warto.
Zwykłe ładowania staram się robić na jak najmniejszym prądzie, ładują się nawet do 1.4V
To tyle z mojej praktyki, używam ich do wszystkich sprzętów jakie posiadam na baterie, i skończyły się problemy z zasilaniem, że w najważniejszym momęcie skończyły się baterie chociaż były włożone nowe.
Miałem napisać dwa zdania, ale trochę się rozpisałem Duży uśmiech
01-02-2019, 17: 18
Ok dzięki

Garrett ace 250 z nel hunter, zbieram na altera
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS