Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kopanie po deszczu
19-05-2017, 08: 38
Kopanie po deszczu
Witajcie. Kopie od 3 lat przewaznie na polach i lakach i jak dotad zawsze w suchej ziemi, lub tylko minimalnie wilgotnej. Jak to w lecie lub jesienia bez opadow. Tak sie zlozylo ze mam tydzien urlopu ale od kilku dni solidnie padalo i na polach po ktorych chodze, a nie sa obsiane, zalegaja kaluze i jest niezle blocko. Chcialbym sie dowiedziec jak w takich warunkach sprawdzaja sie wykrywacze i jak bardzo spadaja ich osiagi. Czy warto kopac na takich polach, czy lepiej poczekac az obeschna? Jak w takich warunkach zachowuje sie alter? Dzieki i pozdrawiam (przepraszam za brak polskiej czcionki)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-05-2017, 08: 50
RE: Kopanie po deszczu
W wilgotnej ziemi zazwyczaj zasięgu detekcji rosną a nie maleją
19-05-2017, 10: 19
(19-05-2017 08: 50)JOHN0045 napisał(a):  W wilgotnej ziemi zazwyczaj zasięgu detekcji rosną a nie maleją

Ale zbyt duża wilgotność gruntu powoduje niestabilną pracę detektora co wymaga zmniejszenia czułości.

(19-05-2017 08: 38)DecimusMeridius napisał(a):  . Tak sie złożyło ze mam tydzien urlopu ale od kilku dni solidnie padalo i na polach po ktorych chodze, a nie sa obsiane, zalegaja kaluze i jest niezle blocko. Chcialbym sie dowiedziec jak w takich warunkach sprawdzaja sie wykrywacze i jak bardzo spadaja ich osiagi. Czy warto kopac na takich polach, czy lepiej poczekac az obeschna? Jak w takich warunkach zachowuje sie alter?

Na tych wilgotnych polach i podmokłych łąkach po których chodziłem Alterem sprawował się bardzo dobrze.Podchodząc do miejsc gdzie stała woda kiedy zaczynały pojawiać się fałszywe sygnały po prostu zmieniałem filtr na niższy np. z 4-go na 5-ty.
Na polach trzeba kopać kiedy w ogóle można na nie wejść bo rolnik obsieje i się skonczy.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
19-05-2017, 12: 49
Na polach trzeba kopać kiedy w ogóle można na nie wejść bo rolnik obsieje i się skonczy.
[/quote]

Tu bez watpienia masz racje. Dzieki
19-05-2017, 19: 36
(19-05-2017 10: 19)Regis napisał(a):  Ale zbyt duża wilgotność gruntu powoduje niestabilną pracę detektora co wymaga zmniejszenia czułości.

Zdecydowanie potwierdzam. Przy dużej wilgotności mój Rutek dostawał kociokwiku Oczko
20-05-2017, 15: 57
Ja radziłem sobie z tym poprzez ustawienie na grunt fabryczny. Przynajmniej mniej popiskiwał.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
20-05-2017, 16: 30
Pozdrawiam czytam wasze posty i też mam problem z moim alterem 71 nawet jak jest sucho po paru minutach dostaje takiego pierdolca że zjade z czułością na 60 nic nie daje tozkładam ręce miłego
20-05-2017, 19: 15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2017 19: 16 przez stanis.)
Może to przez baterię?. Jak jedna jest lipna to detektor może pracować nie stabilnie.

(20-05-2017 16: 30)Pablo napisał(a):  Pozdrawiam czytam wasze posty i też mam problem z moim alterem 71 nawet jak jest sucho po paru minutach dostaje takiego pierdolca że zjade z czułością na 60 nic nie daje tozkładam ręce miłego

Może to przez baterię?. Jak jedna jest lipna to detektor może pracować nie stabilnie.
20-05-2017, 19: 52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-05-2017 20: 06 przez Pablo.)
Baterie kupiłem duracell po zakupie wykrywacza pierwsze 2 tyg. super nagle tak zaczoł szaleć dźwiękami nawet w powietrzu, robiłem reset programu nic nie dało

Baterie kupuje duracell turbo max pierwsze 2 tyg. było super nagle zaczoł szaleć dźwiękami nawet w powietrzu nie wiem może trafiłem na wadliwy wypust

Baterie kupuje duracell turbo max pierwsze2 tyg po zakupie było super nsgle zaczoł szaleć dźwiękami
20-05-2017, 20: 18
sprobuj na innych bateriach i zweryfikuj czy problem tkwi w wykrywce czy w bateriach.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS