Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sonda DD
05-06-2017, 20: 16
Sonda DD
Witam
Do altera posiadam dwie cewki dd i cc.Częściej chodzę z cc a to dlatego bo dd jest bardzo ,, hałasliwa'' .Detektor jest stabilny dopiero po znacznym obniżeniu maskowania filtra gruntu i czułości . Czy koledzy zauważyliście u was też takie zjawisko jak dużo lewych sygnałów na cewce dd ? Dodam jeszcze , że byłem dzisiaj na ugorze , żółty piasek małe zasmiecenie terenu a maskowanie musiałem dać na 5 i filtr gruntu na 4 a czułość na 80.Z cewką cc w tym miejscu chodziłem na maskowaniu 2 filtrze 3 i czułości na 90 i detektor był stabilny.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
06-06-2017, 00: 38
RE: Sonda DD
A innymi ustawieniami sie nie bawisz?
Błąd.
Maskowanie i filtr byś miał niżej.
Poczytaj o używaniu cewek DD a na pewno i z czułością będziesz bliżej maksimum.
06-06-2017, 05: 37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2017 05: 53 przez aragain.)
daro jakie ustawienia powinienem zmienić ,żeby filtr, maskowanie zmniejszyć a czułość podciągnąć?
06-06-2017, 06: 00
aragain napisz na jakim programie dokonywales tych zmian i po co jezeli bylo male zasmiecenie terenu
06-06-2017, 09: 11
Alter to nie jest V3 i ustawień wplywajacych na prace ma doslownie kilka mniej niz palcow w jednej dloni.
Sam dowiesz się które jeśli zaczniesz poznawać Menu zamiast marnować czas na grzebaniu tylko w maskowaniu i filtrach.
06-06-2017, 09: 17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-06-2017 12: 07 przez aragain.)
Mecenas program monety 6khz wzmocnienie audio 15. Kamienie magnetyczne 0 Detektor z cewką dd dopiero przy takich ustawieniach filtra maskowania i czułości uspokaja się nie ma tak zwanych lewych sygnałów .Jest tak nie tylko na tym ugorze .W miejscach zaśmieconych ,starych wioskach to tylko raz założyłem dd .Nie dało się szukać tą cewką. Cc to inna bajka jest bardzo stabilna.Zastanawiam się czy cewka dd nie jest uszkodzona.
06-06-2017, 10: 41
sonda dd ma inny schemat skanowonia w ziemi zadziala w kazdy smietniku ale nie lubi dyskryminaci klasycznej tylko tonowa filt gruntu dawkoj odpowiednio do ilosci smieci w ziemi malo smieci niski filtr duzo wysoki
aragain miejscowi takie jak piszesz byly juz wielokrotnie przeszukane przez innych poszukiwaczy i 6khz moze okazac sie czestotliwoscia zbyt niska zeby znalesc cos ciekawego
program szybko jest dobry na zasmiecone miejscowki wyprobuj go na dyskryminacji tonowej z dd
06-06-2017, 20: 48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2017 09: 06 przez aragain.)
Dzieki mecenas za radę .Wiem do czego służą filtr i maskowanie orientuje się jaki mają wpływ na poszukiwania i jak dzialają cewki .Te ustawienia były na ten konkretny ugor . Dużą cewkę dd kupiłem bo myślałem ,że bedę siegał glebiej poprawiajac obiecujace mało i średnio zasmiecone miejscowki po przeszukaniu ich mała cewką .Miałem parę lat tejona chodziłem z cewką standardową i nel tornado. Chodząc z nelem tylko nieznacznie zchodzilem z czułości na tym i podobnych miejscach.Jestem trochę zawiedziony,że muszę aż tak ,,kastrować "altera tracąc na głębokości poszukiwań na obiecujących i mało zaśmieconych miejscach. Są dwa rozwiązania, albo ten typ tak ma i z tąd pytanie do was czy też to zauważyliście ? , albo mam uszkodzoną cewkę i w tedy będę pisał do producenta.
07-06-2017, 13: 34
Pisz do producenta. Ja używam różnych ustawień i w takich miejscach jak lasy, łąki, pola, parki zazwyczaj mam czułość w okolicach 88 i nie ma problemów.
07-06-2017, 15: 41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-06-2017 15: 49 przez stan.)
(06-06-2017 10: 41)mecenas napisał(a):  sonda dd ma inny schemat skanowonia w ziemi zadziala w kazdy smietniku ale nie lubi dyskryminaci klasycznej tylko tonowa filt gruntu dawkoj odpowiednio do ilosci smieci w ziemi malo smieci niski filtr duzo wysoki
aragain miejscowi takie jak piszesz byly juz wielokrotnie przeszukane przez innych poszukiwaczy i 6khz moze okazac sie czestotliwoscia zbyt niska zeby znalesc cos ciekawego
program szybko jest dobry na zasmiecone miejscowki wyprobuj go na dyskryminacji tonowej z dd

mecenas... znowu zaczynasz wypisywać głupoty, robisz zamieszanie nie mając pojęcia o czym piszesz.
Robienie zamętu na forum może się w końcu dla ciebie źle skończyć, żeby radzić innym najpierw trzeba mieć samemu chociaż podstawową wiedzę o wykrywaczu, a z tego co ty piszesz wynika że ty nawet dokładnie instrukcji nie przeczytałeś.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
aragin, Tak jak radzi altertomek,.... ja także chodzę prawie zawsze na pełnej czułości, tylko w wyjątkowych miejscach obniżam, w lasach i większości miejscówek jest cisza, tylko w wyjątkowych miejscach bardzo mokrych lub zaśmieconych robi troszkę więcej hałasu ale do zaakceptowania
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS