Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rutus First
30-06-2017, 13: 46
RE: Rutus First
(30-06-2017 12: 02)mazur napisał(a):  Nie czytając instrukcji pompował bym sondą do gruntu kręcąc pokrętłem od gruntu aż będzie cisza (chyba że instrukcja mówi inaczej). Czułość jak najwyżej chodź do szybszego przemiatania możliwe że trzeba będzie nieco zejść. A dyskryminację połóż na ziemi mały kawałek foli alu (powiedzmy wielkości małego paznokcia lub nieco mniejszy jeżeli wykrywacz go złapie) i ustaw tak aby był słyszalny i powinno być w miarę ok

Dzięki bardzo przetestuję i dam znać,tylko z tym gruntem nie bardzo rozumiem.
Pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-06-2017, 13: 52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2017 13: 56 przez Regis.)
Z innego forum Cyt. : "Ja miałem Firsta bez strojenia do gruntu niestety, ale tu też nie ma wielkiej filozofii, jeśli wykrywacz podczas oddalania sondy od gruntu daje sygnał wtedy trzeba podkręcić strojenie.
Instrukcja mówi tak: ''Jeśli wykrywacz podczas oddalania sondy od gruntu daje sygnał akustyczny to należy zwiększyć poziom filtracji gruntu''." http://www.wmfp.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=5652

Znalazłem informację ,że rutus First był w wersji ze strojeniem do gruntu i bez niego.Teraz zależy którego posiadasz.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
30-06-2017, 14: 15
Dzięki serdeczne ZawstydzonyAnioł
30-06-2017, 17: 11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-06-2017 17: 36 przez mazur.)
Cytat:Dzięki bardzo przetestuję i dam znać,tylko z tym gruntem nie bardzo rozumiem.
Wykonujesz tzw pompki wykrywaczem czyli unosisz na ok 30 cm cewkę i opuszczasz do gruntu ale nie dotykasz go cały ruch powinien trwać ok sekundy. Jeżeli wykrywacz wydaje jakiś dźwięk to kręcisz delikatnie pokrętłem od gruntu i powtarzasz czynność aż będzie cisza. Ważne musisz to robić nad czystym gruntem tzn bez obecności żelaza w gruncie. O ile dobrze pamiętam to jak jest dźwięk przy unoszniu to kręci się w jedną stronę a jak przy opuszczaniu to w drugą. Ale ja nie używałem tego wykrywacza to co piszę to są zasady ogólne.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS