Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wymiana Sztycy Alter 71
17-07-2017, 19: 37
Uśmiech Wymiana Sztycy Alter 71
Witam mam kilka pytań odnośnie całej sztycy Rutus Alter 71 . Osobiście na wykopki jeżdżę motorem ( cross ) lub rowerkiem , wiec długi plecak typu na wędki nie wchodzi w rachubę. Sztyca jaka jest każdy wie dla mnie bardzo uciążliwa ze składaniem zajmuje to dość dużo czasu itd.. Pytanie moje brzmi może ktoś już z was próbował zmienić całą sztyce na innego typu? i Czy na przykład pasowała by od GM 5 bo widzę że jest bardzo podobna a teleskopowa Uśmiech . Dodam jeszcze że taką sztyce można normalnie kupić.

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2017, 20: 36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-07-2017 20: 37 przez daro.)
RE: Wymiana Sztycy Alter 71
Sam myslalem o takiej przerobce ale jakos mnie zniechecila cena tego patyka 350zl
Od GM podejdzie tylko będziesz musiał od podlokietnika do elektroniki puścić kable w cienkiej rurce której na tych fotkach nie widać ale w oryginale GM jest taka cienka zamontowana.
17-07-2017, 20: 53
A nie łatwiej by było zmodyfikować środkową rurkę w Alterze tę wygiętą tak aby pierwsza się w nią tylko cała chowała? Może ktoś o czym takim (prostszym myślał). Na filmach Sapera widać że środkową już wymienił na prostą ale nie wiem czy ma teleskopową.
17-07-2017, 21: 06
saper nie wymienił tylko nie złozył całosci na potrzeby filmu...
17-07-2017, 22: 59
Najlepiej by bylo, jak by producent udostepnil prostú strednú štýcu,..
18-07-2017, 08: 29
a co z prostą lepeiej sie chodzi??? MOzna gietą rurke odwrocic i tez inaczej sie chodzi wygodniej
18-07-2017, 09: 51
Przeczytałeś w ogóle pierwszy post? Tu nie chodzi o " lepsze chodzenie". Istotą sprawy jest niewygodne i problematyczne składanie i rozkładanie Altera. Dla osób które często to robią jest to naprawdę niewygodne i uciążliwe. Można inaczej vide Nokta, Deus lub GM. Sam skusiłbym się na zamianę sztycy. Tylko czy to technicznie wykonalne bez zbytniej ingerencji w sprzęt Rutusa?

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
18-07-2017, 10: 44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2017 10: 45 przez @liens.)
ok tez często niechce mi sie tego robic ale niestety tak juz jest , tez myslałem o jakiejs teleskopowej ale mysle ze przeciez codziennie nie chodze wiec to rozkladanie juz musi tak zostac... Inni woogole tego nie robia poniewaz wykrywke maja cały czas w gotowosci do auta.. Jezeli chodzi o transport jednosladowy to mam plecak dosc pojemny ze najdłuzsza rurka sie chowa.. ,a w lesie gdzie mi sie spieszy powoli rozłozy sie i naprzod..
18-07-2017, 10: 44
Wykonalne ale nie bez przeszkód choćby średnica podlokietnika w GM a średnica mocowania puszki z bateriami i glosnikiem Altera.
Jest spora różnica w grubości.
Nastepna sprawa demontaz kabli ktore trzeba puscic cienka rurka pod stelazem i srodkiem uchwytu do wyswietlacza.
Reszta to tylko kosmetyka Uśmiech
18-07-2017, 10: 55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-07-2017 10: 58 przez Dumadar.)
(18-07-2017 10: 44)daro napisał(a):  Wykonalne ale nie bez przeszkód choćby średnica podlokietnika w GM a średnica mocowania puszki z bateriami i glosnikiem Altera.
Jest spora różnica w grubości.
Nastepna sprawa demontaz kabli ktore trzeba puscic cienka rurka pod stelazem i srodkiem uchwytu do wyswietlacza.
Reszta to tylko kosmetyka Uśmiech

Jeśli chodzi o to drugie, to chyba bez lutowania by się nie obyło. Poza tym, zostaje jeszcze kwestia gwarancji. Mars MD ma jeszcze podobna sztycę do GM-owej. Niestety cena nieco zaporowa :-) http://mocnysygnal.pl/pl/p/Uniwersalna-s...MarsMD/172
Aliens, masz rację, często się tego nie robi. Jednak, gdy widzę z jaka łatwością znajomy z GM5+ składa swój sprzęt, to krew mnie zalewa.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS