Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z WYKRYWACZEM ZA PAN BRAT
07-08-2017, 17: 21
Z WYKRYWACZEM ZA PAN BRAT
Witam.

Wątek w całości poświęcony szeroko pojętemu działaniu wykrywaczy metali.

Czytając tytuł ktoś zapyta dlaczego z wykrywaczem a nie z ALTEREM, ano dlatego że na przykładzie ALTERA śmiało można zobaczyć i poznać działanie większości wykrywaczy.
Dla jednych niech to będzie wzbogacona i poszerzona instrukcja ALTERA, dla drugich, kompendium mojej osobistej wiedzy o wykrywaczach.
Istnienie i uzupełnianie wątku będzie wprost proporcjonalne do zainteresowania wątkiem przez użytkowników wykrywaczy.

Ale zanim zaczniemy odkrywać magię wykrywaczy, to może kilka słów o sobie.

Pierwszy wykrywacz kupiłem ok.95 roku i oczywiście był to PI, ale gdy tylko pojawiła się „Archeologia Wojskowa” wraz z reklamami słynnych Cscopów, zapragnąłem posiadać prawdziwego VLF, wybór padł na rodzimego Smętka Oczko.
I tak to ze Smętka w 2003r. przesiadłem się na prawdziwego FISHERA CZ a jako uzupełnienie dla drobnicy dokleił się na stałe TESORO Cibola (specjalnie dla mnie przerobiony)
Z takim też zestawem w plecaku Fischer+Cibola przemierzałem kraj wzdłuż i w szerz.
Prócz samego poszukiwania wykrywaczem, od samego początku interesowała mnie cała magia praktycznego zastosowania wykrywaczy, ich możliwości, zastosowane funkcje itd.
Z czasem wraz z Proscanem postanowiliśmy nieco przybliżyć użytkownikom różnych wykrywaczy trochę wiedzy na ich temat oraz praktycznych możliwości poszczególnych sprzętów, tworząc wspólnie wielki cykl poświęcony wykrywaczom metali w miesięczniku Odkrywca.
Czas mijał, technologia się nie ubłagalnie zmieniała a ja szukałem sprzętu który pozwoli mi zmienić dwa niezastąpione wykrywacze na jeden.
Miałem wybór= XLT,DFX lecz dla mnie niestety technologicznie za stare, więc pozostawały SPECTRA, ARGO, te znów nie do końca mi pasowały.
Aż pewnego dnia wszystko się zmieniło za sprawą zaprezentowania mi przez mojego przyjaciela ARKA „RUTUSA” RUTYNĘ- jego najnowszego dzieła "Odmieńca" w jego stajni RUTUSA, czyli ALTERA 71, jeszcze wtedy w wersji prototypowej.
To było iście prawdziwe zauroczenie od pierwszego przetestowania.
I tak się zaczęła moja przygoda z ALTEREM 71.
Miałem w ręce sprzęt który zastępował mi dwa moje niezastąpione do tej pory wykrywacze i w teorii spełniał moje wszystkie oczekiwania, a na dodatek konstruktor przyjmował każde moje słowo zamieniając je w komputerowe znaczki i ładował w pamięć ALTERA 71.
Teoria przekładała się na praktykę i zobaczyłem że poznając ALTERA mam to czego szukałem i teraz mogę z większą skutecznością SZUKAĆ.
Na ten czas nadal poznaję sprzęt, bo wykrywacza nie da się poznać i zrozumieć tak od razu, nawet po 10 latach wykrywacz potrafi nieźle nas zaskoczyć ( wielu zapewne dobrze rozumie moje słowa, a Ci co nie rozumieją, to po czasie przyznają nam racje ).
Zatem zapraszam wszystkich zainteresowanych poznaniem magii własnego wykrywacza do mojego cyklu filmików o tym jak, po co i dlaczego działają wykrywacze i to wszystko głównie na przykładzie ALTERA 71.

Zapytacie czego szukam? ano szukam wszystkiego tego co jest do odszukania, a czym temat cięższy tym dla mnie lepszy. Nie ważne czy trzeba szukać mikro złota w wysypisku, czy fragmentów czołgu głęboko w ciężkim torfie, interesuje mnie jak zgrać własną wiedzę z danym wykrywaczem i łopatą by odnaleźć to co nieodnalezione.

Pozdrawiam i zapraszam do cyklu "Z WYKRYWACZEM ZA PAN BRAT"
Artur Troncik -Saper.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-08-2017, 08: 07
RE: Z WYKRYWACZEM ZA PAN BRAT
ROZDZIAŁ PIERWSZY- TEORIA

No to zaczynamy od teorii.

Jako że ja jestem głównie praktykiem wypadało by przedstawić też nieco teorii,
Trochę dobrej, a właściwie bardzo dobrej teorii zapodał owego czasu Piotr Szyngiera znany jako PROSCAN , teksty ukazały się w miesięczniku ODKRYWCA w cyklu „Wykrywacze metalu bez tajemnic”.
Każdego wnikliwego zachęcam gorąco do przeczytania niniejszych tekstów.
Może inaczej, nie zachęcam a nakazuje-to lektura obowiązkowa dla tych którzy chcą poważnie zrozumieć co do nich „śpiewa” ich wykrywacz.

Teksty te znajdziecie w archiwalnych numerach:
2 (59) grudzień 2003
1 (60) styczeń 2004
2 (61) luty 2004
3 (62) marzec 2004
4 (63) kwiecień 2004

Oraz fragment bardzo przydatnego słownika pod linkiem:
http://www.proscan.gliwice.pl/slownik.htm

( Jeżeli ktoś z Was natknie się w internecie na jakiś ciekawy materiał dotyczący wykrywaczy metali proszę dać znać w „Dyskusji”).

CDN....
20-08-2017, 19: 51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-08-2017 13: 28 przez Tomasz.)
RE: Z WYKRYWACZEM ZA PAN BRAT
ROZDZIAŁ DRUGI- NIECHCIANE SYGNAŁY
Czyli „Tomuś nie Piskaj”

WIROPRĄDOWY ANALIZATOR ANOMALII ELEKTROMAGNETYCZNYCH

Taką to oto "techniczną" nazwę nosi nasz detektor metali, od razu też na pierwszy rzut oka zauważamy słowo ANOMALII, zapytacie jakich anomalii ? skoro nas interesują sygnały od metali a nie ANOMALIE.
.....Niestety dalej będzie już tylko gorzej, a jak się okaże często też z naszej winy.

Zapraszam zatem wszystkich na pierwsze odcinki poruszające temat „Niechcianych sygnałów”.

(Odcinki będą ukazywały się co jakiś czas, zatem proszę o wyrozumiałość)

ODC 1- "Niechciane sygnały" WSTĘP

ODC 2 - "Niechciane sygnały" ZAKŁÓCENIA ELEKTROMAGNETYCZNE ZEWNĘTRZNE

ODC 3- "Niechciane sygnały" CZĘSTOTLIWOŚCI HARMONICZNE WYKRYWACZA

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS