Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 3.5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rutus ARGO 3.0 z sondą DD 29 cm
02-04-2014, 21: 35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2014 19: 34 przez Regis.)
Rutus ARGO 3.0 z sondą DD 29 cm
Witam Państwa. Nabyłem właśnie Rutusa z sondą DD 29 cm. Otóż mam takie pytanko jakie tzn. może ktoś z was z własnych doświadczeń poleciłby mi w jaki sposób jakie ustawienia są dobre na pole. Dzisiaj byłem i testowałem sprzęt wyszło kilka łusek, blaszek jednak nie wiem czy dobrze ustawiłem coś mi nie gra tzn. mam wrażenie iż zrobiłem coś źle w ustawieniu na dyskryminację. Może ktoś z Państwa opisałby mi z własnego doświadczenia jakieś ustawienia abym mógł spróbować lub w jaki sposób najlepiej go ustawić. Z góry dziękuję za każdą pomoc

Edytowałem mylący tytuł - Regis
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-04-2014, 10: 24
RE: Rutus ARGO 3.0 z sondą CC 29 cm
Witaj Kolego wystarczy trochę chęci i na pewno znajdziesz na forum czego szukasz.
03-04-2014, 11: 18
A który Rutus i w jakim trybie (ustawieniach) chodziłeś?
06-04-2014, 07: 13
(03-04-2014 11: 18)_cheetah_ napisał(a):  A który Rutus i w jakim trybie (ustawieniach) chodziłeś?

Rutus ARGO 3.0 z sondą DD 29 cm. Dynamika, filtr relikt, maskowanie 3, korekcja k. -3, czułość 44-46, dalej nie wiem jak ustawiać więc się nie czepiałem: dużo popiskiwań krótkich pin-point nic co trochę wprowadzało mnie w błąd:kilka monet i złom. --Dynamika, 4-rzędu, maskowanie 3, k.k. -3, czułość 44-46, :bez popiskiwań niby wszystko ok. ale mam wrażenie iż jeszcze coś robię źle, też kilka monet i złom. Chodzę po polach blisko lasu a interesuje mnie kolor-monetki itd. chciałbym zbierać mniej złomu jednak nie wiem jak ustawić dyskryminacją i resztę pozycji więc prosiłbym o radę-jakieś wskazania
06-04-2014, 08: 51 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2014 08: 51 przez _cheetah_.)
(06-04-2014 07: 13)czarny12 napisał(a):  Chodzę po polach blisko lasu a interesuje mnie kolor-monetki itd. chciałbym zbierać mniej złomu jednak nie wiem jak ustawić dyskryminacją i resztę pozycji więc prosiłbym o radę-jakieś wskazania

A napisz jeszcze z jaką dyskryminacją chodzisz?

Kopania złomu kolorowego w praktyce nie unikniesz, żelaznego - w znakomitej większości tak.
06-04-2014, 09: 01
(06-04-2014 08: 51)_cheetah_ napisał(a):  
(06-04-2014 07: 13)czarny12 napisał(a):  Chodzę po polach blisko lasu a interesuje mnie kolor-monetki itd. chciałbym zbierać mniej złomu jednak nie wiem jak ustawić dyskryminacją i resztę pozycji więc prosiłbym o radę-jakieś wskazania

A napisz jeszcze z jaką dyskryminacją chodzisz?

Kopania złomu kolorowego w praktyce nie unikniesz, żelaznego - w znakomitej większości tak.

Początkowo bez dyskryminacji a ostatnio -90
06-04-2014, 10: 43 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-04-2014 10: 44 przez czarny12.)
SORRY POMYŁKA Rutus ARGO 3.0 z sondą DD 29 cm
06-04-2014, 10: 50
Na dyskryminacji -90 najczęściej chodzą osoby dobrze znające wykrywacz.Dzieje się tak dlatego ,iż takie ustawienie dyskryminacji jest całkowitą akceptacją stali,więc wykrywacz sygnalizuje każdy metal który znajdzie się pod cewką.Stąd bierze się Twój kłopot z popiskiwaniem.Na początek możesz zejść z dyskryminacją bliżej zera.Ustaw na -30 lub -40.Maskowanie na 5.Co do ustawienia korekcji kamieni to trudno odpowiedzieć jaka wartość byłaby odpowiednia nie będąc samemu w tym miejscu.Nierzadko powodem popiskiwań są kamienie magnetyczne.Proponuję żebyś wykopał takie 2-3 popiskujące cele.Dowiesz się w ten sposób czy problem stanowią owe kamienie mag.Jeśli będą to kamienie to ustawiaj kor.kam. na większy minus,ale raczej nie więcej niż kk -10.Proponują żebyś nie chodził na początku na f. relikt a na f.standard.Zasięg Argo niewiele się zmniejszy,ale za to Argo będzie trochę spokojniejszy.Na tej zmianie filtra z relikt na standard Argo straci tylko około 1 cm zasięgu dla zakopanych 5 gr w lekkim terenie.Częstotliwość ustaw na 6622 Hz.Gdyby powodem popiskiwań były zakłócenia od innego wykrywacza,nadajnika radia itp,linii energetyki to wtedy możesz zmieniać częstotliwość szukając takiej na której Argo będzie najmniej podatny na zakłócenia.Szybkość ustaw na 16.Czułość odpowiada za czułość Uśmiech a więc jej wyskokie ustawienie jest najczęstszą przyczyną popiskiwań.Ustaw na początku na 40 i zobacz jak Argo będzie się zachowywał.Jeśli będzie spokojny do zwiększ do 41 itd. w górę pamiętając o zerowaniu wykrywacza po tym zabiegu.Wzm. audio jeśli chodzisz na słuchawkach to nie mniej niż około 24 a jeśli chodzisz na głośniku to dużo wyżej tak ,żebyś słyszał wszystkie sygnały jakie wskazuje Argo.
06-04-2014, 11: 52
(06-04-2014 10: 50)Regis napisał(a):  Na dyskryminacji -90 najczęściej chodzą osoby dobrze znające wykrywacz.Dzieje się tak dlatego ,iż takie ustawienie dyskryminacji jest całkowitą akceptacją stali,więc wykrywacz sygnalizuje każdy metal który znajdzie się pod cewką.Stąd bierze się Twój kłopot z popiskiwaniem.Na początek możesz zejść z dyskryminacją bliżej zera.Ustaw na -30 lub -40.Maskowanie na 5.Co do ustawienia korekcji kamieni to trudno odpowiedzieć jaka wartość byłaby odpowiednia nie będąc samemu w tym miejscu.Nierzadko powodem popiskiwań są kamienie magnetyczne.Proponuję żebyś wykopał takie 2-3 popiskujące cele.Dowiesz się w ten sposób czy problem stanowią owe kamienie mag.Jeśli będą to kamienie to ustawiaj kor.kam. na większy minus,ale raczej nie więcej niż kk -10.Proponują żebyś nie chodził na początku na f. relikt a na f.standard.Zasięg Argo niewiele się zmniejszy,ale za to Argo będzie trochę spokojniejszy.Na tej zmianie filtra z relikt na standard Argo straci tylko około 1 cm zasięgu dla zakopanych 5 gr w lekkim terenie.Częstotliwość ustaw na 6622 Hz.Gdyby powodem popiskiwań były zakłócenia od innego wykrywacza,nadajnika radia itp,linii energetyki to wtedy możesz zmieniać częstotliwość szukając takiej na której Argo będzie najmniej podatny na zakłócenia.Szybkość ustaw na 16.Czułość odpowiada za czułość Uśmiech a więc jej wyskokie ustawienie jest najczęstszą przyczyną popiskiwań.Ustaw na początku na 40 i zobacz jak Argo będzie się zachowywał.Jeśli będzie spokojny do zwiększ do 41 itd. w górę pamiętając o zerowaniu wykrywacza po tym zabiegu.Wzm. audio jeśli chodzisz na słuchawkach to nie mniej niż około 24 a jeśli chodzisz na głośniku to dużo wyżej tak ,żebyś słyszał wszystkie sygnały jakie wskazuje Argo.

Dziękuję bardzo za pomoc. Dziś już nie przetestuję tych ustawień deszcz pada więc muszę cierpliwie czekać, jaszcze raz wielkie dzięki. Pozdrawiam
06-04-2014, 17: 57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2014 13: 31 przez Tomasz.)
Nie wiem na jakiej ilości tonów chodzisz bo nie napisałeś,ale na początek możesz wybrać 5 tonów choć myślę,że możesz pójść dalej i ustawić program 20 tonów do samodzielnego ich ustawienia.Ja tak od razu zrobiłem jak tylko kupiłem Proximę a później skopiowałem je z niewielkimi zmianami na Argo.Niewątpliwą zaletą 20 tonów jest to ,że dźwięk precyzyjniej określa właściwości przedmiotu pod sondą.Bardzo ważne dla mnie jest to ,że z 20 tonów 5 tonów przypada na stal co naprawdę pomaga i w dyskryminacji i w łowieniu kolorów na śmietnikach między stalą,ale także w czystym terenie przy wyciąganiu najgłębszych małych kolorów z zakresu stali w którym są one wskazywane.Tutaj podaję moje ustawienia 20 tonów w programie http://www.rutusowiec.com.pl/showthread.php?tid=215
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS