Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stare dworskie podwórko
09-09-2017, 14: 15
RE: Stare dworskie podwórko
Ta mała ma 20x23 to już "jajo"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-09-2017, 14: 57
stan ale 29 DD nie ma elipsy jak napisałes..

Midas Traper, Fisher F-4, Minelab X-terra 70, X-terra 705, Rutus Argo, GoldenMask 4Pro, Makro Racer, Alter-71
09-09-2017, 20: 15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-09-2017 20: 41 przez Matys5.)
Ta mała Elipsa z dobrze dobranymi ustawieniami potrafi zrobić robotę w takich miejscach jak gruzowiska że nawet Alter nie ma co zbierać, sprawdzone w praktyce. Wszystko tylko zależy od czasu który możemy poświęcić na danom miejscówkę.

Mam miejsce po starej szopie sygnałów jak na zawołanie wybrałem sobie miejsce gdzie leży sama stal na wierzchu położyłem 1 silber groschen a na nim 4 gwoździe ułożone w kwadrat. 2 dni zajęło mi znalezienie ustawień aby Argo na filtrze standard zasygnalizował monetkę,. Po tym teście żadne śmietniki czy gruzowiska nie były problemem. 2 test hełm na głębokości około 70 cm wsadzony w skarpę, na wierzchu skarpy położony worek foliowy z rozsypanymi gęsto gwoździami 5 minut zabawy i hełm pięknie sygnalizowany a sygnał jak dzwon w trybie relickt. W tamtym czasie jeszcze nie używałem Mixa. Do dziś dnia uważam że Argo to naprawdę zaj...sty sprzęt.
10-09-2017, 11: 51
to podrzuć ustawienia
10-09-2017, 12: 40
mowa o tej cewce ? http://www.rutus.com.pl/pl/page/41/sondy

jeszcze dodam, że to co napisał Regis jest ważne: wzmocnienie audio w takich zaśmieconych miejscach, one powinno być na niskim poziomie. Warto podkreślić

ARGO v3
10-09-2017, 17: 00
Co do małej CC i takiego śmietnika to powiem tak każde ustawienie jest ważne nawet KK odpowiednio ustawione nam bardzo pomaga. Dużą rolę odgrywa ustawienie szybkości wykrywacza
10-09-2017, 17: 57
(10-09-2017 12: 40)DarkMethod napisał(a):  mowa o tej cewce ? http://www.rutus.com.pl/pl/page/41/sondy

jeszcze dodam, że to co napisał Regis jest ważne: wzmocnienie audio w takich zaśmieconych miejscach, one powinno być na niskim poziomie. Warto podkreślić

Ta podana w linku to do Altera, do Argo jest 6.6 ale z wyglądu podobna
10-09-2017, 18: 22
Wielkie dzięki Panowie za pomoc .
10-09-2017, 19: 15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-09-2017 20: 17 przez Matys5.)
Zaraz wrzucę zdjęcia z dzisiejszych testów opiszę co nie co na temat małej CC elipsy

Takich przedmiotów użyłem do testów,

Jak widać test dla wykrywacza nie jest prosty dlatego długo zajęło mi znalezienie ustawień. Kiedy zmusiłem Argo do sygnalizacji pokazanej monetki żaden śmietnik nie był dla mnie nigdy problemem.
Filtr Standard
Dyskryminacja 0
Czułość 15
Maskowanie 3
wzm. Audio 5
KK +19
Szybkość 11 a tu jest ciekawostka ustawienie szybkości na 16 powoduje że Argo nie widzi monety. Teoretycznie jest to nie zgodne z instrukcją obsługi ale nic nie poradzę tak jest i tyle.
Teraz KK ustawiona na - ma też bardzo negatywny wpływ na sygnalizację monety. KK ustawiona na 0 też nie jest zła
Na gruzowiskach nie zmieniałem ustawień, często okazywało się tylko że czułość 15 może być za wysoka i na
przykład zaczynałem od ustawienia 5 lub 10. Jeśli miejscówka była tego warta systematycznie kie4dy brakowało sygnałów zwiększałem czułość. Jak doszedłem z czułością do 40 i była cisza pod sondą zmiana ustawienia wzm. audo o +5 i zaczynałem z czułością na 15. Jest to bardzo żmudne ale jeśli miejscówka tego warta to naprawdę polecam
W tym teście zwiększyłem czułość z 15 na 30 reszta ustawień bez zmian efekt był taki że moneta nie była sygnalizowana
Mała CC przy ustawieniu wysokiego wzm. audio bardzo lubi stal i często przekłamuję większy kawałek stali na kolor dlatego często zabierałem ją do lasu i teraz podam przykład dla dużej sądy skorupa granatu F1 jest sygnalizowana jako -40 a dla małej już jako -30

Jak mówiłem robiłem test w skarpie na około 70 cm ruski hełm, na wierzchu skarpy na worku foliowym gęsto rozsypane gwoździe.
Filtr relickt
czułość 47
maskowanie 3
kk 0
szybkości 11
Kiedy prowadzimy sondę tuż przy ziemi jak w trakcie normalnych poszukiwań Argo hełmu nie widzi ale wystarczy podnieść sondę na około 20 cm i mamy piękny czysty sygnał +86. W ten sam sposób można wykorzystać dużą sondę DD tylko trzeba ją podnieść trochę wyżej 25 do 30 cm

Załączone pliki Miniatury

10-09-2017, 21: 35
Myślę że jest Ciekawe to co napisałeś, Unoszenie cewki to faktycznie tak działa w argo wiem z własnego doświadczenia, ale ust. kk i obniżanie mocno pozostałych ustawień trzeba by sprawdzić Duży uśmiech
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS