Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konferencja archeologiczno-muzealniczo-konserwatorska
16-10-2017, 12: 35 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2017 16: 19 przez Dumadar.)
RE: Konferencja archeologiczno-muzealniczo-konserwatorska
Co za różnica czy opłacamy licencję, czy płacimy za pozwolenie. Wystarczy ujednolicenie i uproszczenie zasad wydawania pozwoleń przez WKZ. Podstawa to pozwolenie od właściciela gruntu. Bez niego nie ma podstawy do wydania pozytywnej decyzji na poszukiwania. Definicja zabytku to najważniejsza sprawa. Tą trzeba dopracować. Trzecia sprawa o której często się zapomina i która powinna zostać wprowadzona. Konserwator po zakończeniu poszukiwań wystawia opinie na przedmioty które nam oddaje, opinię która mówi, że te przedmioty nie są zabytkami. I najważniejsze. Ta opinia nie może zostać podważona w żaden sposób. Wierz mi, model angielski nie byłby wcale najlepszy. Dobrze wygląda z daleka. Popytaj ludzi którzy kopią na wyspach kilkanaście lat. Handel zabytkami i komercyjne kopania to codzienność.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-10-2017, 16: 42
Albo i taka wersja. Też jest ok.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-11-2017, 17: 45 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2017 17: 47 przez Solo.)
(16-10-2017 12: 35)Dumadar napisał(a):  Podstawa to pozwolenie od właściciela gruntu. Bez niego nie ma podstawy do wydania pozytywnej decyzji na poszukiwania.

To też nie jest do końca dobre bo odpada Ci spontaniczny wyjazd w teren.
Trzeba wszystko planować, jechać dwa razy w to samo miejsce i tracić czas.

Moim zdaniem najpierw masz pozwolenie na kopanie od WKZ w danym województwie i z tym papierem idziesz do gościa, którego pole spodobało Ci się przez okno samochodu (sprawdzasz online czy lokalizacja to nie stanowisko) i pytasz czy możesz przekopać mu "ogródek".
Spisujesz papierek na miejscu i idziesz z łopata w teren. Jak wpada kontrol, pokazujesz bumagi i mogą co najwyżej wyczyścić Ci szpadel.

(16-10-2017 12: 35)Dumadar napisał(a):  Definicja zabytku to najważniejsza sprawa. Tą trzeba dopracować.

To przede wszystkim.

(16-10-2017 12: 35)Dumadar napisał(a):  Trzecia sprawa o której często się zapomina i która powinna zostać wprowadzona. Konserwator po zakończeniu poszukiwań wystawia opinie na przedmioty które nam oddaje, opinię która mówi, że te przedmioty nie są zabytkami. I najważniejsze. Ta opinia nie może zostać podważona w żaden sposób. Wierz mi, model angielski nie byłby wcale najlepszy. Dobrze wygląda z daleka. Popytaj ludzi którzy kopią na wyspach kilkanaście lat. Handel zabytkami i komercyjne kopania to codzienność.
I z tym również się zgadzam.
23-11-2017, 18: 14
U nas na Podkarpaciu,uzyskanie pozwolenia od właściciela gruntu może stanowić nie lada wyzwanie.Tutaj hektar pola potrafi należeć do kilku właścicieli.Takie jest rozdrobnienie.
23-11-2017, 19: 36
To jest główny problem całej wschodniej strony kraju. Ktoś z uporem maniaka nie potrafi zrozumieć że u nas nie ma gospodarstw wielkoobszarowych i uzyskanie zezwolenia na jakiś sensowny areał i dopiero gonienie z tym do WKZ to utopia. Paski pól koło siebie.
Drugim aspektem jest to że rolnik który bez problemu się zgadza na wejście na jego pole automatycznie nabiera dystansu w momencie kiedy ma cokolwiek podpisywać. Nie ubliżając nikomu ale w dużej części to są prości ludzie którzy podpisywać niczego nie chcą i nie lubią.
23-11-2017, 20: 12
(23-11-2017 19: 36)ronin napisał(a):  Drugim aspektem jest to że rolnik który bez problemu się zgadza na wejście na jego pole automatycznie nabiera dystansu w momencie kiedy ma cokolwiek podpisywać. Nie ubliżając nikomu ale w dużej części to są prości ludzie którzy podpisywać niczego nie chcą i nie lubią.

Nie chciałem tego pisać ale masz zupełną rację.
I nie tylko rolnik. Nikt nie lubi podpisywać dokumentów.
23-11-2017, 21: 21
Po prostu nie mamy do czynienia z rolnikiem na 60-100 hektarach ziemi po studiach rolniczych otoczonego sprzętem w ciągniku za równowartość willi z basenem tylko prostym człowiekiem w C330 ciągnącym za sobą siewnik pamiętający Bieruta. Mam wlśnie takiego u którego nawet samochód na podwórku zostawiam. Kiedyś go zagadnąłem "że od stycznia...." nawet nie chciał słyszeć o żadnych papierkach.
Z drugiej strony łapię na polu chłopa w ciągniku, podpisuje mi papier....
Jaką mam gwarancję (ja i WKZ) że to był właściciel i że to jego podpis?
Legitymować? Nie wolno mi w świetle prawa. Po pierwsze ustawa o ochronie danych. Dwa w świetle prawa nie jestem osobą uprawnioną i nie mam podstawy prawnej.
Więc, podpis na zgodzie teoretycznie może być kogokolwiek i nikt nie ma pewności czyj on jest i gdzie i kiedy został złożony.
23-11-2017, 22: 02
E tam mogę zapłacić tę 100 zł i chodzić bez stresu a do wędkarzy nie mamy co się porównywać bo akweny można zarybić a fanty w ziemi same nie rosną
23-11-2017, 22: 37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2017 17: 17 przez ronin.)
100zł komu?
Za pasek ziemi których w jeden dzień przejdziesz ze 20?
Za pozwolenie? Tez mogę zapłacić chociaż uważam że to skur... żądać kasy za nie swój teren, paliwo i sprzęt i jeszcze chcieć to co się wykopie. Co jest ich w tym wszystkim? Papier i tusz do pieczątek?

Edytowałem.
24-11-2017, 17: 16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2017 17: 21 przez ronin.)
Ok rozumiem.
Po prostu jak tak to czytam i się nad tym zastanawiam to krew mi się burzy i żółć czasem mi się ulewa.
To nie jest wolny kraj.
Żeby jakiś pinglarz za biurkiem decydował czy mogę wejść na pole o istnieniu którego nie miał pojęcia i jeszcze mnie straszył policją............
Kuriozum.........
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS