Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Konferencja archeologiczno-muzealniczo-konserwatorska
24-11-2017, 18: 39
RE: Konferencja archeologiczno-muzealniczo-konserwatorska
(24-11-2017 17: 16)ronin napisał(a):  Ok rozumiem.
Po prostu jak tak to czytam i się nad tym zastanawiam to krew mi się burzy i żółć czasem mi się ulewa.
To nie jest wolny kraj.
Żeby jakiś pinglarz za biurkiem decydował czy mogę wejść na pole o istnieniu którego nie miał pojęcia i jeszcze mnie straszył policją............
Kuriozum.........

Skoro decyduje w przypadku budowlańców, archeologów itp. dlaczego w Twoim przypadku nie miałby decydować?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-11-2017, 21: 00 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-11-2017 21: 07 przez ronin.)
Pierwsze słyszę żeby po pozwolenie na budowę czy wykopanie fundamentów trzeba było iść do WKZ..... A dom budowałem.
Hipotetycznie... bo teraz różni ludzie czytają......
Bo poruszam się (hipotetycznie bo ja przecież nic nie robię) poza ich terenem działania, zainteresowania a nawet bladego pojęcia. Na terenie na którym jest 100 monopoli i 2 zjedzone monety na hektar gruntu. Jest to wszystko natomiast nie było i nie będzie żadnego archeologa bo ma te dwie zjedzone monety daleko w d....
Znalazł bym coś cennego to bym zgłosił sam z czystego obywatelskiego obowiązku ale skoro państwo chce sobie mną podcierać d.... to...... pomyślę. Póki co to z czystej przekory za to że dorabia mi się ryja szkodnika i hieny cmentarnej jakoś nie mam ochoty nawet splunąć w ich stronę.
Skoro to co w ziemi jest państwa to niech państwo znajdzie sobie samo te dwie zjedzone monety a nie każe komuś na te dwie zjedzone monety wypełniać tony kwitów płacić pieniądze i jeszcze w nagrodę za dobre sprawowanie podpierducha na policję. Tak na wszelki wypadek, no nie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-11-2017, 23: 47
Właśnie kończę budowę domu.Nadzór budowlany juz odebrał.Nikt nigdy nie prosił mnie o zgodę od WKZ tu,nikt nawet o nich nie wspomniał.Koparki kopały,beton się lal.A przecież tam coś mogło być Uśmiech
25-11-2017, 00: 09
Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac ziemnych na działce wpisanej do rejestru stanowisk trzeba wystąpić o opinie i pozwolenie do konserwatora zabytków.
Często jest tak,że przy pracach ziemnych potrzebny jest nadzór archeologiczny i to wystarcza jeśli nic się nie wyłoni podczas kopania.
Jeśli jednak coś wyjdzie choćby mała skorupka to prace są wstrzymane i wymagane jest przeprowadzenie badań.
25-11-2017, 07: 45
Tymek na pewno było obozowisko z epoki kamienia i legowisko dinozaurów ale że działka nie była wpisana do rejestru to zalałeś to wszystko betonem. Taka strata dla ludzkości. (A nas ścigają za 20cm dołek i pół kg złomu) Powinni cała Polske wpisać do rejestru.
25-11-2017, 10: 41 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-11-2017 10: 50 przez ronin.)
No właśnie i to jest klucz. Skoro nie łażę po stanowiskach archeo to miło by było ze strony WKZ żeby się ode mnie od...
Dziurę na fundamenty wolno mi wykopać i zalać wszystko betonem i jest ok tak? Jak na tą samą działkę wejdę najpierw z wykrywaczem a potem wykopię fundament i zaleję wszystko betonem to już jestem przestępcą. Przecież to czysta hipokryzja.
Wyryłem dziurę na fundamenty (w miejscu nie będącym stanowiskiem) wywiozłem całą ziemię gdzieś tam i zabrukowałem cały obszar kostką jest wszystko ok w świetle prawa.
Wchodzę na tą samą działkę z wykrywaczem na godzinę przed wykopaniem fundamentów żeby uratować co się da i staję się przestępcą bo nie miałem na to zezwolenia.
Rolnik rozwali pługiem i spali nawozem jest wszystko ok, ja wyjmę spod pługa i uratuję przed nawozem to ja zniszczyłem.
No przecież to się kupy nie trzyma.
25-11-2017, 10: 58
To jest Polska właśnie. Ciekawe co by powiedział WKZ na takie pytanie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS