Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nadchodzą ciężkie czasy dla osób chodzących z wykrywaczami. Grozi im nawet kara więzi
21-10-2017, 00: 18
RE: Nadchodzą ciężkie czasy dla osób chodzących z wykrywaczami. Grozi im nawet kara więzi
Tak to wygląda i tylko tyle.... i czy to uważasz za normalne i mamy się temu podporządkować.?
Przecież wszyscy cieszą się że żyjemy w wolnym i rozsądnym kraju, czy to ma być ten rozsądek? , i mamy się temu poddać jak karpie przyspieszające święta bożego narodzenia.
Ja się z tym nie zgadzam i mogę być pierwszym więźniem który dokonał takiego przestępstwa, głupota tego polega na tym że to wwiezienie pomoże mi uzyskanie czasu który brakuje mi do tego aby dostać emeryturę właśnie brakuje mi dwa lata a więzienie się wlicza do tego okresu,.... OCZYWIŚCIE to sarkazm bo przepracowałem 50 lat ale wstyd mi powiedzieć jak wysoka mam emeryturę, dobrze że nie muszę liczyć tylko na nią..
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-10-2017, 08: 41
RE: Nadchodzą ciężkie czasy dla osób chodzących z wykrywaczami. Grozi im nawet kara więzi
No tak to obecnie wygląda. Z tego co teraz już wiem, to wielu próbowało zmienić. Parę zrzeszeń już się przewinęło przez mury archeo. Dwie kolejne grupy też zamierzają się wybrać.
Ludzie może zamiast tak klepać na tych klawiszach to wszyscy by przyjechali do stolicy z kijkami! Łatwo tylko pisać!
Ja już rozpocząłem swoją krucjatę. Byłem na ich kongresie, zabrałem głos w naszej sprawie do wszystkich świętych którzy byli na auli.
W tym tygodniu lecę do NID.
Mam pomysł który może przejdzie? Tak mi się przynajmniej wydaje Uśmiech Napiszę co i jak, jak będę po rozmowach.
A kolejnych narzekających zapraszam albo do centrali WKZ albo do NID albo do MKiDN. Proszę bardzo. Jak zobaczę że ktoś narzeka na nasze prawo to od razu napiszę żeby wziął tyłek w troki i zasuwał pod urząd.
Przepraszam, gul mi skoczył, wrrr Uśmiech
21-10-2017, 11: 31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2017 18: 09 przez daro.)
W takich oklolicznosciach nie należy narzekać bo to umiemy najlepiej ale pora zacząć przebijać ten mur i zacząć od metod innowacyjnych.
Pionierzy calego kraju łączcie się Oczko
Takie haslo trzeba wprowadzic.
Potrzebny jest tylko ktoś kto cały ten bałagan polaczy w jeden porządek.
Mówiąc bałagan mówię tu i ciągłym biadoleniu w prasie telewizji i na wszystkich forach tematycznych.
Wystarczyloby zeby zalozono jedno wielkie stowarzyszenie skupiajace wszystkich podpadajacych pod nowa ustawe i tych z detektorem w ręku na polu i tych z pletwami na nogach oraz tych którzy rzucają magnesem.
Coś mi się wydaje ze z tych szacowanych 100000 zrobiloby się 250000 a z taką grupą liczylaby się każda partia.
21-10-2017, 11: 32 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-10-2017 20: 21 przez Regis.)
Cytat:Samo życie.Planujący miejsce popełniania przestępstwa- miejsca poszukiwań będzie prowodyrem grupy.Czego nie rozumiesz ?

Sergiusz, wielu rzeczy nie rozumiem. Nie rozumiem dlaczego teraz, jak obudziliśmy się z ręką w nocniku, wybuchła taka panika. Nie wiedzieliście, że będzie tylko gorzej? Nie było wcześniej sygnałów, że szykują się zmiany? Nie było nagonki i szykanowania ze strony środowiska archeo? Nie było akcji policyjnych skierowanych w nasze środowisko? Każdy, kto ma choć odrobinę oleju w głowie, domyślał się, że w końcu to wszystko pie***. Teraz winę zwala się na innych, nie widząc winy u siebie (środowisko). Ustawa istnieje praktycznie w niezmienionej formie od ponad 50 lat. Masa czasu, prawda. Ustawa, jak to ujął Rudnicki, jest trupem któremu dano teraz brzytwę. Tylko dlaczego wcześniej tego trupa nie zakopano i o nim nie zapomniano? Rząd miał i ma nas głęboko w poważaniu, bez względu na opcję polityczna. Środowisko od lat wzajemnie skłócone i podzielone, bo ważniejszy jest dla nich czubek własnego nosa, niż dobro ogółu. Nie rozumiem, dlaczego nie próbuje się wystąpić do WKZ o pozwolenie? Brzoza i Pantalar są doskonałymi przykładami, że może się udać. Ale po co ruszyć dupę i zacząć działać. Lepiej użalać się nad sobą i obwieszczać wszem i wobec jaki to ja jestem skrzywdzony. Nie tylko Ty, jeden z drugim jesteście pokrzywdzeni. Część osób to zrozumiała, nie tylko z naszego środowiska, ale i Ci będący po drugiej stronie barykady. Zresztą męczy mnie ta cała sytuacja i panika. Każdy postąpi tak jak uważa za słuszne. Rzygam juz tym wszystkim.

PS Na pocieszenie dodam tylko, że Saper obiecał wczoraj wrzucić filmiki dotyczące nowych cewek

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
21-10-2017, 20: 20
Ja podałem informację a Ty podchodzisz do tego bardzo emocjonalnie nadmiernie się ekscytujesz i sam się coraz bardziej tym nakręcasz ,więc kto panikuje i bije piane ? Przejrzyj temat od początku i zauważ,że tylko Ty panikujesz i bijesz pianę.W ogóle nie rozumiem po co mnie zaczepiasz takimi słabymi tekstami jak "panika" i "bicie piany". Twoje pytania z ostatniego posta powinieneś zadać przede wszystkim samemu sobie.
Za ustawę należy podziękować min. całej masie poszukiwaczy którzy wrzucają na FB wszystko co tylko znajdą a i nierzadko od razu otwierają licytację znalezionych rzeczy.

Nie wiem jak Ty ,ale ja przynajmniej coś robię ,aby poprawić wizerunek poszukiwaczy w społeczeństwie min. np.namówiłem kolegów ze stowarzyszenia w którym działam aby zorganizować akcję uporządkowania,posprzątania i zakopania dołów po rabusiach na pewnym poniemieckim cmentarzu.Rabusie i wandale zniszczyli groby na cmentarzu znajdującym się na ogrodzonym i oznaczonym terenie prywatnym.Prawdopodobnie działali nocą.
Jakiś czas temu kilkaset metrów od tego miejsca spacerowałem po lesie z wykrywką. Przechodziła obok mnie Pani z psem z którą zagaiłem rozmowę.Jak się okazało Pani była rozgoryczoną właścicielką posesji z tym cmentarzem.Opowiedziała mi o zniszczeniach jakie dokonali rabusie.Z początku nieufna już po kilkunastu minutach rozmowy zapraszała do siebie na herbatę ... Muszę jeszcze podjechać do Pani aby,umówić termin akcji sprzątania.
Tak w ogóle to nie zwykłem pisać w sieci o wszystkim co robię bo to i nie miejsce i nie robię tego,aby się tym chwalić ,ani z kimś licytować na dobre uczynki.

Ps.
Edytowałem Twoje przekleństwo.Nie przeklinamy na forum.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
22-10-2017, 08: 32
Sergiusz, z całym szacunkiem, ale nie zrozumieliśmy się. Wytłumacz mi proszę, co wnosi na forum obecny baner. Wiem że to żart, ale moim zdaniem kiepski. Czujesz się przestępcą? Ja nie. Nie wiem, może to forma "płaczu nad rozlanym mlekiem", może forma solidaryzowania się ze środowiskiem? Jeżeli tak, nie lepiej byłoby umieścić baner nawołujący do działania i aktywności? Twoim zdaniem to nie jest bicie piany? Jaki konkretny przekaz niesie ze sobą ten baner? Ja patrząc na niego czuję smutek i zaniepokojenie. Zastanawiam się czy dalej mam pracować nad statutem stowarzyszenia, czy nadal chodzić po ludziach i zbierać pozwolenia, czy jechać do Szczecina na umówioną wizytę z konserwatorem. Patrząc na takie banery i czytając posty takie jak Twój, o zorganizowanej przestępczości, pojawiają się chwile zwątpienia. Zabijacie w ludziach nadzieję. Co tak naprawdę zmieni się od pierwszego stycznia? Wcześniej nie mogłeś zostać przestępcą? Nie mogli Cię oskarżyć o niszczenie zabytku i o kilka innych paragrafów? Wszystko zależało i zależy od oskarżycieli, a o wyroku decyduje sąd.Ja nie panikuję, już dawno przestałem, a te pytania nie są skierowane do Ciebie tylko do tych Wszystkich, którzy narzekają, są bierni i nie zauważają, że są możliwości legalnego poszukiwania. Trzeba się tylko wykazać odrobiną dobrej woli. Pytasz co ja robię, aby poprawić wizerunek poszukiwaczy. Zacząłem kilka lat temu od zasypywania dziur i zabierania śmieci po takich poszukiwaczach i robię to do dzisiaj. Działamy w ramach akcji "Jezioro Tajemnic". Na koniec roku planujemy akcję związaną z obozami pracy więźniów pracujących przy budowie Berlinki. Legalizuje stowarzyszenie itp. Wiele się dzieje i wiele można zrobić, wystarczy chcieć. Ale po co, lepiej narzekać. Jak czytam takie wpisy:
Cytat:No tak... tylko z tego co pamiętam to we wniosku trzeba podać miejsce poszukiwań.
I co? Na każde pole nawet takie które tylko chciałem sprawdzić i może się okazać totalną klapą mam latać najpierw do rolnika a potem po świstek?
To mi ręce opadają. Przecież nikt nie każe działać legalnie. To tylko opcja wyboru. Sergiusz, bez urazy. Szanuję Ciebie i Twoją pracę nie tylko na forum, nie miałem zamiaru obrażać Twojej osoby.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-10-2017, 10: 46 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2017 10: 51 przez Regis.)
Baner został umieszczony na krótko.Nie każdy wie o tym jak się zmieni prawo od nowego roku a baner oprócz czarnego humoru ma charakter informacyjny.Unikanie tematu,zamiatanie go pod dywan nic nie zmieni.Im więcej osób się o tym dowie tym lepiej.Możesz zrobić baner nawołujący do działania i aktywności.
Ten cytat z Twojego posta to nie moje słowa a ronina.Chyba zapomniałeś kliknąć enter w odpowiednim miejscu.
Ja się nie czuje obrażony Uśmiech

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
22-10-2017, 12: 06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2017 12: 07 przez benekpe.)
Sami niepotrzebnie podgrzewamy tą niezdrową atmosferę. To co się dzieje w sieci to istna paranoja.
Omawiany baner wpisuje się w tą paranoję. Administracja forum powinna studzić emocje a nie je podgrzewać.
Wielokrotnie pisałem, że nowelizacja przepisów dla nas tak naprawdę nic nowego nie wnosi. Zaostrzają się jedynie kary, dla tych co nie przestrzegają litery prawa. Samo prawo w kwestii naszych poszukiwań nie zmieniło się.
Panika w środowisku detektorystów spowodowała, że wielu z nas sprzedaje swoje detektory. Na rynku wtórnym jest wysyp kilkumiesięcznych sprzętów. Ludzie w panice sprzedają z dużą stratą swoje piszczałki.
Ja sam choć z innych powodów wystawiłem na sprzedaż jeden z zestawów i widzę, jak dużym problemem jest odsprzedać obecnie w dobrej uczciwej cenie detektor. Ta sytuacja nie wróży również niczego dobrego dla naszych sprzedawców i producentów.
Ja się nie poddaję, będę nadal robił to co robię, i mam nadzieję, że przynajmniej sądy zachowają zdrowy rozsądek i będą umarzały sprawy detektorystów amatorów, którzy oddają się bezgranicznie swojej pasji :-(
Może jestem wariatem, ale na przekór wszystkim i wszystkiemu zbieram kasę na nowego Minelaba :-)
PS
Czekam na aktualny wykaz z WKZ miejsc mojej okolicy wpisanych w rejestr, by mieć pewność, ze kopię w miejscach "bezpiecznych". Nie zamierzam szukać zabytków, więc póki co nie będę się ubiegał o jakiekolwiek pozwolenia.
Mam tylko nadzieję, że ustawa zasadnicza nadal będzie nam gwarantowała zasadę domniemania niewinności
i póki służby nie znajdą u mnie zabytków pozyskanych przy użyciu detektora metali będę czuł się bezpiecznie.
22-10-2017, 13: 36
RE: Nadchodzą ciężkie czasy
Tym razem @benekpe prawie w całości się z tobą zgadzam, zerknąłem na tą poprawkę i tam to zaostrzenie kary dotyczy zabytków oraz miejsc i to wpisanych do rejestru zabytków.
Mam tylko nadzieje że w miarę szybko zostanie ustalona definicja zabytku który podlega ochronie, i jak będziemy musieli się zachować gdy nie szukając zabytków a tylko zgubionych przedmiotów nie będących zabytkami znajdziemy chroniony zabytek.
W końcu ktoś musi zmądrzeć zanim okaże się że bezpieczni w naszym kraju to są tylko prawdziwi złodzieje, oszuści i różnej maści aferzyści których stać na drogich prawników.
Dwa lata za boratynkę a myśliwy który zastrzelił człowieka uniewinniony, gwałt też nie więcej jak dwa lata, to się kupy nie trzyma chyba się zbyt mocno nakręcamy... Ninja
22-10-2017, 13: 49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2017 14: 05 przez benekpe.)
I dlatego nauczony doświadczeniem innych, nie mam absolutnie żadnych fantów w domu, na wykopkach nie zabieram niczego - zebrany złom zakopuję na miedzy.. Jakieś ciekawe moniaki jedynie czasami ukradkiem przemycam i składuje w kolejnym już słoiku w tajnym miejscu - pływają nieoczyszczone w oliwce czekając na lepsze czasy.
Trzeba mieś świadomość, że jeżeli nasze działania nie naruszają wprost ustawy, tak naprawdę możemy być spokojni. Gdyby jednak jakiś nawiedzony funkcjonariusz jednak przedstawił nam jakieś wyssane z palca zarzuty, ufam że każdy sąd w tym kraju prędzej czy później nas uniewinni - tak jak to było do tej pory. Ryzyko zatrzymania piszczałki jako dowód w sprawie zawsze było, jest i będzie - taki kraj niestety. To ryzyko wpisane jest w naszą pasję...
PS
Paradoksalnie ta znowelizowana ustawa czkawką się odbije w środowisku samych konserwatorów i archeologów.
Ustawodawca odniósł się m.in. do odpowiedzialności instytucji i osób odpowiedzialnych za stan zabytków.
Postępująca degradacja i narastający proces niszczenia naszych zabytków (jak popadające w ruinę dworki, stare kamienice..) może być powodem lawinowych zgłoszeń do prokuratur o możliwości popełnienia przestępstwa zaniedbań i zaniechań oraz brak należytej troski przez instytucje odpowiedzialne za te zabytki. Nie wyobrażam sobie, by te służby obojętnie odniosły się do tych zgłoszeń. Obciążenie budżetu kraju prędzej czy później wymusi liberalizację tych przepisów.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS