Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
APEL
24-10-2017, 18: 27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2017 18: 28 przez ronin.)
RE: APEL
(23-10-2017 21: 51)Dumadar napisał(a):  
Cytat:Działając w trybie ustawy o dostępie do informacji publicznej zwracam się z wnioskiem o udzielenie informacji, kto przygotował projekt autopoprawki do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zabytków i
opiece nad zabytkami oraz niektórych innych ustaw (druk sejmowy nr 1403) przesłanej do Sejmu w dniu 6 czerwca 2017 r. przy piśmie o sygn. RM-10-23-17 (druk sejmowy nr 1403-A)?

Cytat:Do marszałka Kuchcińskiego zgłosiła Beata Szydło a to stopka tego dokumentu - Nazwa projektu
Autopoprawka do rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o
ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz niektórych innych
ustaw
Ministerstwo wiodące i ministerstwa współpracujące
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Osoba odpowiedzialna za projekt w randze Ministra, Sekretarza
Stanu lub Podsekretarza Stanu
Magdalena Gawin – Podsekretarz Stanu, Generalny Konserwator
Zabytków
Kontakt do opiekuna merytorycznego projektu
Ewa Bortkiewicz – Dyrektor Departamentu Ochrony Zabytków,
tel. (22) 21-21-102, doz@mkidn.gov.pl
Data sporządzenia
16.05.2017 r.
Źródło
inicjatywa własna ministra

Wszystko jest w sieci, wystarczy poszukać. I co teraz Ronin? Ukamienujecie Magdalenę Gawin?

Nie o to chodzi, pani Gawin i tak ma to w d... Czytałem całość już dawno i dawno wiedziałem kto za tym stoi. A skoro się pytasz w tym tonie to myślę że wyłuszczanie tego nie ma sensu. Wszystko jest w sieci.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-10-2017, 20: 18
zróbmy majdan haha
24-10-2017, 20: 33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-10-2017 20: 34 przez Dumadar.)
Cytat:Nie o to chodzi, pani Gawin i tak ma to w d... Czytałem całość już dawno i dawno wiedziałem kto za tym stoi. A skoro się pytasz w tym tonie to myślę że wyłuszczanie tego nie ma sensu. Wszystko jest w sieci.

Ronin, wiem jaki był zamysł pomysłodawców tej akcji i na jakie efekty liczą. Skończmy spory i przekomarzanie się, bo do niczego to nie doprowadzi. Szkoda czasu i energii. Klamka zapadła, niestety. Trochę na to wszystko za późno. Skoro przez ponad 20 lat, ludzie z potężnym doświadczeniem, wiedzą, znajomościami, zapleczem i możliwościami, nie potrafili wpłynąć na kształt ustawy, to myślisz, że takim "szaraczkom" jak ja się uda? Nadzieja się jeszcze tli, ale słaby to płomień. Tuzy detektorystyczne, czy to w postaci stowarzyszeń, czy to w postaci osób które pretendują do reprezentowania naszego środowiska, mają nas, samotnych poszukiwaczy w głębokim poważaniu. Raz, że walczą o swoje interesy. Dwa, jesteśmy dla nich problemem, ponieważ niestowarzyszonych nie można kontrolować.

Cytat:A co zrobili Ci wszyscy mądrzy i z 160 h i Ci co sie tak dobrze znaja na ustawach itd... ktoś probuje coś zrobić nawet nieudolnie do konca ,ale próbuje i szacunek a nie jazda i wymądrzanie sie jaki ktos mądry bo inny to .......
Niestety to typowa Polska zawiśc zamiast wsparcia i solidarności ,nawet niby to w własnym gronie!
Zamiast zastanowić się jak założyc np. ogolnopolskie stowarzyszenie to pyskówka!!!
Brawo Wy!!!!!

Panie Krasuski założyć ogólnopolskie stowarzyszenie próbowano nie raz. Jestem na FB w dwóch grupach: Stowarzyszenie Polska Federacja Poszukiwaczy oraz Środowisko Detektorystów - panel dyskusyjny. Pisze Pan o pyskówkach, zawiści i wymądrzaniu się. Zapraszam tam, zobaczy Pan prawdziwy obraz polskiego środowiska poszukiwaczy i zrozumie Pan, dlaczego do zmiany prawa na naszą korzyść szybko nie dojdzie, o ile dojdzie w ogóle. Obie grupy za cel obrały sobie stworzenie organizacji reprezentującej środowisko detektorystów. Pierwsza po roku działalności nie potrafiła zarejestrować federacji w KRS. Druga działa nadal, ale dla niej najważniejsze są stowarzyszenia, więc niech Pan nie liczy na to, że będą walczyć o Pana racje. Takie szaraczki jak ja udzielaliśmy się tam. Proponowaliśmy zmiany w prawie, przedstawialiśmy nasze oczekiwania w stosunku do federacji i jej działań itp. Jednak nasze głosy ginęły pośród kłótni i wyciągania brudów z przed lat. W końcu stworzono panel tylko dla stowarzyszeń. Z pewnością coś się kroi i federacja powstanie, ale w jej skład wejdą tylko stowarzyszenia. I taka federacja będzie raczej walczyła o prawa i przywileje dla siebie. Obym się mylił, bo będzie to dla Nas, samotnie kopiących, gorszą sytuacją niż ta, którą przyniesie styczeń.

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
25-10-2017, 10: 14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-10-2017 10: 18 przez Dumadar.)
https://www.youtube.com/watch?v=m8WHUs7UzRU

I to chyba najrozsądniejsze wyjście. Mam taką propozycje. Może my, jako społeczność rutusowca przedstawiłaby swoje propozycje? Tomek, albo Sergiusz mogliby założyć wątek przeznaczony tylko na ten temat. Można będzie spokojnie podyskutować i wykrystalizować postulaty.

25-10-2017, 11: 49
Spokojnie możesz założyć taki wątek. Przypne go żeby sie nie gubił
25-10-2017, 15: 14
Dziękuję Dumadar za przedstawienie swojego punktu widzenia i popieram Twój apel!
26-10-2017, 07: 07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2017 07: 10 przez Dumadar.)
Wrócę jeszcze do mojego wpisu. Wiekszość z Was pewnie wie o zjeździe w Gnieźnie, jeżeli nie poniżej informacja. Autorem jest prezes LGE "Nadodrze" Sławomir Stańczak.

Cytat:Zjazd Gnieźnieński 18.11.2017r.
Dziś środa. Zgodnie z deklaracją potwierdzam, że na spotkanie zgłosiły się: LGE Nadodrze (Stowarzyszenie), Stowarzyszenie Twierdza Chełmno (Stowarzyszenie), Fundacja "Latebra" Gdańsk (Fundacja), Fundacja Historyczna "Przywracamy Pamięć" (Fundacja w rejestracji), Stowarzyszenie Team of Yorkshire MDG, Fundacja "Pamięć i Dziedzictwo" z Torunia, Ostrołęckie Stowarzyszenie Eksploracyjne, Stowarzyszenie Ekploracyjno-Historyczne „Grupa Bory". Dodatkowo ustnie deklaracje wyraziły "Gniazdo" z Poznania, "Łuczniczka" z Bydgoszczy. Czas jest do 24.00 więc spokojnie poczekajmy. Bardzo dziękuję za zgłoszenia, jest to budujące mimo "polaczkowości" wielu z naszych zacnych kolegów oraz wygodnej postawy w rozkroku na tapczanie, pomiędzy lodówką, a komputerem z oczekiwaniu co się wydarzy. Robimy więc swoje Panowie i Panie. Robimy, bo tylko te organizacje podjęły rękawicę, za co im bravo! A ich liczba spokojnie starczy do powołania Federacji (stowarzyszenia do rejestracji w KRS) Fundacje na wejściu. Na adresy kontaktowe zostaną jutro rozesłane szczegóły dot. spotkania. Do zobaczenia w takim razie Panowie i Panie. Dziękuję.

Dwa dni temu pisałem, że coś się kroi i federacja zostanie założona. Pisałem też, że w jej skład wejdą tylko stowarzyszenia. I taka federacja będzie raczej walczyła o prawa i przywileje dla siebie. Okazało się, że nie "raczej", ale na pewno. Poniżej dwa zrzuty ekranu dotycze zjazdu. Przeczytajcie wypowiedzi Pana Stańczyka i sami wyciągnijcie wnioski, a potem zastanówcie się, gdzie jedność i solidarność środowiska. O co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi? Nie chcę nikogo straszyć, jednak weźcie pod uwagę, że osoby samotnie kopiące będą po prostu prześladowane przez stowarzyszonych, mam tu na myśli przede wszystkim zwykłe donoszenie do odpowiednich organów. Boję sie, że pójdzie to dalej i federacja stowarzyszeń będzie walczyła aby pozwolenia były wydawane tylko na stowarzyszenia i ich członków. Tylko czekać, aż zawitaja do nas komercyjne kopania i sytuacja będzie taka sama jak na wyspach. Przepraszam za swoje czarnowidztwo. Jeżeli ktoś byłby zainteresowany dołączeniem do grupy FB "Środowisko detektorystów - panel dyskusyjny" proszę o informację na priv. Poczytacie sobie i zobaczycie jak to wszystko wygląda. Jestem w trakcie zakładania stowarzyszenia. Decyzja ta zapadła już kilka miesięcy temu i nie ma związku z obecną sytuacją. Chcemy stworzyć grupę rekonstrukcji historycznej, ale również prowadzić działania związane z eksploracją i poszukiwaniami. Osobiście popieram zrzeszanie się i działania zgodnie z prawem. Grupom jest łatwiej, mają po prostu większe szanse na uzyskanie pozwoleń, a przy okazji promują swoimi działaniami odpowiedzialny detektoryzm. Tylko Ci najwięksi powinni pamiętać o tych najmniejszych. Powinni pamiętać o osobach nie mogacych z róznych powodów zrzeszać się, o osobach mieszkających za granicami naszego kraju, które przyjeżdżają do ojczyzny na kilka lub kilkanaście dni. Po co dzielić środowisko na lepszych i gorszych?

Załączone pliki Miniatury

26-10-2017, 07: 14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-10-2017 12: 29 przez Tomasz.)
Na temat LGE mógłbym dlugo pisać. Zreszta Aliens też. Napiszę tylko tyle że Ci co wchodza w skład tego pseudostowarzyszenia kopią legalnie raptem 1-2 razy do roku a reszta wypadów poszczególnych ludzi jest na lewo. Wiec albo kopiemy legalnie albo zaslaniamy sie stowarzyszeniem a ryjemy gdzie i kiedy bądź. Trzeba mieć trochę przyzwoitości.

Edit: a kto mi nie wierzy niech sie zglosi na pw
26-10-2017, 14: 54
Masz 100% racje Tomasz.
27-10-2017, 15: 12
Tak czytam różne wypowiedzi tutaj i na FB i to co napisałeś Dumadar to moim skromnym zdaniem to może nic z tego nie wyjść a dlaczego ? Jeśli piszecie koledzy o stowarzyszeniu lub stowarzyszeniach które działają jak działają a będą inni którzy będą zarzucać działania takie a nie inne to się pokłócą i nic z tego nie wyjdzie . A nawet jeśli dojdzie do założenia federacji lub zwał jak zwał to i tak z tego co piszecie to będą chcieli wyeliminować "jednostki" i ewentualnie ułożyć jeśli da prawo pod siebie . Moim zdaniem to powinny być stowarzyszenia które mają coś rzeczywiście na koncie gdzie instytucja państwowa nie miała by tzw haka . A na pewno nie chcę aby w całym tym zamierzeniu były wykluczone " jednostki" w poszukiwaniach .
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS