Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POSTULATY DOTYCZĄCE ZMIANY PRAWA DO SPOTKANIA W GNIEŹNIE
03-11-2017, 19: 28
RE: POSTULATY DOTYCZĄCE ZMIANY PRAWA DO SPOTKANIA W GNIEŹNIE
Mam prośbę o namiary na to stowarzyszenie jakiś link do ich strony.

Minelab X-terra XT 70, Bounty Hunter Discovery 2200, i jeszcze dwie samoróbki - okazjonalne poszukiwania. A Alter już mój.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-11-2017, 19: 37
https://www.facebook.com/Ostro%C5%82%C4%...322250450/
05-11-2017, 06: 14
Ze stowarzyszenia, do którego należę, do Gniezna jedzie prezes i jeden z członków.
Jeszcze jedno, poszukiwacze na legalu w pewnym sensie byliby odpowiedzialni za ochronę terenu , który eksplorują. Siłą rzeczy "kopacze" pozostawiający po sobie bajzel zostaliby szybko wyeliminowani. Niestety takich znam i to starych wyjadaczy. Jeden z nich kopie już dobre 20 lat, niestety to, co po sobie zostawia to masakra. Zwróciłem mu kiedyś uwagę, to się obraził.
Kolejny zapisał się do naszego stowarzyszenia, myśląc, że dostanie glejt i będzie chodził, gdzie dusza zapragnie. Gość siedzi w tym 25 lat. Jeden z jego wyczynów, to rozkopanie kiedyś śmietnika w parku przy zabytkowym pałacu. Miał szczęście, że jakoś udobruchał właściciela, bo ten z marszu chciał dzwonić na policję.
Takie osoby to niestety persona non grata w naszym środowisku.
05-11-2017, 09: 55 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2017 10: 15 przez brzoza.)
I przez właśnie takie osoby dostało mi się po dupie na kongresie archeologicznym gdy zabrałem głos w naszej sprawie. Trzeba w końcu rozdzielić to środowisko żeby powiedzieć "to nie my"!!! Jak na razie siedzimy wszyscy w jednym worku. Zapisywać się do stowarzyszeń, zrobić federacje, walczyć o prawa. Im nas będzie więcej tym lepiej. Nasz głos wtedy będzie się liczyl. A jak trafi się czarna owca to won z stowarzyszenia i feseracji. Tak jak w partiach, ktoś coś nawalił to go myk. Ręce umywają i cieszą się dalej popularnością. Tak samo w SNAP, jest ich dużo i głos się ich liczy, a u nas 100 000 anonimowych ludzi.

Przepraszam jeśli kogoś uraziłem tak jak kolega co zwrócił uwagę Uśmiech Czarne owce trzeba eliminować.
05-11-2017, 15: 42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2017 16: 48 przez stan.)
Tylko że to czy ktoś jest tym co niszczy miejsca gdzie poszukuje, śmieci, nie zakopuje dołków i nie pyta o pozwolenie właściciela nie zależy od tego czy ktoś należy do stowarzyszenia czy nie.
Kto tak sądzi jest naiwnym, nieuczciwi są wszędzie, można znaleźć jak niszczone są zabytki i jakie szkody są wyrządzane i myślę że ludzie z wykrywaczami nie stanowią większości, a potępiać takie zachowania muszą wszyscy bez względu do jakiej grupy należymy.
Twierdzenie że ci ze stowarzyszeni są cacy a Ci którzy nie należą źli jest naiwnością.
Mogliśmy zobaczyć jak niektórzy się zachowywali ale daleko mi do tego aby powiedzieć że tak robią wszyscy raczej wyjątki które trzeba potępiać.
Myślę że nie tędy droga, kolego brzoza ale to moje zdanie........ Duży uśmiech
05-11-2017, 17: 06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2017 17: 10 przez brzoza.)
Raczej wydawało mi się że to ludzie "przesiani". Ciemne istoty wykluczone są z stowarzyszeń? Może za mało znam te środowiska? Byłem wolnym strzelcem do tej pory. Co do ludzi nie zrzeszonych to pewnie 99,9% jest OK, bo artykuły w gazetach o niecnych czynach detektorystów pojawiają się raczej rzadko.
A może właśnie, gdyby istniała taka federacja to można by je wykluczać dla dobra ogółu, żeby nikt nie mógł hańbić naszego środowiska, odgórnie? Taki sąd koleżeński?

Napisałeś "że nie tędy droga" masz jakiś pomysł? Każdy pomysł w obecnej chwili jest na wagę złota Upup
05-11-2017, 17: 15
Nigdy nie należałem do żadnego stowarzyszenia i raczej nie bede należał a zwłaszcza do stwarzyszenia w moim otoczeniu-totalna porażka.Kopią dwa razy w roku niby legal ,a co wyrabia sie potem to nawet żal opisywać.Zbawiciele Swiata się znaleźli ! Brak słów !!
05-11-2017, 17: 20
U nas jest tak samo. Tak jak pisałem ostatnio. 2-3 kopania w roku legalne z papierami a reszta czasu na lewo bez pozwoleń. Po co należeć do takiego stowarzyszenia? Dla idei?
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
05-11-2017, 17: 39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-11-2017 17: 42 przez brzoza.)
Ja liczę że jako federacja wypracuje się łatwiejszą procedurę uzyskiwania zezwoleń na poszukiwanie. A jeśli się tak stanie to każdy będzie wyrabiał papiery. Nie oszukujmy się, zrobienie papierów to Golgota. A ludzie którzy ich nie robią to mi nie przeszkadzają, nawet z stowarzyszeń i policjanci chodzący bez nich i lekarze i cała reszta. Mnie denerwuje jak ktoś z góry mówi do mnie że "wy to niszczycie i ograbiacie stanowiska" a w gazetach piszą o bezczeszczeniu zwłok przez poszukiwaczy.
Tak wiec zdaje sobie sprawę że i stowarzyszenia nie maja papierów na każde wyjście, ale nie to mi przeszkadza a jedynie trudność w uzyskaniu zezwoleń i czarne owce hańbiące nas. Liczę że jako zrzeszenie zmienimy prawo do zezwoleń oraz oddzielimy czarne owce od reszty 99,9% detektorystów.
05-11-2017, 17: 51
To i tak nic nie zmieni że będziemymieć inne prawo,że ktos bedzie wyrabiał papiery itd.Te same osoby bedą robic to co robia, bo to taka nasza mentalność.Z Twojej wypowiedzi wynika że jesli nienależe do stowarzyszenia to bede miał zakaz kopania chociaż zachowuje sie wzorowo, a gość z legitymacją będzie miał zawsze zielone światło ,po którym musze zakopywać dołki .Zawsze w mediach i nie tylko o każdym z wykrywaczem gadają w liczbie mnogiej.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS