Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POSTULATY DOTYCZĄCE ZMIANY PRAWA DO SPOTKANIA W GNIEŹNIE
17-12-2017, 15: 31
RE: POSTULATY DOTYCZĄCE ZMIANY PRAWA DO SPOTKANIA W GNIEŹNIE
Tymek a chciałbyś żeby Ci ktoś po polu łaził bez Twojej wiedzy i zgody? Chyba nie.
Jak ktoś będzie chciał pieniędzy to ma takie prawo. W końcu wpuszcza cie do swojego ogrodka.

Owszem masz racje że to będzie trudne i upierdliwe ale tego chyba nie przeskoczysz.

Jeśli masz inną sensowna propozycję to pisz.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-12-2017, 16: 19
Solo dam przykład myśliwych.Mam dwóch szwagrów myśliwych.Oni chodzą sobie po polach gdzie chca,strzelonego dzika z zasianego pola trzeba jakoś ściągnąć,co czasem nie jest proste.Nie pytają nikogo o zgodę,za szkody płaci nadleśnictwo.My robimy zapewnim Cie dużo mniej szkody niż np.dziki których jest masa u nas.Mam 1h pola i nie widzę nic złego w tym żeby ktoś sobie z wykrywaczem po nim przeszedł,jesli jest nie zasiane.Zgoda właściciela to będzie martwy przepis.
17-12-2017, 17: 14
Solo Ty naprawde wierzysz że te 150 zł bedzie na ochrone zabytków ? Teraz się śmeją że zrobili panike,i jeszcze dostaną od nas co roku za nic kase (Twoja propozycja ).
Mysle że a początek szkolenie na temat co to jest zbytek,jak postepować i gdze zgłaszać,podobnie z niewypałami.
Po tym szkoleniu otrzymujesz legitymacje dożywotnio przy opłacie ok 50 zł w raz z instrukcją z adresami numerami telefonów WKZ wszystkich wjewództw gdzie należy zgłaszac znalezione zabytki i tyle.
Do poszukiwań wystarczy pisemna zgoda właściciela chyba że chcemy kopać w okolicy miejsc wpsanych do rejestru zabytów to już zezwolnie WKZ.
Nie mam zamiaru za nic popmować w nich kase bo do tej pory nic nie robili nic nie bedą robić nadal i tyle mam do powiedzenia.Pozdrawiam !!!
17-12-2017, 17: 22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2017 17: 27 przez stan.)
@tymek79 No i właśnie za szkody wypłaca koło łowieckie a okręgi dla każdego koła w dzierżawę użycza starosta. więc z góry wiadomo kto może polować na tym konkretnym polu, nie może tam wejść każdy myśliwy tylko członek konkretnego koła i przed wejściem wpisuje się do książki kiedy będzie w konkretnym miejscu polował a więc zgoda jakby pośrednio udzielona jest i wiemy kto za wyrządzone szkody odpowiada.

A w naszym wypadku to drogi kolego jak sobie wyobrażasz odpowiedzialność za wyrządzone szkody skoro każdy mógłby wejść? ... to raz a po drugie, własność to własność i tylko właściciel może zezwolić na poszukiwanie, a szczególnie jeśli to jest w ogrodzie, to że nie jest obsiane to nie znaczy że można kopać i nie zrobi się szkody.
Po drugie to może już szuka ktoś inny kto już dostał zgodę a może i sam właściciel. Poza tym to kultura wymaga aby o zgodę zapytać, ja pytam sąsiada z którem nie jedną flaszkę opróżniliśmy przez lata i jesteśmy kumplami, bo uważam że tak wypada.
Co innego to wysyłanie jakiś papierów do WKZ przy staraniu się o pozwolenie na poszukiwania bo to moim zdaniem sprawa między właścicielem a poszukującym, jedynie w pozwoleniu powinien być wpis że zezwolenie jest ważne na konkretnym terenie tylko po uzyskaniu zgody od właściciela i to obojętnie czy w formie pisemnej czy ustnej.
My powinniśmy tylko potrafić to udowodnić przy kontroli pokazując papier czy inną formę np nazwisko i nr telefonu do sprawdzenia

Jeśli chodzi o wysokość opłat to też bym zbytnio się nie rozpędzał, jakaś nieduża odpłatność powinna być a podawanie im konkretnych kwot to wydaje mi się przedwczesne, bo może oni liczą na mniejsze, więc po co dawać im fory..Duży uśmiech
17-12-2017, 18: 13
Stan oczywiście nie chodzi mi o kopanie u kogoś w ogrodzie.Ale jakie szkody może wyrządzić normalny detektorysta na zaoranym polu?Jesli kopiesz u sąsiada to ok,tez bym wtedy spytal.Pytajac o zgodę na wejście na pole poznam zapewne wszystkich mieszkańców gminy Łańcut?
17-12-2017, 19: 04
(17-12-2017 18: 13)tymek79 napisał(a):  Stan oczywiście nie chodzi mi o kopanie u kogoś w ogrodzie.Ale jakie szkody może wyrządzić normalny detektorysta na zaoranym polu?Jesli kopiesz u sąsiada to ok,tez bym wtedy spytal.Pytajac o zgodę na wejście na pole poznam zapewne wszystkich mieszkańców gminy Łańcut?

Jeżeli nie będziesz musiał mieć tej zgody do wystąpienia o zezwolenie na poszukiwanie WKZ a dopiero jak będziesz tam chciał poszukiwać to nawet przy takich małych działkach ten problem będzie o wiele łatwiejszy i nie wielu chyba będzie którzy takiej zgody Ci nie dają, u mnie faktycznie nie ma takiego problemu bo działki mam wielohektarowe a nawet kilkudziesięciohektarowe
17-12-2017, 21: 37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-12-2017 21: 48 przez ronin.)
Solo "tu gwarantuje MI mobilność" ale prawo nie ma być pisane pod ciebie. Sa ludzie którzy muszą to planować.

(16-12-2017 23: 18)Solo napisał(a):  I teraz tak
Z legitką i pozwoleniem ruszam w teren (to gwarantuje mi mobilność i że nie muszę planować nie wiadomo ile wcześniej).

Solo ale to że gwarantuje CI mobilność to nie znaczy że każdy jest w takiej sytuacji a nowe prawo ma być dla wszystkich.
Ogólnie twój pomysł nie jest zły ale z tymi pozwoleniami to bym tak nie szalał. Osobiście znam kilka miejsc że możesz sobie rolnika szukać i tydzień (życzę powodzenia) a miejscówka jest zacna.
Osobiście uważam że sprawę powinna załatwić etyka czyli że nie wchodzimy na zasiane, zakopujemy doły itd... Rolnika owszem zapytać jak jest taka możliwość. Papier? Osobiście pytałem się tych rolników od których mam pozwolenie na chodzenie czy by mi podpisali taki papier, 50% z nich odpowiedziało że chodzić sobie mogę ale absolutnie nic mi nie podpiszą. O hektarze ziemi w czterech kawałkach nie wspomnę.
Co do mysliwych to osobiście widziałem jak zapier... wielkim czołgiem 4x4 po zasianym i miał to w d..... My i nasze szkody przy nich to pikuś.
Szkolenia tak, kasa tak. Papierologia...... odgraniczona do minimum.
18-12-2017, 11: 20
(17-12-2017 21: 37)ronin napisał(a):  Papierologia...... odgraniczona do minimum.
Ronin całkowicie Cię popieram w tej kwestii i podpisuję się wszystkim co mam.
Nie nawidzę papierów i nie chce mi się iść w pola z segregatorem pozwoleń Oczko

Mój pomysł nie jest idealny. To tylko pomysł z mojego punktu widzenia.

(17-12-2017 21: 37)ronin napisał(a):  Co do mysliwych to osobiście widziałem jak zapier... wielkim czołgiem 4x4 po zasianym i miał to w d..... My i nasze szkody przy nich to pikuś.

Nie bierzmy sobie za przykład źle postępujących.
Jak jeżdżą to robią szkody.
Jak pseudo detektorysta wejdzie na teren nakopie dołów i nie zakopie - też robi szkody.

Etyka, morlaność, dobre zachowanie, kultura.... Niestety nie każdy takową posiada.

(17-12-2017 21: 37)ronin napisał(a):  Solo "tu gwarantuje MI mobilność" ale prawo nie ma być pisane pod ciebie. Sa ludzie którzy muszą to planować.

Ale mój pomysł nie zabrania planować. On daje możliwość nie planowania.
Możesz planować ile chcesz. Pisać całą książkę jak będziesz poszukiwał itd.

Natomiast w drugą stronę (tak jak jest obecnie - czyli obowiązkowy plan poszukiwań) powoduje że nie możesz robić tego spontanicznie na legalu.
18-12-2017, 21: 04 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-12-2017 21: 05 przez ronin.)
Solo pamiętaj że wymieniamy tylko opinie. Ogólnie twój pomysł nie jest zły. Wiadomo że nigdy nie będzie 100% zadowolonych.
Dla mnie kwestią najbardziej zawiłą są pozwolenia od rolników. Tu jest największy problem.
Po pierwsze rozdrobnienie pól w niektórych województwach.
Po drugie ich niechęć (którą jestem w stanie zrozumieć) do podpisywania papierów.

Ostatnio czesałem spory kawał ziemi za pozwoleniem właściciela. Cały dzień totalnie nic prócz kulek szrapnelowych. Schodząc wieczorem z pola pomyślałem jak bym się czuł walcząc kilka miesięcy o pozwolenie na ten teren..... Brak słów..............
Pozwolenia powinny być tylko na tereny archeo. Nigdzie indziej.
18-12-2017, 21: 50
Ronin pamiętam pamiętam. Takie rzeczy to najlepiej omawiać na żywo.
Posty czasem bywają źle odebrane.
Tak że peace and love Oczko

A taka sytuacje jak Twoja miałem ze dwa miechy temu.
Ładnie skoszona kukurydza, pozwolenie od właściciela, hektary ziemi do przekopania, piękna pogoda i tysiące kulek ze szrapnela...

I wtedy naszły mnie dwie refleksje.
Jedna to taka jak Twoja a druga to że ziemia jeszcze długo będzie oddawać smutne pamiątki związane z cierpieniem i śmiercią innych...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS