Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa rodzina cewek Mars Md
23-02-2018, 18: 45
RE: Nowa rodzina cewek Mars Md
Tak,z ceną polecieli.....

Punk,Rock,Sex i.......MOTOCYKLE
było:FisherF2,Euroace+NelTornado,Argo V3
jest:Alter71+NoktaPointer i neodym
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-02-2018, 19: 25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-02-2018 19: 26 przez Dumadar.)
Drogo? Osobiście spodziewałem się wyższej ceny. Weźcie pod uwagę, że jest to sonda nierezonansowa. Przygotujcie się na ceny sond od Mars MD, zwłaszcza Goliatha :-)

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
24-02-2018, 16: 20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-02-2018 16: 21 przez daro.)
Standardowa cewka do Altera byłaby sporo glebsza gdyby producent zwiekszyl czulosc elektroniki i niepotrzebna by byla zadna dodatkowa cewka.
Saper ciut wyolbrzymia ta stabilność cewki MASa bo skoro standardowa cewka jest stabilna na maksymalnej czułości to każda inna DD bez względu na gabaryty też będzie stabilną.
24-02-2018, 22: 35
Na temat czułości Altera Pan Arkadiusz już wypowiadał się na tym forum. Zresztą to chyba była odpowiedź na Twój zarzut daro.

http://www.rutusowiec.com.pl/showthread....0#pid21100
posty 52 i 57.

Cytat:Czy to,że większość użytkowników danego wykrywacz nawet tych początkujących może pracować na nim na maksymalnej czułości nie świadczy o tym iż ten właśnie sprzęt ma zbyt mała czułość elektroniki ?

Cytat:"Czy to,że większość użytkowników danego wykrywacz nawet tych początkujących może pracować na nim na maksymalnej czułości nie świadczy o tym iż ten właśnie sprzęt ma zbyt mała czułość elektroniki ?"
Nie ,nie i jeszcze raz nie...świadczy to tylko o tym że projekt jest na najwyższym poziomie jeśli chodzi o niski poziom szumów własnych elektroniki. Co z tego że jakiś tam wykrywacz "rzęzi i dogorywa" skoro Alter będąc "cicho" ma większy zasięg ? Alter jest cicho a zasięgi ma z najwyższych półek.

Cytat:bo skoro standardowa cewka jest stabilna na maksymalnej czułości to każda inna DD bez względu na gabaryty też będzie stabilną.

Moim zdaniem błędne założenie.

25-02-2018, 08: 39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2018 08: 45 przez daro.)
To jakie zalozenie byloby wlasciwe ????
Wykastrowany wykrywacz tylko dla tego żeby początkujący mieli wygodnie ?
Nawet stary ACE 150 miał skalę czułości większą po to aby mieć możliwość wyciągnięcia z niego ostatnich potow.
Najwidoczniej założeniem producenta jest mieć święty spokój i nie odbierać ciągle telefonów ze komuś się wykrywacz wzbudza. Uśmiech
A poprawa osiągów w nowych Rutusach juz nie polega na podnoszeniu czułości i obniżaniu komfortu użytkowania większymi wzbudzeniami tylko z założenia trzeba dokupywać co raz to nowe większe cewki. Uśmiech
Dumadar ciekaw jestem czy byś nadal tak bronił zębami i pazurami gdybyś wydał kasę na nowe Argo które dopiero jest odcięte z czułości przez to żeby zasiegami nie przebić obciętego Altera ?????
Ja uważam że zostałem okradziony i oddalem do sklepu mój nowy zakup.
Agro NE to jest dopiero pomyłka każdy kto chce być posiadaczem porządnego uniwersalnego sprzętu na dodatek glebokiego i chce kupic Argo NE niech się mocno zastanowi.
25-02-2018, 09: 38
Idąc tym tokiem rozumowania,to wszyscy posiadacze Rutusa Proxima powinni go oddać,bo to wykastrowane Argo.
25-02-2018, 10: 06 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2018 12: 49 przez EL NINO.)
To co pise Daro tez ma sens...,v jednym programie powiem- expert ,bost -ma miala byc mozlivosc vyzsej culosci jak
juz duzo wcesnej o tym pisalem...,- y dodatkova cewka ma byc ostatna mozlivosc powieksenia glebokosci- duza cewka ,abo separacia y dobra glebokosc- mala cewka... ..tymek79 - dlatego Argo jest glebsy od Proximy...
25-02-2018, 12: 08
Cytat:To jakie zalozenie byloby wlasciwe ????

Pisałem w odniesieniu do tego:

Cytat:bo skoro standardowa cewka jest stabilna na maksymalnej czułości to każda inna DD bez względu na gabaryty też będzie stabilną.

Odnośnie dalszej części Twojego posta. Myślałem, że z tą czułością chodzi Ci o Altera. Zauważ, ze nigdy nie broniłem Rutusów, a już w szczególności Altera i nowego Argo. Ten pierwszy to niedokończony i nierozwijany sprzęt, a nowy Argo okazał się zwykłym skokiem na kasę naiwnych ludzi. Niestety Rutus ma Nas w głębokim poważaniu. Zdziwiła mnie Twoja decyzja o zakupie nowego Argo. Czego się spodziewałeś mając wcześniej doświadczenia z Alterem?

25-02-2018, 20: 18
Cewki DD mają to do siebie,że są stabilniejsze od cewek koncentrycznych i wielkość ich nie wpływa na pracę a zupełnie inne czynniki.

Nowe Argo kupiłem dla żony myśląc ,że będzie ciut słabsze w zasięgach od Altera ale po pierwszym wypadzie bardzo mocno się zdziwiłem,bo było bardzo mocno słabsze Uśmiech
Kupiłem drugiego używanego Altera taniej niż nowe Argo bo nie chciałem wywalić kasy w błoto.

tymek79 pomiędzy Proximą a starym Argo była różnica nie tylko w zasięgu ale i w cenie a w nowych produktach ta granica widoczna jest tylko w zasięgu różnica cen już nie jest taka widoczna.

EL NINO ma rację wystarczyło w trybach zrobić lukę dla bardziej ogarniętych ze sprzętami Rutusa i stworzyć jeden program Expert gdzie czułość dałoby się podnieść do poziomu wzbudzeń bez zbędnych gadek o braku szumów elektroniki i wymówek o mega czułości z najwyższych półek.
Wtedy kto wie może Rutusa uznano by za najgłębszy wykrywacz na świecie bo taki by był a nie z tego powodu ,że producent tak o nim mówi. Uśmiech
26-02-2018, 09: 17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-02-2018 17: 54 przez tymek79.)
daro,dla mnie 800 zł to jednak jest różnica.Niech ktoś przypomni bo nie pamiętam,ale pomiędzy Argo i Proxima była chyba mniejsza ruznica w cenie. wtedy nlkt nie krzyczał o skoku na kasę. Ale to temat o cewkach wiec wróćmy do tematu.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS