Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowa rodzina cewek Mars Md
27-02-2018, 21: 37
RE: Nowa rodzina cewek Mars Md
Witajcie.
Sam czekam na wiosnę i początek lata by się bardziej pobawić sondami które mam do testów, oraz różnymi prototypami jakie wymyśliliśmy z Arkiem.
Co do stabilności MAS-a, to nie ma co ukrywać jest to sonda stabilniejsza. Tak jak można mówić o stabilności sond testowanych na położonym na trawie wykrywaczu tak to się ma zupełnie inaczej podczas samego ruchu wykrywacza, standardowa sonda DD28 po pierwsze ma duży dryft temperaturowy w słońcu, a dwa jest bardzo podatna na odkształcenia jak każda lekka sonda. Każdy z Was może to sprawdzić włączając wykrywacz w trybie statycznym/ lub pseudostatycznym i lekko dotykając bocznych krawędzi sondy. Z jednej strony sygnał będzie wzrastał z drugiej cichł. To się przekłada na pracę sondy w krzakach, szerokim szybkim machaniu itd. Tak ma wiele sprzętów posiadających lekkie sondy. Ja osobiście tego nie akceptuję, ale to moje prywatne zdanie, tym samym z założenia i wstępnych testów sondy MASa widzę to czego oczekwiałem, natomiast nie wiem jak się sprawi ta sonda podczas długich całodziennych poszukiwań w ciepłe dni. Co do testów, to raczej bedę unikał porównań typu MAS Vs Goliath Mars MD, a to z racji niuansów zasięgowych dla drobnych przedmiotów, aby takie niuanse potrafić zauważyć, wymagane jest spore doświadczenie z wykrywaczem ( przykład testu w dynamice i niedostosowany ruch dla danego filtra).
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-02-2018, 22: 49
Cytat:by się bardziej pobawić sondami które mam do testów, oraz różnymi prototypami jakie wymyśliliśmy z Arkiem.

Wy się nie bawcie i nie wymyślajcie prototypów, tylko skupcie się nad poprawą i udoskonalaniem Altera. Doskonale wiesz, że można z niego wyciągnąć więcej i wyposażyć go w nowe możliwości.
01-03-2018, 07: 47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-03-2018 16: 22 przez stan.)
Też czekam cierpliwie na zapowiadaną Aktualizację Altera, jest już sporo doświadczeń w terenie, i wiadomo co można zmienić i poprawić.
Przekonaliście mnie więc zmieniłem wpis dotyczący odpłatności Duży uśmiech
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-03-2018, 08: 18
stan nawet nie waż się myśleć o odplatnosciach jeszcze to ktoś weźmie za dobry pomysł i każe sobie za to płacić.
Z miejsca swojego Rutusa bym o drzewo polamal i znow kupil Deusa
01-03-2018, 12: 44
Daro ma racje. Producent wydał nie do końca dopracowany sprzęt. Nie wiem co było tego przyczyną. Na następcę rodziny Argo, Proxima, Optima czekaliśmy kilka ładnych lat. Z chęcią poczekałbym jeszcze trochę czasu na sprzęt rozbudowany i pozbawiony błędów. Na chwilę obecną mamy trzy dostępne cewki. Do końca kwietnia mają być dostępne sondy od Mar MD i 12 cm snajperka od Rutusa. Często zarzucano Rutusowi brak szerokiej gamy sond do swoich wykrywaczy. Wygląda na to, że będziemy mieli około 10 różnych sond do wyboru, czyli całkiem sporo. Nie wiem co to za prototypy wymyślone przez Pana Arkadiusza i Artura. Osobiście ucieszyłbym się z nowego kompaktowego stelaża i ramy dla Altera, ale gdyby nie powstały nic by się nie stało. Faktem jest, że nowa sonda lub stelaż to pieniądz dla Rutusa, jednak Alter wymaga pracy nad softem. Konkurencja nie śpi, potrzebne są zmiany, poprawki i nowe możliwości.
24-04-2018, 03: 40
Nie znam się na fizyce ale gdyby tak można zbudować sondę z podwójną cewką odbiorczą, dużą i małą z możliwością regulacji w menu wykrywacza, mielibyśmy dwa w jednym. Snajperka bez konieczności zmiany sondy ?
25-04-2018, 13: 56
Mars po raz kolejny przesunął premierę swoich sond. Tym razem na koniec czerwca.
25-04-2018, 20: 18
Mars MD pewnie wie, ze wszyscy czekaja na testy Artura i sa przekonani o wyzszosci ich produktu.
12-07-2018, 17: 55
No i co to się dzieje z tymi cewkami?Ma ktoś jakieś info?
12-07-2018, 21: 42
Mają być w przyszłym tygodniu podobno.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS