Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POLSKI ZWIĄZEK EKSPLORATORÓW POWOŁANY!
19-11-2017, 12: 52
RE: POLSKI ZWIĄZEK EKSPLORATORÓW POWOŁANY!
No właśnie statut, czy jest tam coś na temat pojedynczego poszukiwacza? czy konieczność przynależności do stowarzyszenie jest wymagana.. A może udostępnił byś ten statut chyba tajny nie jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-11-2017, 12: 56
(19-11-2017 12: 52)stan napisał(a):  No właśnie statut, czy jest tam coś na temat pojedynczego poszukiwacza? czy konieczność przynależności do stowarzyszenie jest wymagana.. A może udostępnił byś ten statut chyba tajny nie jest.

Wszędzie piszą, że wolni strzelcy też będą mogli należeć.

http://detekto.pl
19-11-2017, 15: 01
Spokojnie spokojnie. Będzie zatwierdzony w KRS będzie publiczny Uśmiech Trener przed meczem nie mówi do kamery jaką ma taktykę na przeciwnika Oczko Nic ze mnie nie wydusicie Uśmiech
A samotni strzelcy niech śpią spokojnie. Będzie dobrze Uśmiech Gwarantuje.
19-11-2017, 19: 24
Brzoza, wszystko ładnie pięknie. Jednak, gdy czytam takie wpisy, to włos jezy się na głowie:

Cytat:"założenia pewnego współtwórcy PZE sprzed zjazdu. Nadzorowanie rynku sprzedaży detektorów w Polsce. Ścisła reglamentacja udzielania pozwoleń; pozwolenia dostaje PZE, a poszukiwacz może dostać jedynie zezwolenie PZE na poszukiwanie na danym terenie. To te, które zagrażają wolności poszukiwań i doprowadzą do komercjalizacji poszukiwań w Polsce."

Cytat:....dzięki za info, no dalej nie dobrze poszukiwacz wystąpi do PZE o zezwolenie, da argumenty, zdjęcia, swoją wiedzę, PZE dostanie pozwolenie od WKZ, a następnie już nie koniecznie wyżej wymieniony poszukiwacz dostanie pozwolenie, tylko koledzy że tak ujmę prezesa lub innej osoby z zarządu lub jakaś grupka z PZE - to najczarniejszy scenariusz ale ku temu zmierzamy, chyba, że będzie to obwarowane jeszcze jakimiś wewnętrznymi przepisami, typu osoba (grupa) zgłaszająca miejsce do poszukiwań do PZE, PZE zdobywa zezwolenie od WKZ i w 100% osoba (grupa) dostaje zgodę na poszukiwania ale sama na okres wydania zezwolenia od WKZ, , ale zobaczy jak się to będzie miało jakie będą przepisy

Śmieszne nadzorowanie rynku wykrywaczy w jakim celu , odwiedzenia policji w domu nie da się dużo ludzi będzie przywozić sprzęt za granicy, będą go sami robić , na rynku jest dużo osób które robią wykrywacze jak im udowodnią sprzedaż na boku itd zawsze da się obejść prawo, PZE musiało by współpracować ze sklepami sprzedającymi sprzęt, będą ograniczać dostęp lub jeśli go będzie mało wypuszczać na rynek większą ilość jak w przypadku pieniądzy, będą manipulować cenami nie da się bo firmy produkujące wykrywacze na to się nie zgodzą, w tym przypadku nie trafiony zupełnie punkt, no chyba że ktoś z rady ma swój sklep z wykrywaczami i będzie próbował zrobić na tym monopol

Poczekamy zobaczymy może ktoś za jakiś czas wrzuci pełny statut i wszystko będzie jasne

Pisałem kiedyś o komercjalizacji poszukiwań. Wyobraźcie sobie teraz taka sytuację, jak opisana powyżej. Są to wypowiedzi osób biorących udział w spotkaniu w Gnieźnie. Brzoza możesz się do tego ustosunkować?

http://tempelburg.pl
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
19-11-2017, 22: 26 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-11-2017 00: 17 przez brzoza.)
Obiecałem że dziś nie dotknę już kopa, ale jak to czytam to nie mogłem się powstrzymać.
Pękam ze śmiechu Takaemotka
Pomijając fakt że zajmowaliśmy się tylko samym statutem i zarządem to jak to sobie wyobrażacie? Limitowane zakupy detektorów Takaemotka ?
Co tam jeszcze? Pominięcie WKZ w uzyskaniu zezwolenia Takaemotka i cała włądza w rękach PZE. A kto się na to w ministerstwie zgodzi Uśmiech Nic takiego nie było uchwalane O matko

Ludzie, czy wy myślicie że nagle ominie Was pójście do WKZ i nie zostawienie wszystkich swoich danych z Imienia, Nazwiska, adresu zamieszkania, kontaktu email i nr telefonu do Was Takaemotka

A kto na górze by się na takie coś zgodził? WKZ nigdy z tego nie zrezygnuje. Ba, mało tego, będziecie oświetleni i prześwietleni jak pod latarnią i rentgenem. Panie i Panowie przykład. Jeden z naszych kolegów z Rutusowca dostał teraz pozwolenie na poszukiwania w lesie i wiecie co? Była na dole adnotacja do wiadomości i urząd miasta itp I UWAGA< DO WIADOMOŚCI POLICJI O matko Takie jaja!!! Jeśli ktoś myśli że nastąpi cud dla detektorystów to z góry się myli. Co najwyżej to tak jak pisałem w postulatach - ułatwienia. Sory wycieczka do WKZ i tak jak widać info do policji (to sprawdzę czy w całej Polsce) stało się faktem. Więc albo abolicja jakaś dla nas, albo będziecie nadal nielegalnie kopać bo swoje dane musicie zostawić w WKZ

No to tak w skrócie Szczęśliwy
19-11-2017, 22: 48
Czyli szczujnia żeby z góry zniechęcić. Ktoś kto chce współpracy nie pisze takich adnotacji. Pisze ten kto daje zezwolenie ale nie ze szczerych intencji.
19-11-2017, 22: 53
Brzoza, po pierwsze trochę grzeczniej. Zadałem proste pytanie i oczekuję prostej, jednoznacznej odpowiedzi. Z całym szacunkiem, ale nie interesują mnie Twoje dywagacje. Mnie osobiście obecnie obowiązujące prawo nie przeszkadza bo działamy zgodnie z przepisami. Natomiast powinny pojawić się ułatwienia przede wszystkim w samym procesie uzyskania zgody z WUOZ, zresztą pisaliśmy już o tym w innym wątku. Mamy niejasną sytuację w nadleśnictwach. Niektóre z nich nie wydają zgody powołując się na artykuł 30 ustawy o lasach. Sytuacja o tyle dziwna, że archeolodzy dostają bez problemów pozwolenia na prowadzenie swoich badań na gruntach leśnych. Nadleśnictwa wydają takie zgody wiedząc o tym, że będą prowadzone badania inwazyjne związane z rozkopywaniem gruntu. I teraz pytanie. Czy nadleśnictwa łamią prawo wydając takie pozwolenia? Czy w związku z tym, takie badania przeprowadzane są w sposób legalny? Druga sprawa. Co zrobić z przedmiotami które zostały pozyskane w trakcie naszych legalnych poszukiwań, a które w mniemaniu WKZ nie są zabytkami? Zgodnie z prawem, do takich przedmiotów powinno stosować się zapisy ustawy o rzeczach znalezionych. Jednak jest to według mnie bardzo problematyczne, nie tylko dla nas poszukiwaczy, ale i dla starostwa. Trzecia sprawa. Co powinien zrobić, a co zrobi policjant przy ewentualnej kontroli gdy zobaczy u nas pozwolenie z WKZ? Odstąpi od dalszych czynności? Zarekwiruje nam sprzęt, a kontynuacją kontroli będzie rychłe przeszukanie w domu? To są według mnie ważne sprawy. Fakt uzyskania zgody właściciela gruntu, a następnie zgody WUOZ na poszukiwanie zabytków jest jasny i bezsprzeczny.

19-11-2017, 23: 04
Przepraszam za ton mojej wypowiedzi. Po prostu mnie troszkę poniosło co ludzie wymyślają. Nie będę się już wypowiadał na ten temat. Na razie czekamy na KRS i pod nikim dołków nie zamierzamy kopać. Najbliższe wypowiedzi na temat PZE dam po KRS-ie. Chyba że ktoś z PZE coś napisze.
Jeszcze raz przepraszam.
20-11-2017, 15: 08
Oto oficjalna strona PZE Uśmiech

Wszystkie pytania, uwagi, oraz co najważniejsze propozycje proszę śmiało tam kierować

https://www.facebook.com/Polski-Zwi%C4%8...507612175/
20-11-2017, 18: 08
PZE powstało i już rozpętała się potężna gównoburza. Jak zwykle zamieszanie robi Murawski.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS