Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
POLSKI ZWIĄZEK EKSPLORATORÓW POWOŁANY!
16-07-2018, 15: 46
RE: POLSKI ZWIĄZEK EKSPLORATORÓW POWOŁANY!
Zabytki - i tu idzie bój. Z tym że np. mnie one wcale nie obchodzą, w sensie takim że coś znajdę. Monetę itp. Chodzę z wykrywką ustawioną wyłacznie na meteoryty. Nie tylko że to hobby od lat ale teraz w dobie tych nie korzystnych przemian nie jako jestem na plusie. Odcięty od wszystkiego. Bo nawet proste porównanie, co łatwiej sprzedać - monetę czy meteoryt ? Gorzej jest w innej kwestii, wykrywacz w ręce i widzą mnie ludzie w lesie, kojarzą od razu jednoznacznie - poszukiwacz skarbów. I tego pewnie już nic nie zmieni.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
17-07-2018, 04: 15
Jakieś kilka miesięcy temu był reportaż w radiu o dwóch kolegach co znaleźli 200kg meteoryt i jakiś profesor się wypowiadał że rząd pracuje nad tym żeby były one własnością skarbu panstwa. Także niedługo posiadanie samych meteorytów może być nielegalne.
20-07-2018, 20: 34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-07-2018 15: 50 przez BialeSkarpetki.)
Otrzymał ktoś już dalsze instrukcje po wpłacie 100 złotych na PZE? dzisiaj mija 9 dni i cisza
21-08-2018, 14: 48
Cześć, oj dawno tu nie zaglądałem Uśmiech Za pewne masz już wiadomość zwrotną. Jak ktoś ma pytania do pze to piszcie na skrzynkę z strony pze.org.pl
21-08-2018, 15: 46
Sytuacja stara jak świat, zanim zostanie się wybranym to jest się mocno aktywnym, obiecuje się działanie na korzyść społeczności, po wybraniu, aktywność prawie zero, informacje dawkowane, jak jakieś silne leki, a każda odmienna opinia uznawana jest za atak lub hejt....
Nie bierz kolego @brzoza tego co napisałem personalnie do Siebie ja odnoszę się do całości kolegów którzy aktywnie uczestniczyli na różnych forach i nie tylko.
Jest mi tylko trochę przykro że znowu, zmusza się wszystkich do przynależności formalnej lub pośredniej do stowarzyszenia, a moim zdaniem wystarczyło by abym jako członek wspierający po opłaceniu składki mugł korzystać z przygotowanych materiałów i porad na stronie PZE bez wyjazdów 100km aby te materiały otrzymać.
Teraz to właśnie związek stawia jakieś bzdurne utrudnienia biurokratyczne nie wymagane żadną ustawą.
Oczywiście że kto chce powinien mieć możliwość uczestniczenia w kursie jednodniowym w wybranym stowarzyszeniu, pozostałych zobowiązać do samokształcenia w oparciu o przekazane nawet odpłatnie przygotowane materiały.
21-08-2018, 19: 44
Moim zdaniem Stan sie mylisz. Śodowisko MUSI pokazać że jest zjednoczone i zdolne do jakiś poświęceń - w tym przypadku do jazdy 100 km na jednodniowe szkolenie i po matriały. Może to coś da, a może nie ale nikt (w tym przypadku np arecheolodzy WKZty itp) nie zarzuci że sie nie starmy, że nie idziemy na ustępstwa. Na kartę wędkarską też masz egzamin prawda? Prawda, że w każdym większym mieście i miasteczku możesz zdać egzamin, ale wędkarstwo propagowane było od xxx (nie mylić z kategorią filmów 18+) lat, a detektoryzm znacznie krócej. Jest szansa że za kilka lat sytuacja sie poprawi, ale początki są zawsze trudne.
21-08-2018, 20: 47
Stan, my ostro działamy. Zbieramy poparcia dla naszego hobby wśród np u profesorów archeologii. Żeby pokazać że nie jesteśmy tępymi głowami machającymi kijaszkami, organizujemy szkolenia. Dodatkowo mamy spotkania w ministerstwie, kolejne już przed nami. W nadleśnictwie już wypracowaliśmy kompromis, dla poszukiwaczy i wyszło rozporządzenie. To wszystko mamy na stronie pze.org.pl. Rok temu nie było nic, nawet nikt nie chciał z nami rozmawiać a teraz już się nawet liczą. Nawet partie się odzywają! Ale mam mieszane uczucia co do polityków, sam nie wiem (to prywatna opinia).
Co do oświadczaniu światu jakie mamy kolejne kroki to na razie nie będziemy wyskakiwać w eter z naszymi akcjami. Dla tego masz wrażenie że aktywność prawie zero. Publikujemy tylko to co zrobiliśmy. Sprawa jest bardzo prosta i żenująca. SNAP (pewne odziały) wali nam różne akcje anty pod nas. Wiecie że wydzwaniają np po nadleśnictwach i ostrzegają przed nami poszukiwaczami i konsekwencjami jeśli leśniczy zgodzi się na wpuszczenie nas do lasu. No ale w generalnej dyrekcji już to załatwiliśmy.
Myślę że nie każdy zagląda na pze.org.pl więc otworzę dział w aktualnościach abyście wiedzieli co w trawie piszczy.
Panowie i Panie. To jest walka o naszą niepodległość. Jeśli teraz niczego nie zrobimy to zdechniemy w tym szambie na kolejne 10 lat bo tyle czasu właśnie minęło od ostatniego spotkania poszukiwaczy z ministerstwem. Jak na razie jest to największe pospolite ruszenie detektorystów w historii i nie spi...my tego, potrzeba poparcia i jedności.
21-08-2018, 20: 50 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2018 19: 22 przez stan.)
Kolego WOJTEK24 masz prawo do swojego zdania i nikt nie może Ci go odebrać, tylko że logika mówi co innego, i twoje argumenty o egzaminach tu nie mogą mieć zastosowania.
Egzaminy na kartę wędkarską wynikają z ustaw, i bez względu na to jak byśmy się do nich nie odnosili są wymogiem ustawowym, a Ci co je niby zdawali to dobrze wiedzą że to jest fikcja i nie jest to szkolenie tylko sprawdzenie twojej wiedzy egzamin....

Tu ktoś sobie wymyślił że przeprowadzą szkolenie, czego można się nauczyć na szkoleniu trwającym kilka godzin, a szczególnie Ci którzy zajmują się tym hobby od kilkunastu lat, i nie ma tu żadnego egzaminu, a wiec dostaniesz papier tylko za udział a nie za wiedzę bo nikt jej nie sprawdzi a ty przez cały ten kurs np grałeś sobie na smartfonie Duży uśmiech jaką merytoryczną wartość ma takie szkoleni?.

Ale taki wymyślony przez kogoś kaprys mnie kosztuje Co najmniej 200zł koszty dojazdu nie licząc straconego dnia na coś czego prawo nie wymaga.

Więcej osiągniesz ucząc się z odpowiednio przygotowanych materiałów aktualizowanych wraz ze zmieniającymi się przepisami czy wymaganiami i udostępnionych na stronie PZE, i w dodatku nie trace niepotrzebnie kasy i czasu wystarczy że przystępując do związku będę musiał oświadczyć że zapoznałem się z materiałami i posiadam wiedzę aktualnego prawa i procedur i zachowania w terenie, oraz co zrobić po znalezieniu przedmiotów zabytkowych lub wartościowych.
Kto chce może sobie jeździć jeżeli czuje taką potrzebę.

Archeologom to tak powiem brzydko "wisi" czy my będziemy mieli kurs czy nie, im zależy na tym abyśmy my nie istnieli w ogóle, no może nie wszystkim, bo są tacy którzy są rozsądni i dobrze nam życzą albo przynajmniej jest im wszystko jedno oni robią swoją robotę.

PS. Kolego brzoza i za to wielkie dzięki czegoś takiego od organizacji oczekiwałem nie jestem przeciwnikiem PZE popieram go w większości tego co robicie i wiem że praca wasza nie jest łatwa i nie można załatwić wszystkiego na raz wiem to z doświadczenia w pracy społecznej, chętnie bym się zapisał ale nie podobają mi się niektóre organizacyjne działania a najbardziej ten idiotyczny dla mnie kurs … ale to tylko moje zdanie
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS