Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zgody na poszukiwania z informacją do policji
22-11-2017, 22: 24
Zgody na poszukiwania z informacją do policji
Mam ogromną prośbę o kontakt do wszystkich co dostali niedawno zezwolenie na poszukiwania lub takiej zgody spodziewają się w najbliższych tygodniach/miesiącach.
Poproszę o kontakt tutaj lub na PRIV

Pojawiła się pewna nowość w uzyskanych zezwoleniach od WKZ. W otrzymanej zgodzie była informacja że kopia pozwolenia zostaje wysłana do Komendy Policji !?

Pierwsze pytanie to po co? A drugie czy to się dzieje w wszystkich WKZ czy tylko jeden tak sobie wymyślił?

Dla zbadania sytuacji proszę wszystkich niezależnie czy dostali taką informację w pozwoleniu czy też nie o kontakt ze mną.

Z góry dziękuję za pomoc w analizie sytuacji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2017, 10: 04
RE: Zgody na poszukiwania z informacją do policji
I jeszcze taka ciekawostka w temacie pozwoleń z WKZ. Cytat postu z Odkrywcy:

Cytat:Dzisiaj przed południem przeprowadziłem miłą i konkretną rozmowę z osobą funkcyjną i kompetentną w siedzibie Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na temat wiadomy. Streszczę rozmowę i przedstawię kilka punktów, które nas interesują.

Odpowiedzi Pana z WKZ:

1. Zezwolenia na poszukiwanie porzuconych lub zagubionych zabytków itd. otrzymuje każdy i zawsze jest mile widziany. (dało się to odczuć)
2. Znalezione zabytki i przedmioty archeo zgłaszać do swojego urzędu miasta, starostwa lub gminy i proszę do nas nie przychodzić z takimi rzeczami.
3. W załącznikach wystarczy tylko pisemna zgoda właściciela terenu i nie trzeba żadnych map.

Wszystko super aż do teraz. Cytuję:

"Nasze zezwolenie nie obroni pana przed działaniami policji, która i tak nie da wiary na to, że w kieszeni, samochodzie, domu nie ma pan zabytków lub przedmiotów o charakterze archeologicznym. Nie odstąpią od czynności i będą działać zgodnie z wytycznymi tj.: konfiskata sprzętu, przewertowanie chaty. Tylko prokurator może umorzyć postępowanie jeżeli będzie pan czysty i wiarygodny. Nasze pozwolenie na pana prace nie chroni pana przed tymi nieprzyjemnościami, które są 100% pewne i dla każdego równe..."
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
23-11-2017, 10: 22
Heh a jak mam stary obraz na ścianie zostawiamy przez Niemców podczas 2 w.Ś. to też mi go zabiorą
23-11-2017, 12: 29
Obraz jak obraz, ale dom może być zabytkowy. Albo ta ściana na której wisi obraz..O matko
23-11-2017, 13: 21
Nie wierzę w to co powiedział Pan z WKZetu. Jeśli faktycznie to powiedział to było to zwykłe straszenie. Brednie

http://detekto.pl
23-11-2017, 14: 07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2017 14: 28 przez Dumadar.)
(23-11-2017 13: 21)Jabol napisał(a):  Nie wierzę w to co powiedział Pan z WKZetu. Jeśli faktycznie to powiedział to było to zwykłe straszenie. Brednie

Straszenie? Czyżby?
Wydaje mi się, że takie sytuacje będą się zdarzały. I już się zdarzyły vide sytuacja dotycząca tej akcji http://radioszczecin.pl/1,357137,odnalez...ie-mustang
Napisze tylko, że wszystkie osoby mające tam detektory zostały spisane przez policjantów. Na szczęście na tym się zakończyło.

I jeszcze taka ciekawostka na którą trafiłem na jednej z grup:
https://www.facebook.com/groups/32296760...570628438/
23-11-2017, 15: 00
Moim skromnym zdaniem ten cytat co wrzuciłeś Dumadar to w ogóle nie trzyma się kupy wypowiedzi pana z WKZ-tu i pomimo prawa jakie mamy to chyba ten pan może chyba nie doczytał przepisów . Ja bym chciał zobaczyć wydane pozwolenie z podpisami i pieczątkami od nich z takimi założeniami co powiedział ten pan . A fakt jest rzeczywiście taki że WKZ-ty różnie to wszystko interpretują a powinno być jednolite wszędzie jeśli już takie same kwity . Polska rzeczywistość niestety. Co do władzy tego wydarzenia Chełmnie Dolnym to faktycznie tak było że podjechali dwa razy , najpierw sprawdzili dokumenty pozwolenia a potem wszystkich spisali będących tam i na następny dzień już nikt nie przyjechał .

W sumie mamy takie prawo że mogą zatrzymać na 48h do wyjaśnienia nawet nie mając dowodu osobistego przy sobie a będziemy podobni np do obywatela poszukiwanego w jakieś sprawie .

W moim przypadku jak otrzymałem pozwolenie to pani z WKZ-tu poinformowała mnie abym pozwolenie miał przy sobie w razie kontroli .
23-11-2017, 15: 10
Trzyma się kupy. Tak właśnie jest. 16 WUOZ i każdy z nich interpretuje prawo jak chce. Rozporządzenie jest jedno. Jasne, czytelne i obowiązujące w całej Polsce. Tylko, czy urzędnicy je znają? Wypowiedź tego urzędnika świadczy o jego niekompetencji lub celowym działaniu. Byłeś na akcji? Akurat znam dobrze sytuację, bo byli tam chłopaki z akcji Jezioro Tajemnic z Darkiem na czele. Zastanawia mnie tylko jedno. Dlaczego prasa i telewizja nie udokumentowała tego zajścia. Przecież byli na miejscu i widzieli co się dzieje.
24-11-2017, 01: 39
Wypowiedź tego urzędnika moim zdaniem świadczyła jednak o niekompetencji
dlatego wymagałbym w tym przypadku sporządzonej notatki z takiej rozmowy z podpisami i pieczątkami . Na gadanie w cztery oczy to można wiele rzeczy mówić i zawsze urzędnik może się wyprzeć . Miałem już takie kiedyś przypadek ale to w innym urzędzie .
Co do akcji w poszukiwaniu Mustanga P51 to byłem tam i brałem udział w tym wydarzeniu aczkolwiek spotkanie z władzą mnie ominęło bo dojechałem z przyczyn technicznych po tym zajściu i wiec info miałem powiedzmy na gorącą z tego wydarzenia .
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS