Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polski Związek Eksploratorów informuje
14-04-2018, 08: 18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2018 08: 32 przez daro.)
RE: Polski Związek Eksploratorów informuje
To nie sa zadne bzdety tylko wnioski wyciągnięte na chłodno po obserwacji chociaż by fora Jacka.
Jest tam masa jego popleczników sliniacych się na sama myśl że może ich zaprosić do współpracy.
Robią wszystko żeby mu się podlizac i jakby mogli to by mu wlezli w tyłek bez względu na warunki.

Nie mam pojęcia co ma na celu PZE i dla kogo ale obecne podejście i podjęte działania jakoś nie potwierdzają ze to ma być związek zajmujący się zwykłymi poszukiwaczami .
Teraz okazuje się że PZE był założony z myślą o stworzeniu związku stowarzyszeń a nie związku poszukiwaczy i planowana budowa struktur ma się opierać na zadaniu i głosie stowarzyszeń a nie pojedynczych niezależnych jednostek czyli członkowie niezrzeszeni nie będą mieć prawa najmniejszego głosu w decyzjach związku co jest nie do końca fair skoro ci niezrzeszeni mają płacić najwyższe składki.
Tłumaczenia typu "ja należę do stowarzyszenia i tam płacę składkę " jakoś nie przemawiają.
Ja nalezac do PZW oplacam w nim składki a gdy chce polkowic na łowisku specjalnym i tak muszę za wstęp na nie zapłacić osobno.
PZE może i na obecnych zasadach będzie mieć te 1000 członków ze wszystkich przynalezacych stowarzyszen,ale poki nie zmieni podejścia do zwyklego Kowalskiego nigdzie nienalezacego i ten Kowalski nie poczuje ze ten zwiazek dziala w jego imieniu ta liczba sie nie zmieni.
A właśnie liczba członków będzie mówić kogo reprezentuje ten związek i póki sie ona znaczaco nie zblizy do szacowanych 100000 nikt nie bedzie bral powaznie calego tego zwiazku włącznie z ministerstwem czy też całym rządem.
Zamieszczanie fotek na fejsie to nie to samo co rozmowa na antenie ,mówię tu o prawdziwej debacie a nie o farsie zdominowanej przez byle profesorka jaka można było obejrzeć niedawno w TV.

Reasumując na finał póki PZE nie zacznie myśleć o członkach niezależnych do tej pory nikt nie będzie się z nim liczył nawet ci niezrzeszeni będą uważać że to jedna wielka lipa i nie będą mieć ochoty być jego członkiem.
To tyle w tym temacie ode mnie a myślę że i od co najmniej paru osób jeszcze.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-04-2018, 10: 49 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2018 11: 02 przez brzoza.)
Daro, ale to nie my nie dajemy Ci głosu. To prawo tego zabrania. Z tym problemem nie do nas a do sejmu. No łatwiej nie mogę już wytłumaczyć.

Ale jest na to rozwiązanie Uśmiech Wystarczy że założysz np "Stowarzyszenie Osób Niezrzeszonych" Będziesz wtedy miał prawo głosu i będziesz głosował w imieniu wszystkich twoich członków. Będziesz pełnoprawnym członkiem. I to jest jedyna dopuszczalna przez prawo opcja.

Póki co, każdy jeden wolny strzelec może się zapisać do PZE i będzie miał takie same prawa i przywileje jak ja. Jedynie nie może głosować, ale zabrać głos może. Będziesz miał identyczne prawa jak wszyscy w stowarzyszeniach. Nawet oni nie mogą głosować tylko jeden ich lider.

Załóż "SON", podejmij wyzwanie, możesz nawet być w zarządzie. Lege artis. Wpłyń na kierunek PZE jak ja.
Nawet przy okazji i Ty i Twoi członkowie będziecie mieli tylko 50 zł składkowego.

Proste Uśmiech
14-04-2018, 11: 53
Ja myślę że dla niektórych, ważne jest żeby było jak dawniej.Chodzimy sobie,nie mamy żadnych obowiązków.A teraz jak trzeba coś dać od siebie, żeby legalnie kopać , jest narzekanie.Nie wiem dlaczego niektórzy tak boją się stowarzyszeń.
14-04-2018, 13: 47
Brzoza z tym SONem to niezły pomysł pod warunkiem że ilość głosów będzie proporcjonalna do ilości czlonkow zrzeszonych w stowarzyszeniu czyli stowarzyszenie które ma 100 członków ma 1 głos a inne które ma 1000 członków będzie analogicznie miało głosów 10 itd.
Jak na razie w związku są układy i ukladziki i z glosowaniami wychodzą jakieś cuda.
14-04-2018, 13: 57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2018 13: 59 przez brzoza.)
Spoko załóż. Jak zbierzesz taką ilość członków to na pewno trzeba będzie coś zmienić w głosowaniu.

Co do obecnego głosowania to nie ma żadnych cudów i układów. Każdy szef swojego stowarzyszenia głosował samodzielnie. Byłem na sali i wiem co mówię. Prawnik cały czas czuwał i była komisja która liczyła i obserwowała. Zapraszam na kolejne walne. Zobaczysz jak to wygląda. To nie Rosja Uśmiech
14-04-2018, 16: 52
Na zebranie jak na razie się nie wybieram bo po relacjach obecnych na ostatnim jakoś przeszła mi ochota.
Strata czasu na bycie obserwatorem zebrania ,które tak na prawdę nic nie wyjaśnia i nie precyzuje dalszych działań związku.
Najpierw poczekam na rozwój sytuacji i na to gdy już powstałe struktury związku same się zorganizują i pokażą choćby odrobinę dobrej woli dla niezrzeszonych.
Jak na razie sam Jacek W. jest jakiś niezdecydowany do czego dąży on sam już nie wspomnę o braku pomysłów na dalsze działanie związku.
14-04-2018, 17: 17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2018 17: 18 przez brzoza.)
Spoko spoko już mamy rozpoczęte akcje A B C D, działamy. Czekaj i oglądaj PZE FB Oczko
Tylko pamiętaj 20 lat zaniedbań nie można zrobić w pół roku.
14-04-2018, 20: 34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2018 20: 35 przez stan.)
Ale dlaczego na FB nie każdy ma tam konto i chce je tam mieć, może wystarczyła by zwykła strona www. PZE
14-04-2018, 22: 31 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2018 22: 31 przez brzoza.)
Masz zupełną rację. Nad tym też pracujemy. Tylko potrzebujemy jeszcze czasu. Nie zlecamy płatnego wykonania bo nie ma na to funduszy i chłopaki to robią wolnymi chwilami. Jeszcze pozostaje kwestia administrowania tego, a już administrujemy FB PZE (część otwarta i zamknięta) i pze.org.pl Roboty po pachy :| Kto administruje to wie o czym pisze :/
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS