Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ID 115-116
08-05-2018, 12: 55
ID 115-116
Cześć. Jestem początkującym Alterowcem i chciałem zapytać o coś czego nie rozumiem. Wczoraj miałem okazję pokopać kilka godzin na nowym polu i przytrafiło mi się coś czego nie pojmuję. Działałem na programie monety w zakresie od 16 do 18 kHz cewka DD na reakcji 3 i maskowaniu 3. Czułość od 50 do 80. Powyżej 80 stawał się bardzo głośny. Bez dyskryminacji. Kamienie mag. Neutralnie i id.12 Na wyżej wymienionych ustawieniach dosłownie co kilka metrów pojawiał mi bardzo słaby sygnał o id 115-116, dosłownie pojawiały się jeden, dwa piksele na wykresie. Namierzanie pokazywało ok 40cm. Oczywiście na początku postanowiłem to kopać. Po zrobieniu dołka ok 20 cm id nadal wynosiło 115-116, a pionowych pikseli przybywało. .Dołek był obrysu sondy więc przy namierzaniu wkładałem ja w dołek. Pinpoiner garretta milczał. Kopałem glebiej. Po zrobieniu dziury ok 50cm namierzanie nadal pokazywało 10cm a pinpoiner milczał. Dodam tylko że namierzanie pokazywało stałe 10cm od momentu gdy dołek miał około 30 cm. Po 50cm odpuściłem sobie bo pinpoiner nadal milczał (był 100% sprawny). 3 razy kopnąłem takie dziury przy bardzo zbliżonych okolicznościach w promieniu 100m. przy bardzo podobnym wysokim ID. Mogę jedynie dodać że pole było oddalone od rzeki około 500m. Ziemia była sucha na wierzchu i dość kleista i miękka pod powierzchnią. Z rzeki przy innych okazjach z owej rzeki wyciągałem magnesem neodymowym dość sporo piasku i malutkich kamieni o właściwościach magnetycznych. Pomożecie mi zrozumieć o co chodzi? Dzięki i pozdrawiam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-05-2018, 17: 18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-05-2018 17: 19 przez Regis.)
RE: ID 115-116
Trudno odpowiedzieć nie będąc samemu na tym polu .Ja bym się zmobilizował i wykopał jeden taki sygnał bo nie dałoby mi to spokoju.Zmieniłbym dla sprawdzenia częstotliwość pracy Altera na niską.Biorąc pod uwagę niską czułość na jakiej Twój Alter pracował stabilnie jedną z możliwości takiego zachowania wykrywki jest zakopany przewód pod sporym napięciem który przebiega przez pole.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
09-05-2018, 20: 15
Moja optima nienawidzi pastuchów,i gazociągów bo wzdłuż nich biegnie kabel zbierający ładunki gromadzące się na ściankach.
11-05-2018, 13: 25
Dziwna sprawa wygląda na to ze jet tam albo coś zakopane głęboko. Ewentualnie kamienie magnetyczne ale one są zazwyczaj nie widoczne na pinponcie. Sprawdzałeś możne statyką czy ona widzi coś??? W sumie obstawiam za zakopanym głęboko depozytem ewentualnie jakimiś urwilapkami dużymi. Jak będziesz na miejscu sprawdź przy pomocy programu duże srebro lub głęboko ( pracują w miksie i jeśli jest tam coś zakopane usłyszysz to na statyce).
19-06-2018, 10: 57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2018 11: 09 przez W9R5011LTU.)
Czesc, moze ruda darniowa ten sygnal daje? piasek, ziemia pomaranczowa?
19-06-2018, 18: 57
(19-06-2018 10: 57)W9R5011LTU napisał(a):  Czesc, moze ruda darniowa ten sygnal daje? piasek, ziemia pomaranczowa?

Pomaranczowa to moze nie byla. Ziemia dosc jasna jakby wymieszac jasny braz z piaskiem z plazy plus co jakis czas z dolkow wyciagalem pieknie zaokraglone kamienie . Alter popiskiwal caly czas nawet na czulosci 60. Pole znajduje sie w dolinie ktore bylo jak mi sie wydaje starym korytem Loary. Zapewne za czasow epoki lodowcowej rzeka owa byla znacznie szersza niz dzis.
19-06-2018, 19: 58 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-06-2018 20: 02 przez Matys5.)
Teraz dopiero zajrzałem w twoje ustawienia. Źle dobrana częstotliwość. Następnym razem spróbuj 8,6kHz i filtr gruntu 4 lub 5 jak to nie pomoże to zmniejszaj częstotliwości. Jeszcze można spróbować zmiany korekcji kamieni na - 3.

Przez 1,5 roku z Alterem trafiały mi się czasem dziwnie sytuacje. Nie zawsze umiałem sobie z tym poradzić. Trochę. go poznałem ale i tak Alter wylądował w szafie
21-06-2018, 10: 50
Przez 1,5 roku z Alterem trafiały mi się czasem dziwnie sytuacje. Nie zawsze umiałem sobie z tym poradzić. Trochę. go poznałem ale i tak Alter wylądował w szafie
[/quote]

I jaki wykrywacz zastąpił u Ciebie Altera ?
21-06-2018, 17: 45
Narazie nic nie kupiłem. Mam na oku Minilaba E800. Sprzęt mnie zaciekawił. Jednak co muszę przyznać Altera nie tak łatwo zastąpić.
21-06-2018, 19: 00
Tak tak, te inne wykrywacze to nawet podają kolor metalu i datę produkcji przedmiotu znajdującego się pod ziemią.
No i oczywiście nie piszczą na darmo tylko na konkretnie ustawiony cel i nigdy się nie wzbudzają...… Wykrywka Diabeł

Koledzy każdy wykrywacz ma wady i zalety i nie ma nic za darmo wszystko to tylko przyzwyczajenie i nauka oraz praktyka w obsłudze. Szczęśliwy
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS