Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Argo NE vs Argo v3 2015 - czy warto kupić nowszy?
14-07-2018, 01: 17
RE: Argo NE vs Argo v3 2015 - czy warto kupić nowszy?
Moja subiektywna opinia jest taka ze stare Argo ma zasięg lepszy od Altera. Wg producenta Argo NE ma zasięg gorszy niż Alter. Wnioski nasuwają się same. Dla mnie producent mógł zrobić stare V3 w nowym desingu i dodać bezprzewodowość. Mimo upływu lat to dla mnie nadal sprzęt z górnej półki, a cena używek jest po prostu śmieszna. Dawno z nim nie chodziłem, ale mimo że trochę go już mam to nadal jest co wnikać żeby poprawić efekty detekcji, które nawet dla laika na średnich nastawach są na bardzo wysokim poziomie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
14-07-2018, 09: 16
Za tydzień coś szykujemy,( teraz są urlopy więc wiadomo jak jest) więc zabiorę klamre od pasa niby nie pozorny przedmiot ale jeśli będzie różnica w głębokości to na przedmiotach tej wielkości już będzie to widoczne. Argo NE jest plytsze od Altera bo zostało ograniczone z czułości. Alter ma 90 a Argo NE 75. Alter kiedy jest ustawiony na max głębokości czyli niski filtr gruntu może dawać rwane sygnały na przykład na monetach z tym się spotkam dość często z Argo się z tym spotykam ale bardzo żadko. I teraz w ramach porównania wystarczy wejść do byle jakiego lasu wziąć 10 łusek od ppszy i żuć na ziemię. I weś po kolei Argo V3 Argo NE i Altera (który będzie ustawiony w podobny sposób co oba Argo) i porównać ID.
14-07-2018, 17: 21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-07-2018 17: 24 przez levybike.)
Krzysiek robiłeś jakieś testy porównawcze, czy tylko jak wspomniałeś, subiektywnie piszesz o zasięgach nowego Argo NE? Argo w nowym wydaniu stracił prym, jako szlagierowego wykrywacza w stajnii rutusa, jego miejsce w końcu zajął alter.
15-07-2018, 16: 00
Stare argo nie ma lepszego zasięgu od altera.Mam jednego i drugiego.Alter ustawiony na częstotliwość argo i odpowiednim ustawieniu filtrów jest nawet nieco głębszy.

Punk,Rock,Sex i.......MOTOCYKLE
było:FisherF2,Euroace+NelTornado,Argo V3
jest:Alter71+NoktaPointer i neodym
16-07-2018, 11: 48
Stare argo posiada max czułość 48, natomiast alter aż 90. Wydaje mi się, że skala czułości została bardziej rozdrobniona w alterze i ciężko to porównać. Na jakich czułościach dokładnie robiłeś te porównanie?
16-07-2018, 13: 17
Zawsze na maksymalnej.Tak jak chodzę po polu.

16-07-2018, 21: 21
To chyba masz mało mineralizowane gleby, bo ja mogę zapomnieć o max czułości, zbyt dużo fałszywych sygnałów. U mnie skała macierzysta jest wysoko i trzeba zjechać z czułością, zresztą przy strojeniu to widać.
Wczoraj, 18: 10 (Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 18: 14 przez Krzysiekb321.)
(14-07-2018 17: 21)levybike napisał(a):  Krzysiek robiłeś jakieś testy porównawcze, czy tylko jak wspomniałeś, subiektywnie piszesz o zasięgach nowego Argo NE? Argo w nowym wydaniu stracił prym, jako szlagierowego wykrywacza w stajnii rutusa, jego miejsce w końcu zajął alter.
Nie mam teraz altera. Testów nie robiłem. Jak mówiłem opinia subiektywna. Złożyło się na nią 2 rzeczy. pierwsza to ginące Id z wyświetlacza przy większej głębokości. Druga to taka że co z tego że sygnał jest na dużej głębokości(chodzi o altera), jak w terenie jest nie do odróżnienia od wzbudzenia i nikt by tego nie kopnął. Taka sygnalizacja obiektu nic nie wnosi. Mówię o normalnych poszukiwaniach. Bo nikt w terenie nie będzie stał aż usłyszy sygnał.
Wczoraj, 18: 36 (Ten post był ostatnio modyfikowany: Wczoraj 18: 38 przez długi.)
Krzysiek,co do ginącego ID na wyświetlaczu,to wystarczy odgarnąć trochę ziemi,nawet butem i już ID jest na ekranie.Co do wzbudzania,to albo sprzęt wadliwy,albo zle ustawiony,albo czynniki zewnętrzne(pastuchy,linie WN itp.)innej opcji nie ma w "normalnych"warunkach.Chyba żaden sprawny sprzęt nie wzbudza się bez przyczyny.Alter i Argo v3 to jednak różne sprzęty i trzeba się ich nauczyć...Kolego levybike,tak,pisałem o "normalnym"polu.Przy zmineralizowanej glebie trzeba trochę zejść z czułości,ale jak się obsłuchasz,to nie zawsze trzeba.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS