Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Argo NE vs Argo v3 2015 - czy warto kupić nowszy?
29-09-2018, 21: 52
RE: Argo NE vs Argo v3 2015 - czy warto kupić nowszy?
Używam teraz słuchawek pełnych, ale zakładam na jedno ucho by słyszeć co się wokół mnie dzieje.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-11-2018, 13: 20
Witam kolegów , w materii osiągów z argo ne na tle v3.0 i spółki się nie wypowiem z racji posiadania jedynie NE ale co mogę dorzucić od siebie gdyby to kogoś ciekawiło to jak zmienia się głębokość rycia w funkcji trybów pracy , częstotliwości i masy obiektu. Testy oczywiście dla powtarzalności ośrodka (powietrze=w ziemi znacznie płycej) ale idea utraty na zasięgach względnie podobna. Całość aproksymowana funkcją logarytymiczną.

Załączone pliki Miniatury

Jak masz pełny to ci nie dolejo O matko
28-11-2018, 15: 50
Może komuś przyda się moja wypowiedź, napiszę ją w formie podsumowania wątku i porównania obu urządzeń, jako posiadacz wcześniej argo v3 2015, a obecnie Argo NE.

1. Głębokość - tutaj niestety nie posiadam żadnych uwiecznionych testów, mam wrażenie że osiągi są bardzo zbliżone. W Argo V3 2015 nie wykorzystywałem maksymalnej czułości, bo równało się to z masą popiskiwań. W nowym spokojnie możemy na takiej czułości pracować i wykorzystywać 100% potencjału, przy komfortowej pracy.
2. Stabilność - w tej kategorii nowe Argo NE wygrywa nokautując starszego brata. Sprzęt jest bardzo przyjemny, spokojny, nawet w cięższych gruntach mineralizowanych, tam gdzie poprzednik nie domagał. Bez porównania z modelem wcześniejszym.
3. Komfort użytkowania - tutaj nowy model także wygrywa - nie patrząc na liczby jest lżejszy i lepiej wyważony, po przesiadce od razu czujemy to w rękach. Lżejszy sprzęt = przyjemniejsza i dłuższa praca.
4. Czułość na drobne rzeczy - tutaj także nowe Argo NE jest także ponad swoim bratem, szczególnie w trybie 16 kHz, urządzenia chwyta ekstremalnie małe przedmioty - starszy model też był całkiem niezłym drobnicowcem, ale w jakość identyfikacji drobnych przedmiotów została poprawiona, zwłaszcza tych słabych sygnałów.
5. Hologram na wyświetlaczu - jest to funkcja, której nie było w starszym urządzeniu (skacząca kreseczka). Hologram to informacja o jednorodności sygnału, wyświetlacz daje nam informacje nie tylko od samego ID z przedziału -90 do +90, ale także kreską na hologramie tak jakby pokazuje jak jednorodnie rysuje się sygnał - np. monety dają kreską niemalże prostą, sygnał jest czyściutki, a np. kapsle potrafią rozjeżdżać się po całej skali, mimo podobnego ID. Doskonale widać tą rozpiętość na hologramie. Jest to ogromna ZALETA dla początkujących, ale także wielka podpowiedź dla tych zaawansowanych.
6. Mamy w Argo Ne 2 różne częstotliwości 6,6 kHz i 16 kHz vs tylko jedna 6,6 kHz w ArgoV32015, czyli tak jakbyśmy mieli Argo i Optimę w jednym.
7. Możliwość bezprzewodowej pracy dzięki nadajnikowi - o bezprzewodowej pracy napisano wiele - kto operuje jeszcze na głośniczku, niech zmieni to - zupełnie inna jakość poszukiwań, przekładająca się na wyniki.
8. Możliwość użycia cewek innych producentów, np. Marsa Goliatha 15 cali (wielki dekiel na głębokie poszukiwania).
9. Na minus cena - 2200 zł trzeba się wydatkować, do tego opcjonalnie odbiornik + 200 zł.
10. Użycie materiałów jest na podobnym poziomie - są dobrej jakości.

Pozdrawiam,
02-01-2019, 12: 40
Zabawa z Argo NE bardzo mi się podoba, jedyny minus to klapka od baterii. Jest mała i do niczego nie przytwierdzona, otwierając ją gdy na dworze jest ciemno, można ją łatwo zgubić. Nie bawiłem się jeszcze na częstotliwości 16khz, ciekawe o ile zmniejsza się maksymalny zasięg w głęb.
03-01-2019, 20: 32
Troszkę się zmniejsza, ale za to sprzęt dużo lepiej wybiera ze śmietników i pól.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS