Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ARGO NE i złoto
07-01-2019, 21: 22
RE: ARGO NE i złoto
Pisz tutaj na forum, to postaramy Ci się pomóc.

Duże, czy wielkie żelazo zawsze będzie w każdym sprzęcie szło w stronę skali koloru, no ale tu Ameryki nie odkryłeś, bo to raczej większość wie Uśmiech Małe kolory nie zawsze dają krótki holograf - dają też długie, ale te płytkie, te głębsze będą krótsze. Czasami argoNE tych głębszych nie złapie na ID, a da wyłącznie sygnał koloru z pustym ID.

Piszesz także o przedmiotach wartościowych. Otóż, na rynku póki co nie ma sprzętu, który takie rzeczy by rozróżniał, no bo co to znaczy przedmiot wartościowy? To już jest subiektywne Twoje podejście. Wykrywaczem jedynie jest w stanie ocenić stop wykonania metalu, wielkość, kształt i głębokość zalegania, a i tak sam grunt wiele może jeszcze zmienić. Nikt nie wie czy tam coś może być wartościowego. Czasami wielka rura stalowa potrafi dać sygnał na +30 lub kawałek płaskiej zardzewiałej stali. Nie ma tu sztywnych reguł, a jedynie setki godzin spędzonych w terenie.

Pamiętaj, że w każdym wykrywaczu najlepszą dyskryminacją i najlepszym ID jest łopata. Trzeba kopać, tylko wtedy na 100% dowiesz się co jest pod sondą.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-01-2019, 09: 18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-01-2019 09: 28 przez damian.)
Dokładnie to miałem na myśli od samego początku tej konwersacji. Wreszcie doszliśmy do porozumienia. Mylnie odniosłem wrażenie z Twojej wypowiedzi 100.000 postów temu iż jest coś o czym nie miałem pojęcia tj sytuacja kiedy stal przekłamująca na kolor będzie wycięta poprzez dyskryminację. A tak to raczej nie działa choć dla małych przedmiotów zdarzyło mi się to zaobserwować.

Co do dużego żelaza interesował mnie raczej przypadek pierścienia ,ewidentnie przekłamującego na kolor. Miałem ostatnio taki przypadek. Pod ułożonym chodnikiem. Prawdopodobieństwo żelaza można było wnioskować jedynie poprzez wielkość przedmiotu (w odniesieniu do biżuterii itp) a co za tym idzie długością i mocą sygnału oraz wysokim hodografem ale to wszystko to informacja o wielkości . Wysokość dźwięków jak i ładny hodograf na +30 identyfikuje to tylko na kolor. Zgadza się ? czy jest coś jeszcze ? Dodam że przemiatanie w każdym kierunku dawało piękny sygnał gdyż pierścień leżał na płasko.

Jak masz pełny to ci nie dolejo O matko
08-01-2019, 11: 49
Z tym żelazem na + to jest trochę bardziej skomplikowana sprawa, tak wszystkie przedmioty żelazne o krztałtach zamkniętych, to znaczy pierścienie, krążki, kółka, elipsy itp, dają + .
Poza tym zardzewiałe mocno, duże żelazo, ale też drobniejsze odpowiednio położone, także z tym starym żelazem jest trochę problemów.
Żeby się w tym połapać najlepszym rozwiązaniem na początek jest kopanie wszystkiego, wtedy szybko zorientujesz się co warto kopać a co nie,. Pomogą w tym informacje jakie otrzymasz patrząc na wyświetlacz.
Kopanie wszystkiego jest na początku najlebszym sposobem aby perfekcyjnie opanować wykrywacz, gdyż jest tyle możliwości sygnałów na ten sam przedmiot, czy to żelazny czy kolorowy w zależności od wielu czynników jak, rodzaj gleby, wilgotność, mineralizacja, głębokość ale i ustawienia wykrywacza, oraz wiele innych.
Kopiąc wszystko, bardzo szybko zaczniesz to wszystko rozumieć a pomyłki będą rzadkie.
08-01-2019, 14: 18
Też uważam, że kopanie każdego sygnału to najlepsza nauka, a Ci ambitniejsi mogą robić notatki oraz pytac na forum rutusowiec Uśmiech

Damian, jeśli chcesz popróbować swoich sił, to możesz pobawić się opcją VCO.

Pamiętaj, że dyskryminacja nie działa w trybie statycznym. Każdy odłamek będzie sygnalizowany przez statyka.

Stan bdb wyjaśnił, stalowe pierścienie będą kłamać na kolor.
08-01-2019, 18: 40
Wiadomo. Typowy przykład przekłamywania to bagnecik na płasko. AK 47 na płasko ARGO NE widzi jako piękny kolorek a przy zmianie orientacji zdecydowane żelazo. O dziwo małe pierścienie z kluczy itp NE na jednoczesnym widzi jako kolor a przy dyskryminacji dynamik się zamyka dając głos jedynie statykowi.

08-01-2019, 20: 51
Tak, ale w przypadku stalowego okrągłego pierścienia a okrągłego, fajnego koloru, sam dźwięk będzie zupełnie inny i holograf pokaże inną kreskę.

Nie wiem jak masz ustawione tony, ale ustaw sobie tak jak wysłałem Ci w poprzednim poście. Usłyszysz wtedy pełną różnicę, w argo należy wykorzystywać wszystko co dał producent, czyli programować te 20 tonów. Praca na 20 tonach daje nam możliwość usłyszenia nawet najmniejszych różnic, a to nie jedyna zaleta. Przy sporym doświadczeniu, wyświetlacz przy tak ustawionych tonach nie będzie Ci potrzebny, większość sygnałów będziesz rozpoznawać na słuch.
09-01-2019, 14: 31
OK popróbuję z 20toma tonami. Dotychczas chadzałem na własnych 8miu.
Jednego tylko nie rozumiem a mianowicie skoro tony są przyporządkowane do Id to przekłamujący pierścień żelaza na np +24 da inny dźwięk od powiedzmy tej samej wielkości bransoleta ze złota dająca również +24? Zakładamy że leżą na płasko na tej samej głębokości itp

09-01-2019, 16: 02
Ton to tylko barwa dźwięku, a różne przedmioty różnie "brzęczą". Oczywiście, że dźwięk pomiędzy tymi co wymieniłeś przedmiotami będzie różny. Dlatego by wychwycić jak najwięcej różnic w takich przypadkach należy pracować w trybie jednoczesnym, dodatkowo z włączoną opcja vco.
09-01-2019, 17: 42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2019 17: 56 przez stan.)
Kolego, nie ma znaczenia co znajduje się pod cewką jeśli, zdaży się że dwa różne przedmioty, np żelazo i złoto dają dokładnie takie samo ID to oczywiście że dźwięk będzie taki sam, natomiast wykres może być inny.
Dźwięk jest przypisany do pewnego zakresu id, a więc taki jaki im przpiszesz ustawiając sobie profil dźwiękowy
Te zakresy będą mniejsze gdy tych tonów ustawisz więcej np 20, tylko wtedy trzeba mieć dobry słuch muzyczny i być osłuchanym aby je odróżnić.
Potrzebna jest praktyka w terenie, Duży uśmiech
09-01-2019, 20: 05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-01-2019 20: 07 przez levybike.)
Stan, ale różnica praktyczna w dźwiękach jest. Masz dużą stal, bijącą na kolor, ale sam dźwięk, będzie inny, bo nie będzie jednorodny. Tak jak wspomniałeś, holograf będzie się rozjeżdżał. Natomiast przy fajnym kolorze słychać czyściutki dźwięk. Mówimy tu o dwóch przypadkach o tym samym ID. Podobnie zresztą jest z starymi kapslami od piwa, które pokryte są rdzą. Bardzo często takie kapsle biją w zakresie +50-60, po odkopaniu gdy naruszymy "aurę tlenków żelaza", ID mocno spada. Ja słyszę wyraźną różnicę dla takiego kapsla z zakresu 50-60 i dajmy na 10 srebrnych kopiejek, które biją w podobnym zakresie.

Ważna rzecz jest taka, że pracuję wyłącznie w trybie jednoczesnym, przez 1 rok udało mi się opanować to co najważniejsze, ale na pewno z każdym wyjściem zyskuje się dodatkowe doświadczenie.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS