Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Walkie-talkie krótkofalówka
14-02-2019, 17: 15
Walkie-talkie krótkofalówka
Hej,
Czy ktoś z Was używa krótkofalówek? Myślałem o motorollaxh t40. Czy jest ktoś tutaj obeznany w temacie?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-02-2019, 01: 16
RE: Walkie-talkie krótkofalówka
Kiedyś miałem z nimi kontakt i były spoko.
15-02-2019, 12: 26
Ja mam zwykłe 50zl para i też dają radę.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
15-02-2019, 12: 57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2019 13: 16 przez Regis.)
http://www.rutusowiec.com.pl/showthread....+wykopkach

Znacznie lepszy jest radiotelefon np. Radiotelefon BAOFENG UV-82 VHF/UHF https://www.ceneo.pl/28573373
Żeby nadawać przez radiotelefon potrzebne jest pozwolenia radiowe dzięki któremu można nadawać np. http://sklep.autoradia.pl/pl/p/Pozwoleni...n-2026/648 cena 29zł . Cyt. : "Pozwolenia radiowe pozwala legalnie i zgodnie z prawem radiokomunikacyjnym korzystać z urządzeń nadawczych lub nadawczo - odbiorczych w naszym paśmie zarówno osobom fizycznym jak i podmiotom gospodarczym.
158.37500 MHz
448.12500 MHz"

Pozwolenie ważne jest przez 12 miesięcy.Nie zdaje się żadnych egzaminów po prostu płacisz i masz. Innymi zaletami radiotelefony są duży zasięg znacznie większy od krótkofalówek PMR , podwójny przycisk PTT (osobny na kanał A i B) i możliwość nasłuchu choćby służb mundurowych i innych. Polecam kupować w Polsce i sklepach które dają gwarancje na dwa lata z krajowym serwisem.Nasłuch radiowy jest w pełni legalny wiec jeśli np. Policja w Twoim rejonie nie ma kodowanego sygnału to będziesz słyszał o czym rozmawiają. Jeśli będzie zgłoszenie na Ciebie to powinieneś to usłyszeć. Częstotliwości na których nadają służby w danym rejonie znajdziesz w internecie.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
15-02-2019, 16: 51
Ja używam Max Com z mediaekspert.daja radę nawet Bieszczadach.Nie pamiętam ile kosztowały,ale niewiele
15-02-2019, 23: 09
Regis Radiotelefon to już inna liga, można zaszaleć hehe
16-02-2019, 19: 38 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-02-2019 23: 29 przez Regis.)
Baofeng UV-82 w ostatnim czasie znacznie staniał. Najtańsza oferta jaką znalazłem to 109 zł. Biorąc pod uwagą tak niską cenę radiotelefonu to nie opłaca się kupować krótkofalówki. Można też sparować radiotelefon z krótkofalówką.Wystarczy ustawić w radiotelefonie częstotliwość PMR i rozmawiamy w dwie strony. Jedynym minusem takiego rozwiązania jest to ,iż nadawanie z radiotelefonu na falach PMR jest nielegalne. Poza oczywistymi zaletami radiotelefonu ten model posiada też latarkę i radio Uśmiech

[Obrazek: attachment.php?aid=7611]

Załączone pliki Miniatury

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Wczoraj, 20: 46
Witam. Jestem tu nowy. Ja używam baofeng uv5r analoga. Teraz zamierzam kupić DMR czyli cyfrowy.
Dzięki radyjku wiem co służby robią w moim mieście.. Polecam.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS