Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie mogę dostroić do gruntu.
30-04-2019, 09: 39
RE: Nie mogę dostroić do gruntu.
Stan - dzięki. O to mi chodziło. Jutro jadę w inne miejsce i zobaczę jak się będzie wykrywacz sprawował. Sprawdzę tez obydwa programy i jak będą kłopoty to zastosuje twoje rady.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-04-2019, 10: 05
Stan jednak nie zrozumiałeś. Temat jest naprawdę ciekawy. Gdyby zaistniała odwrotna sytuacja tj. dostrojenie na programach:szybki i b.szybki do gruntu było poprawne, a na pozostałych programach niepoprawne - to sytuacja byłaby zrozumiała, gdyż na programach które sięgają głębiej wykrywacz zareaguje jeśli ,,coś" tam głęboko będzie zalegać - natomiast na szybkich przedmiot taki byłby niewidoczny i wówczas dostrojenie do gruntu było prawidłowe.
Przytoczony post Wojtka 24 opisuje zupełnie odwrotną sytuację, dlatego zapytałem. Jeśli wiesz to proszę napisz bo to ciekawe i nie przesadzaj z tym rzecznikiem.
30-04-2019, 11: 29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-04-2019 16: 20 przez stan.)
Ja opisałem wszystko w tym temacie, i nie jest to zalegający metal głęboko ,czy płytko bo taką przyczynę ustali nawet początkujący sprawdzając na gruncie fabrycznym, przy pomocy wykrywacza na statyku lub użyje PINPONINT i wyciągnie metal lub dostroi wykrywacz kilka metrów dalej. Przyczyną takiego zachowania wykrywacza na tych programach jest najprawdopodobniej mineralizacja gleby lub zanieczyszczenie ziemi jakimiś wysoko przewodzącymi bardzo drobnymi odpadami typu żużel rdza czy ruda darniowa i jest to zanieczyszczenie miejscowe obejmujące niezbyt dużą powieszchnie
30-04-2019, 21: 48
Dzięki wielkie. To faktycznie wyjaśnia spr.
01-05-2019, 15: 49
No i na innej miejscowe nie ma problemów. Na surowych programach bez żadnych zmian dostrajanie się rewelacyjnie. Czyli Stan miał racje pewien odpowiednia mineralizacji gruntu.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS