Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rutus Argo v3.Porównanie sond CC 29cm vs DD 29cm.
26-04-2014, 19: 44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-07-2014 06: 08 przez Tomasz.)
Rutus Argo v3.Porównanie sond CC 29cm vs DD 29cm.
Zgodnie z zapowiedzią wypożyczyłem do testów sondę CC 29 cm.Jestem w trakcie jej poznawania.Kilka testów porównujących zasięgi tytułowych sond jeszcze przede mną.
Przed kilkoma dniami wybrałem się z kolegą na poszukiwania w strumyku znajdującym się przy ruinkach nieistniejącej wioski.Pierwsza użyta do poszukiwań sonda DD 29cm zanurzona w wodzie zachowywała się bardzo dobrze.Argo na filtrze standard i czułości 45 pracował bardzo stabilnie jak w normalnym terenie z ziemią pod sondą. Burza z opadami deszczu spowodowała,że po dwudziestu minutach poszukiwań pojawiły się plany powrotu do domu.Nie chcąc tracić okazji sprawdzenia pracy sondy CC 29cm w wodzie założyłem ją na Argo po czym ruszyłem w bój.Zanurzona sonda pozwalała stabilnie pracować Argo na filtrze standard przy czułości 43.Nie miałem na niej fałszywych sygnałów i o dziwo pracowała nieco stabilniej niż na lądzie.Deszcz przybierał na sile i po dziesięciu minutach brodzenia z CC po strumyku wycofaliśmy się pod drzewa nie chcąc narażać sprzętu i siebie na zalanie.
Po kilkunastominutowej przerwie i oczekiwaniu na poprawę pogody ta pozwoliła kontynuować nam poszukiwania.Tym razem już na nieistniejącej wiosce.Przez dwie godziny chodziłem na założonej sondzie CC 29cm.Przez kilkanaście minut chodziłem na filtrze relikt i czułości 45.Teren był mocno zaśmiecony stalą a i sonda dodawała od siebie dodatkowe piśnięcia ,więc zmieniłem filtr na standard i ustawiłem czułość na 43.Nastąpiła wyraźna poprawa pracy detektora która objawiła się zmniejszeniem ilości sygnałów jakie wydawał.Po przejściu kilkudziesięciu metrów od ruinek ilość stali znajdującej się w ziemi zmalała co pozwoliło mi podwyższyć czułość do 45.Argo w deszczową pogodę na tej sondzie wydawał z siebie sporo drobnych fałszywych sygnałów które znikły dopiero przy ustawieniu czułości na 37.Przyczyną była mokra trawa i wciąż kropiący deszcz Jednak dodatkowe fałszywe sygnały nie były u mnie powodem do omylnego szukania nieistniejącego celu.Tutaj przypomniał mi się mój stary solaris który potrafił dużo pierdzieć a mi już po osłuchaniu się z nim nie przeszkadzało to w poszukiwaniach.Mój kolega do którego należy ta sonda najczęściej chodzi z nią na filtrze relikt przy czułości ustawionej na 42 i tak samo u niego pojawiają się częste popiskiwania..Badania w toku Sherlock
Cdn.

Załączone pliki Miniatury

Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-05-2014, 17: 53 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2014 17: 18 przez Regis.)
RE: Rustus Argo v3.Porównanie sond CC 29cm vs DD 29cm.
Jeden z kilku filmów jakie nakręciłem podczas testu sond CC 29cm i DD 29cm

Podsumowanie testu z linka :

[Obrazek: 20rvi4j.jpg]

W załączniku umieściłem ten sam plik jpg Tak na wszelki wypadek gdyby link obrazka zniknął z hostingu.

04-05-2014, 19: 16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2014 09: 19 przez Tomasz.)
Kolejny film z testów.Porównywałem zasięgi tytułowych sond na hełmie WP https://www.youtube.com/watch?v=kPH9V4TGtRw
W kolejnych dniach pojawią się kolejne filmy.Wkrótce opiszę w tym wątku zasięgi sond które widać na filmach.Łatwiej będzie je zestawić patrząc na cyfry.

05-05-2014, 13: 18
Wreszcie jakieś porównanie dwóch 29. O DD napisano już chyba wszystko natomiast o dużej CC jest tylko parę wzmianek.

Regis napisz proszę jak sprawdza się 29CC na typowym wypadzie. Wg opisów ma być ona głębsza od DD, ale strasznie popiskuje( może jest felernaZdezorientowany)

Sam zastanawiam się nad wymianą swojej wysłużonej Proximy na Argo. Tylko nie wiem, którą cewkę wybrać. Przede wszystkim chce aby sprzęt był głębszy bo chce sprawdzać stare miejscówy- ziemiany, okopy.
05-05-2014, 16: 15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-05-2014 16: 17 przez ugz.)
Regis nie możesz zrobić porównania na dwóch rodzajach gruntu, mocno zmineralizowanym i lżejszym? Ciekawe jaka byłaby różnica, jeśli w ogóle.
07-05-2014, 16: 48 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-09-2014 09: 22 przez Tomasz.)
Porównanie zasięgu sond na menażce WP

Na pierwszym wypadzie padał deszcz co było powodem niestabilnej pracy CC 29cm.Fałszywe popiskiwania zniknęły dopiero przy czułości ustawionej na 37 w filtrze standard.Dla porównania zmieniłem sondę na DD 29cm na której w 90% terenu chodzę na filtrze relikt przy stabilnej pracy Argo na czułości 45.Padający deszcz i mokra trawa spowodowały,że musiałem zmniejszyć czułość do stabilnej 43 w filtrze relikt .10 dni później ponownie wybrałem się z obiema sondami w to samo miejsce.Przez kilka dni nie spadła kropla deszczu,więc zmieniły się warunki terenowe. Najpierw przechodziłem kilka godzin po lesie z założoną DD 29cm która pracowała stabilnie na filtrze relikt z czułością 45.Następnie założyłem CC 29cm.Argo pracował na niej zupełnie stabilnie w filtrze relikt przy czułości ustawionej na 42 a na czułości 43 już zaczynały się pojawiać dodatkowe popiskiwania.W tym terenie nakręciłem film na którym porównuję zasięgi obu sond na monetach.Wkrótce pojawi się na YT.
Inny dzień,inny teren.Przez kilka dni brak opadów deszczu.Las ziemia gliniasta.W tym terenie Argo na CC pracował stabilnie przy czułości 42 w filtrze relikt i na dyskryminacji -80.Po zmianie sondy na DD Argo pracował stabilnie przy czułości 45 w filtrze relikt i dyskryminacji -80.W tej gliniastej ziemi nakręciłem ten film

ugz - Porównując sondę CC 29cm do DD 29cm : w terenie mocno zmineralizowanym CC na monetach wypada kiepsko.W lekkim stosunkowo suchym gruncie CC wypadła na hełm trochę głębiej niż DD,ale już na aluminiowej menażce WP wypadła gorzej.CC 29cm podczas testu na monetach w lekkim gruncie wypadła dużo słabiej niż DD 29cm.
Test powtórzyłem dwa dni później w tej samej skarpie a wynik potwierdził wyższość sondy DD dla monet w tym terenie.DD więcej wybacza jeśli nie jest optymalnie dostrojona do gruntu.
Chciałem zrobić test na hełm w gliniastej ziemi ,ale glina była zbyt twarda i nie udało mi się wydrążyć tunelu w skarpie.
10-05-2014, 18: 11 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2014 18: 34 przez Regis.)
Kolejny test.Tym razem bez filmu.

[Obrazek: n6gy1.jpg]

Dla choć trochę doświadczonych poszukiwaczy wskazania wykrywacza na 50% stal 50% kolor są do kopania.
W załączniku zamieściłem tą samą tabelę.

10-05-2014, 18: 42 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2014 18: 43 przez _cheetah_.)
No to bardziej niż marnie wypada ta CC29 na monetki. Tak słabo, że aż dziwne. Na jakiej wysokości była CC podczas testów?

O ile w terenie silnie zmineralizowanym CC powinna ustępować DD, o tyle terenie słabo mineralizowanym nie powinno być aż tak źle, a nawet mogłoby być porównywalnie. Ciekawostka.
10-05-2014, 18: 54
(10-05-2014 18: 42)_cheetah_ napisał(a):  No to bardziej niż marnie wypada ta CC29 na monetki. Tak słabo, że aż dziwne. Na jakiej wysokości była CC podczas testów?

Sprawdzałem szurając sondą po ziemi jak i do kilkunastu cm nad nią a rezultat podobny.
10-05-2014, 19: 16 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 10-05-2014 19: 17 przez _cheetah_.)
(10-05-2014 18: 54)Regis napisał(a):  Sprawdzałem szurając sondą po ziemi jak i do kilkunastu cm nad nią a rezultat podobny.
Taaa, to bardziej niż dziwne...

U mnie w Optimie na ziemiach słabo zmineralizowanych (generalnie strojenie na Grunt Fabryczny) DD23 wychodziła mi w polu słabiej niż CC23 - CC widziała mi rzeczy, których DD23 nie była w stanie sięgnąć. To wszystko w polu, bo testów nie robiłem.
Choć nie - chyba raz coś tam robiłem w powietrzu i wychodziło mi jakoś podobnie dla obu. A na pewno miały podobne przesterowania.

DD29 miała większe (dalsze) przesterowanie od DD23 / CC23, zaś w zasięgach jest chyba ciut lepsza - ale to znowu ocena w polu - "na oko"...

Aż się wierzyć nie chce, że w Argo różnice są aż tak ogromne.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS