Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rutus Argo v3.Porównanie sond CC 29cm vs DD 29cm.
27-10-2014, 16: 32
RE: Rutus Argo v3.Porównanie sond CC 29cm vs DD 29cm.
A jak wygląda sprawa z nieco większymi od monetek gratami, typu klamry mosiężne, manierki, bagnety (tu już głęboka stal)?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
27-10-2014, 20: 09
(27-10-2014 16: 32)jarok34 napisał(a):  A jak wygląda sprawa z nieco większymi od monetek gratami, typu klamry mosiężne, manierki, bagnety (tu już głęboka stal)?

Sprecyzuj pytanie bo nie bardzo wiem co masz na myśli.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
28-10-2014, 07: 23
Z id i zasięgiem, na kolor 29 DD powinna być lepsza, a jak z głębszą stalą?
Od roku używam 29CC i w stosunku do standardowej sondy mam wrażenie, że wychodzi sporo mniej drobnicy kolorowej, czy to może subiektywne wrażenie?
28-10-2014, 17: 18
W słabo zmineralizowanym gruncie CC 29cm jest troszkę głębsza na dużą stal od DD29cm.
W słabo zmineralizowanym gruncie w teście na aluminiową menażkę włożoną w skarpę CC29cm była płytsza w statyku i dynamiku od DD29cm.Nie porównywałem zasięgu omawianych sond na innych dużych kolorach.
W teście porównującym sondę CC24cm z CC29cm (3-cia strona tego wątku) na monetach wyszło ,że CC29cm jest trochę głębsza,ale to nie znaczy ,że jest lepsza na drobnicę.Monety w teście leżą płasko,więc sondy widzą całą ich powierzchnię. Należy zwrócić uwagę na ułamany drobny srebrny kolczyk na którym obie sondy CC24cm i CC29cm miały ten sam zasięg.Bardzo możliwe,że gdyby jeszcze zmniejszyć rozmiar tego kolczyka to CC29cm mogła by go zobaczyć płycej niż CC24cm lub wcale.
Producent nie poleca sondy CC29cm na drobnicę.

28-10-2014, 18: 57
Dzięki za opinie.
Na pola to chyba lepiej standard wziąćUśmiech
Choć zdarza mi się na 29 CC wyciągać głęęęboko malutkie kolorki, jak np mini odłamki pierścieni wiodących.
28-10-2014, 19: 35
Ja wszędzie chodzę z założoną DD29cm.Szukam depozytów jak i drobnicy.Duża DD jest pod tym względem bardzo uniwersalna. Moja CC24cm od roku leży w kącie i się kurzy.

05-07-2016, 20: 43
Taka sytuacja. Wczoraj byłem w lasku na wypadzie. Ja Argo DD29 i kolega z przestrojoną proximą 2 i CC29. Chodziliśmy na dynamiku. Sygnałów było mnóstwo i coraz sprawdzaliśmy czy to co widzi jeden, widzi i drugi. Ogólnie wszystko wyglądało podobnie do czasu gdy kolega swoją CC namierzył sygnał wyraźny ale trochę zastanawiający. Sprawdziłem swoim Argo i myślę, że jak by on mi go nie wskazał to raczej bym nie kopał bo sygnał był dużo słabszy niż u niego. Po tym zdarzeniu zobaczyłem że sonda CC29 ma zalety i na głęboko zalegające większe fanty sprawdza się. Dochodzi fakt że miał wykrywacz półkę niżej. Przedmiotem okazała się głowica na 1 cylinder jakieś 20x10cm ciężka i masywna leżąca na jakieś 1,3m-1,5m.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS