Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.43 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test Garrett At Pro vs Rutus Argo DD29cm,DD23cm.
13-07-2014, 18: 15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-01-2016 12: 04 przez Regis.)
Test Garrett At Pro vs Rutus Argo DD29cm,DD23cm.
Garrett At Pro. Ustawienia typowe na jakich najczęściej chodzi Opryk. Czułość max,dyskryminacja stali 30,tryb Pro zero,iron audio wyłaczone , grunt 88(prawdopodobnie). Sonda 8,5x11"DD .
[Obrazek: 2lc0hav.jpg]
================================================

Mój Rutus Argo.Sonda DD 23cm Scotiego.Ustawienia typowe na jakich najczęściej chodzę z sondą DD 29cm . Ustawienia dla DD 23cm i DD 29cm są takie same.Dyskryminacja -80 , KK -2 , czułość 45 , f.relikt , szybkośc 16 , maskowanie 3 , częstotliwość 6622Hz .Parametry ze strojenia do gruntu : U=7mV , Faza 88,84
[Obrazek: edct3.jpg]
================================================

Mój Argo z moją DD 29cm.
Parametry ze strojenia do gruntu :U=8mV , Faza 89,48

[Obrazek: 14wd4r5.jpg]
1/12 thaler na 36cm jest oznaczona czerwoną i zieloną chorągiewką ponieważ był to sygnał 50% kolor 50%stal.

Opryk podczas testu na swoim At Pro pracował na słuchawkach.Argumentował ,że na głośniku może nie usłyszeć słabych sygnałów.Ja osobiście nie mam żadnych zastrzeżeń do takiego rozwiązania wszak wiarygodność każdego testu w którym sami nie bierzemy udziału opiera się tylko na zaufaniu.
Garrett At Pro bezkonkurencyjnie poradził sobie ze złotą obrączką.Pośród przedmiotów na których sprawdzaliśmy zasięgi wykrywaczy nie mieliśmy dostatecznie małych które pozwoliłyby rozwinąć skrzydła wysokiej częstotliwości At Pro.Zabrakło czasu na porównanie zasięgów scotiego ACE 250.Do testu nie zgłosił się żaden operator Optimy.

Klamra pruska do pasa na 51cm,57cm i 59cm była widziana w zakresie koloru przez Argo scotiego z moją DD 29cm i przez mój Argo z moją DD 29cm.Zabrakło czasu na wykonanie głębszych dołków.

Przy tak dużej ilości przedmiotów do sprawdzenia i ograniczonego czasu spotkania z pośpiechu nie sprawdziliśmy kilku monet dla sondy DD23cm : 1gr,5gr,1/24 thaler i 1/6thaler , 1 silber groschen i 10 eurocentów a dla sondy DD29cm nie sprawdziliśmy zasięgu na 1/24thaler i 10 eurocentów dlatego w tabelach na ich poziomie wszystkie pola są puste.

Załączone pliki Miniatury

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
13-07-2014, 18: 34
RE: Test Garrett At Pro vs Rutus Argo DD29cm,DD23cm.
Po narobieniu smaku czekałem na ten test. Kawał dobrej, a bardziej doskonałej roboty! Sam muszę przetestować takie same ustawienia w terenie. Ale to dopiero po powrocie do zdrowia. Szkoda, że nikt z Optimą nie dołączył (chętnie bym zobaczył starcie Argo 29DD vs Optima 29DD). Czaję się na nią jako drugi wykrywacz i chodzenie razem z bratem we dwójkę (sam mam już Argo) Uśmiech Ale jeszcze raz napiszę, poświęcony czas i wynikiem super test!
13-07-2014, 18: 47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2014 19: 37 przez stan.)
Zestawienie tych wyników daje już jakieś porównanie w miarę obiektywne zachowania i możliwości, szczególnie chodzi mi o porównanie wyników cewek DD 23 i DD 29. tym bardziej że zrobiono je w tym samym miejscu i tym samym wykrywaczem. Chciałbym dopytać co znaczą miejsca w tabelkach gdzie nie ma nic zaznaczonego czy nie było w tych punktach przeprowadzonego testu, czy nie było nic słychać ?.
Oczywiście za zaangażowanie macie panowie ode mnie po dużym plusie.
Teraz mamy odniesienie do którego możemy przyrównać testy zrobione u siebie na własnym wykrywaczu i swojej cewce.
13-07-2014, 18: 54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2014 18: 55 przez scoti5.)
Puste miejsca to te do których nie wkładaliśmy monet,po pierwsze z braku czasu a po drugie z własnego doświadczenia wiedzieliśmy że będzie widziana bez problemu-przeskok o kilka centów.

Dzięki Stan za plusik.
13-07-2014, 19: 17 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 17: 37 przez Regis.)

Argo Scotiego.DD 29cm Regisa.Filtr 4 rzędu.

[Obrazek: 2rdwwes.png]
Temperatura podczas testów wynosiła 27st C w cieniu.Dzień słoneczny,Nie pamiętam fazy księżyca Oczko
Testowane przedmioty solidnie owinęliśmy przezroczystą taśmą klejącą.Sosnowe listewki pochodzą z Castoramy Uśmiech
[Obrazek: 3340k28.jpg]

W tabeli gdzie zaznaczony jest na danej głębokości X(niezaliczony jako kolor) po którym na większej głębokości widziany jest przez wykrywacz jako kolor oznacza to ,że wykrywacz(np Argo z DD 29cm-boratynka tab. nr1.) widział cel ,ale przeważały wskazania na stal.

Dodam ,że przed testem dałem Scotiemu i Oprykowi do ręki miarkę,poziomicę,wykałaczki,karteczki,długopis i listewkę i poprosiłem o to aby sami pomierzyli i opisali wszystkie dołki.Tak i uczynili.Z powodu początku pakowania sie przez kolegów dołki w które wkładana była klamra sam pomierzyłem i opisałem.

Dziękuję za plusy i proszę pamiętać o tym samym dla kolegów Opryka i Scotiego którzy przez testy narazili się swoim drugim połówkom.

Screenshot
[Obrazek: sor3ht.jpg]

13-07-2014, 21: 03 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-07-2014 18: 01 przez Regis.)
Argo scotiego.Moja DD 29cm.Filtr relikt. .Wszystkie ustawienia Argo te same co w powyższych testach.Podczas testu uznaliśmy ,że nie zaliczamy głębokości 36cm dla boratynki.Oglądając w domu kilkukrotnie tą część filmu doszedłem do wniosku,że wcale nie jest to takie oczywiste.Najlepiej będzie jeśli wstępnie każdy spojrzy na ten znak zapytania w tabeli jako niezaliczoną głębokość a kiedy film pojawi się na YT dokona samodzielnej oceny.
To już ostatnia z tabel.
[Obrazek: 2j32khl.png]
Kiedy tydzień przed umówioną datą testu przygotowałem miejsce testu i sprawdziłem zasięg mojego Argo z DD 29cm na boratynce okazało się ,że widzi ją maksymalnie z 28cm.Kilka dni później obficie popadało.Kiedy doszło do spotkania z Oprykiem i Scotim mój Argo widział ją już z 36cm.Osiem centymetrów różnicy zasięgu dała zmiana wilgotności gleby.

13-07-2014, 21: 22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-07-2014 21: 23 przez czarny12.)
Kciuk w dół RE: Test Garrett At Pro vs Rutus Argo DD29cm,DD23cm.
Witam jak dla mnie choć za bardzo się nie znam to DD29 ma super wyniki
13-07-2014, 21: 28
Mała i duża DD na obrączkę taka sama głębokość to ciekawe, ale na innych dd29 przebija po kilka kilkanaście cm małą
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
13-07-2014, 21: 33
(13-07-2014 21: 28)Tomasz napisał(a):  Mała i duża DD na obrączkę taka sama głębokość to ciekawe, ale na innych dd29 przebija po kilka kilkanaście cm małą

Tak,ale DD 29cm widziała ją głębiej od DD 23 cm z tym,że identyfikowała jako stal.

13-07-2014, 21: 39
Cytat:Tak,ale DD 29cm widziała ją głębiej od DD 23 cm z tym,że identyfikowała jako stal

To w tym punkcie plus dla małej Szczęśliwy
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS