Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 7 Głosów - 4.43 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test Garrett At Pro vs Rutus Argo DD29cm,DD23cm.
20-03-2015, 07: 20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2015 07: 21 przez jkemp.)
RE: Test Garrett At Pro vs Rutus Argo DD29cm,DD23cm.
też uważam, że testy powietrzne można sobie wsadzić w buty i że pokazują czułość wykrywacza bez wpływu sygnału gruntu,nie pokazują zdolności wykrywacza do jego wykrywania szczególnie małych przedmiotów. Uważam, że wpływ gruntu wpływa negatywnie na zasięg, na pewno bardziej negatywnie niż same powietrze.

Polecam Zygmunt Chajzer Cyklop
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-03-2015, 07: 48
wszystko zależy o jakim metalu mówimy, stalówka z każdym rokiem będzie odkładała naokoło siebie taką aureolę że będzie przedmiot widziany mocniej
20-03-2015, 11: 47 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-03-2015 15: 36 przez Regis.)
(20-03-2015 07: 20)jkemp napisał(a):  Uważam, że wpływ gruntu wpływa negatywnie na zasięg, na pewno bardziej negatywnie niż same powietrze.

Temat wałkowany już nie raz i nie dwa Dzwon Otóż kiedy mamy założoną na wykrywacz sondę DD w zależności od rodzaju metalu zalegającego w ziemi i całej masy innych czynników grunt bardzo często zwiększa zasięg dla zalegających w nim metali Uwaga i to nawet znacznie. Dotyczy to także innych marek wykrywaczy z założoną sondą DD.

Stopień wilgotności i rodzaj gleby mają ogromny wpływ na zasięg detektora.
Taki przykład z życia wzięty : upalne suche lato następują dwudniowe opady deszczu .Różnica zasięgu mierzona przeze mnie w tym samym miejscu przed opadami i dwa dni po opadach dla boratynki wyniosła 7cm Uwaga Kolejną ważną sprawą którą zaobserwowałem jest fakt,że zasięg Argo zmienia się na przestrzeni czasu o 2-3 cm dla przykładowej monety 5gr czy 1cent amerykański.Opisywałem już na forum to zjawisko.
Trochę z innej beczki: jeśli wkładamy monetę w skarpę i detektor jej nie widzi na tej głębokości to nie znaczy,że nie zobaczy jej jeszcze głębiej.
W linku który wcześniej zamieściłem są podstawy jakie trzeba przyswoić zanim zacznie się robić testy.Nie ma tam wszystkich ważnych informacji,ale i tak napisane jest bardzo dużo.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
01-04-2015, 08: 25
Może dziś albo w inny dzień jak nie będzie padać zamierzam się wybrać na podobny teren na którym Regis robił testy (będę się wzorował napięciem zbliżonym do 8mv i fazą sygnału podobną z testów), czyli będę szukał terenu zbliżonego do tego w testach, jeśli mi Argo nie wykryje 1 silber groscha powiedzmy z 30 cm to napiszę maila do pana Rutyny aby wyjaśnił sprawę, w załączeniu dam mu testy wykonane przez kolege Regisa w celu weryfikacji bo może mój wykrywacz jest uszkodzony.

01-04-2015, 10: 46
Bardzo słusznie.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
01-04-2015, 17: 01
W cewkach DD ważna jest kalibracja aby napięcia na cewce nadawczej i odbiorczej względem siebie wynosiły 0V, mają się wzajemnie kompensować, pod tym linkiem można się więcej dowiedzieć o ich budowie. http://www.proscan.gliwice.pl/sondy.htm

01-04-2015, 17: 28
Kolego ale mylisz pojęcia, to co ty pokazujesz dotyczy producenta, a zwykły użytkownik może wiedzieć o tym teoretycznie, w praktyce nie ma na to wpływu, ani możliwości regulacji, to nie jest strojenie do gruntu.
To w procesie produkcyjnym dobierane są te parametry i następuje kalibracja.
01-04-2015, 20: 22 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-04-2015 20: 23 przez jkemp.)
(01-04-2015 17: 28)stan napisał(a):  Kolego ale mylisz pojęcia, to co ty pokazujesz dotyczy producenta, a zwykły użytkownik może wiedzieć o tym teoretycznie, w praktyce nie ma na to wpływu, ani możliwości regulacji, to nie jest strojenie do gruntu.
To w procesie produkcyjnym dobierane są te parametry i następuje kalibracja.

A czy ja kolego STAN, napisałem coś o zwykłej korekcji gruntu ?? Jasne, że nie, czytaj uważnie, mój wykrywacz po prostu daje mi podejrzanie małe głębokości w odnośnie do testów Regisa a ten artykuł zamieściłem po prostu w celach naukowo-poznawczych Uśmiech być może mam gorzej skalibrowaną cewkę albo ma ona jakąś wadę.

01-04-2015, 22: 00
Wyślij do Rutyny I będziesz miał jasność.
Mój zaczął się dziwnie zachowywać pojechał i dostał nowe serce.
Po powrocie zmieniła się mu czułość i przede wszystkim zaczął dużo mniej brać prądu z baterii.
04-04-2015, 21: 20 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-04-2015 21: 56 przez jkemp.)
Mój dobrze wykrywa grunty i baterie (używam akumulatorków) starczają na 20 godzin około, może więcej, w tym problemu nie ma, natomiast zasięg w glebie zmineralizowanej średnio lub dużo jest powiedział bym przeceniony. W żółtym piaseczku nie sprawdzałem ale wiem na 100%, że w takiej glebie jest on większy, a co jeśli wykrywacz okaże się dobry ? Oczko Uważam, że jest on dobry tylko jego zasięg drastycznie spada w glebie mocno zmineralizowanej. Właśnie napisałem maila do Pana Rutyny, zobaczymy co odpisze Uśmiech Jak będzie trzeba to odeślę sprzęt, może rzeczywiście coś z nim nie tak.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS