Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Podręczny wykrywacz
07-09-2014, 11: 03
RE: Podręczny wykrywacz
Mam Xpointera od 2 miesięcy. Myślę, że się polubiliśmy. Często stosuję klasyczną metodę dzielenia na pół - szczególnie przy dużych grudach, ale często w luźniejszym materiale szybko namierzam Xpointerem.

Kiedy się przydaje. Przy mojej cewce 29DD często musiałem poszerzać dołek we wszystkie strony. Teraz punktowo wiem przy której ściance jest fant. Zamontowałem sobie jeszcze dodatkową regulację czułości i przy dołkach potrafi zlokalizować fant z większej odległości.
https://www.youtube.com/watch?v=vzAW_y1JBXk
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-09-2014, 08: 42
scoti5
Wpisz xpointer i wyszukiwarce alledrogo i znajdziesz Uśmiech
11-09-2014, 09: 21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-09-2014 09: 25 przez scoti5.)
Ok.dzieki Damiano,

Petromin36 dzięki za link do filmiku,ale dla mnie test powietrzny to nie jest żaden test,bo fantów nie szukasz w powietrzu tylko w ziemi.Sprzęcik zarąbiasty !
11-09-2014, 22: 51
Ten test miał na celu pokazanie jak łatwo można zmieniać czułość (zasięg).
I ten zasięg czasami się przydaje.
Wiadomo w terenie (glebie) jest inaczej, ale do tej pory nie miałem kłopotów. Naprawdę dobrze się spisuje przy większych dołkach, bo szybko tylko tę właściwą ściankę poszerzam. Dobrze także się z nim pracuje wtedy gdy jest trochę trawy lub innego zielska i rozgarnianie nie jest już takie proste.

Z minusów
Może się w nim wyrobić taka gumowa podkładka przy docisku baterii (akumulatora) i styki mogą nie kontaktować. Podłożyłem znalezionego guzika kalesoniaka i już jest dobrze.
12-09-2014, 13: 21
petromin36
Podkładka nie jest gumowa tylko piankowa podobna do gąbki Uśmiech
Sposobów jest wiele , można kawałek uszczelki do okien w kształcie litery D przykleić ale nie należy się martwić na zapas Oczko
Ja się bardziej obawiam że zetrzesz ten kamuflaż i bardziej poleciłbym np. czarną wersję.
Spróbuj podczas dostrajania kierować sondę w ziemię i zobaczysz czy nie będzie lepiej z zasięgiem.
17-09-2014, 22: 52
A próbowaliście wykrywacze stosowane do szukania kabli w ścianach ? są dużo tańsze Uśmiech

Polecam Zygmunt Chajzer Cyklop
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
18-09-2014, 06: 49
Ja mam, lekko zmodyfikowany. 1 gr. z 2 - 2,5 centa bierze, pokrywka od dzwonka rowerowego z 5-7cm ( dodatkowy włącznik na zasilaniu, inny rdzeń w cewce, przesunięte cewki na początek rdzenia i podkręcona czułość na granicy wzbudzania)
19-09-2014, 13: 03
Ja testowałem kiedyś taki tani do przewodów i rur ale miał beznadziejnie ustawianą czułość, do potencjometru wsypywała się ziemia....
Głośnik również był miejscem nieszczelności przez który dostawała się ziemia....
19-09-2014, 19: 20
Z tego co widzę jest to pomocny sprzęt i chyba sobie jakiś trzeba sprawić
06-10-2014, 20: 24
no dokładnie ale uważam, że 200 zł to lekka przesada, trzeba jakiś tańszy znaleźć Cyklop

Polecam Zygmunt Chajzer Cyklop
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS