Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Karabin maszynowy z Tarnowa nagrodzony na lotniczej wystawie
08-08-2014, 14: 07
Post: #1
Karabin maszynowy z Tarnowa nagrodzony na lotniczej wystawie
Zakłady Mechaniczne Tarnów otrzymały Statuetkę Air Fair 2014 podczas VIII Międzynarodowej Wystawy, odbywającej się w Bydgoszczy pod hasłem Innowacje Przyszłości. Wyróżniono jeden z flagowych produktów przedsiębiorstwa przeznaczonych dla lotnictwa - wielolufowy karabin maszynowy WLKM 12,7 mm.

W ramach wystawy tarnowskie Zakłady prezentowały swoje produkty, które mogą trafić na uzbrojenie statków powietrznych, przede wszystkim śmigłowców. Na ekspozycji można było obejrzeć podwieszany zasobnik z wielolufowym karabinem maszynowym kalibru 12,7 mm, oraz aplikację karabinu podwieszanego bezpośrednio pod pylon śmigłowca. Propozycje budziły spore zainteresowanie. WLKM posiada szybkostrzelność 3600 strzałów na minutę co oznacza, że w ciągu sekundy lufę opuszcza ponad 50 pocisków. Warto zaznaczyć, że na świecie są tylko trzy podobne konstrukcje tego kalibru, a tarnowska należy do najmniej zawodnych.

Co ciekawe, wyróżnienie uzyskał również śmigłowiec W-3PL Głuszec, którego strzeleckie stanowisko podkadłubowe produkowane jest w Tarnowie. Odwiedzający imprezę piloci pozytywnie oceniali to rozwiązanie, które z zainteresowaniem spotkało się także podczas szkolenia organizowanego przez Europejską Grupę Powietrzną (European Air Group) we Francji.

Taka aplikacja karabinu maszynowego służącego do samoobrony pod kadłubem statku powietrznego jest dzisiaj rzadko spotykana. Większość produkowanych śmigłowców to maszyny niskie w podwoziu, dlatego zabudowa podkadłubowa jest utrudniona. Nasze rozwiązanie jest spłaszczone i dopasowane do modelu, przez co nie zmienia zasadniczej geometrii zewnetrznej płatowca. We współdziałaniu ze stanowiskiem kierowania staje się ono bardzo skutecznym rozwiązaniem.
Ocenia dyrektor handlowy ZMT Tomasz Berezowski.

Dodaje on, że wystawa bydgoska potwierdziła zasadność kierunków rozwoju podejmowanych w Zakładach Mechanicznych, a prezentowane rozwiązanie jest poważnie rozpatrywane przez oferentów zagranicznych, którzy zamierzają dozbroić swoje śmigłowce.

Dodajmy, że podczas imprezy odbywającej się na terenie WZL-2 w Bydgoszczy firma pokazywała swoje wyroby po raz kolejny. W ubiegłym roku Zakłady Mechaniczne zostały wyróżnione za prezentację kompleksowych rozwiązań dotyczących uzbrojenia lotniczego.


Załączone pliki Miniatury
   

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-08-2014, 14: 13
Post: #2
RE: Karabin maszynowy z Tarnowa nagrodzony na lotniczej wystawie
Chciałbym mieć taki na balkonie,wiele spraw by to rozwiązało.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-08-2014, 14: 21
Post: #3
RE: Karabin maszynowy z Tarnowa nagrodzony na lotniczej wystawie
Lepiej sprawdzi się na samochodzie.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS