Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czym wyczyścic?
25-01-2014, 17: 16
RE: Czym wyczyścic?
(25-01-2014 15: 05)scoti5 napisał(a):  Fotka pojemnika preparatu mile widziana,lub jego nazwa.

Bardzo proszęUśmiech Środek produkuje firma STARWAX. Na buteleczce widnieje napis: SREBRO, Czyszczenie i nabłyszczanie. Pojemnośc 250ml, cena z tego co pamietam to cos koło 38zł.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-01-2014, 17: 40 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-01-2014 17: 42 przez froger.)
Bardzo dobrze sprawdza się też KIWI METAL do czyszczenia złota i srebra. Na monety wykopki w sam raz, lustrzanek bym nim nie dotknął, zresztą niczym bym ich nie dotknął. Oczko

EDIT: Cena to ok. 15 zł za 150 ml.
25-01-2014, 17: 57
(25-01-2014 17: 40)froger napisał(a):  Bardzo dobrze sprawdza się też KIWI METAL do czyszczenia złota i srebra. Na monety wykopki w sam raz, lustrzanek bym nim nie dotknął, zresztą niczym bym ich nie dotknął. Oczko

EDIT: Cena to ok. 15 zł za 150 ml.

No, lustrzankom to nawet wata zaszkodzi Uśmiech
13-03-2017, 22: 15
(06-01-2014 21: 40)Mathew napisał(a):  Bardzo Wam dziękuje za wskazówki, www zaraz sobie przeanalizuje, a jezeli chodzi o oliwe to jaka najlepsza? I rozumiem, ze co jakis czas wyciagam i sprawdzam przecierajac tylko miedzy palcami?

A jak postepowac w przypadku np boratynek do których mocno przylega piasek? jak się go pozbyc?

Płyn Conservo. Drogo, ale solidnie.
14-03-2017, 19: 20
Witam a ja używam ARGENTUM jest to płyn do czyszczenia
srebra, złota, miedzi i jej stopów bardzo dobrze się nim czyści jest tez bardzo tani można go np kupić u jubilera lub na aukcji Uśmiech pozdrawiam
14-03-2017, 19: 31
Ja myślę że najlepiej monety czyści się wodą i mydłem, a płynami do srebra to można czyścić sztućce, po takim wyczyszczeniu moneta sporo traci na wartości i tej materialnej i historycznej.
Można oczywiście delikatnie ale tylko wtedy gdy moneta jest nieczytelna pokryta twardą skorupą, na samym początku też zrobiłem kilka monet na błysk, teraz wiem że to był błąd, monety i tak z czerniały tylko że już nie oryginalną patyną.
Człowiek uczy się do śmierci, tak mówi przysłowie i chyba jest w trym sporo racji, a więc z czyszczeniem ostrożnie....
15-03-2017, 20: 17
ja też jestem zwolennikiem wody i mydła Duży uśmiech chociaż miałem bardzo brudne, srebro, to dałem do kwasku cytrynowego i wygląda świetnie - ale wiem, że tylko wygląda Duży uśmiech pewnie wartości nie ma już wcale. Jakiś tam brud został, ale to co najgorsze zeszło. No ale, to tylko na monetki, które nie są zbyt cenne. Cennych lepiej nie ruszać niczym.

ARGO v3
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS