Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strojenie do gruntu.
31-08-2014, 13: 13
RE: Strojenie do gruntu.
Najlepsze że na statyku znalezione moniaki , plus statyka proximy że łapie drobnicę i większe przedmioty , dlatego chodzę ze szpadlem bo saperka bundeswhery wytrzymała tylko dwa wypady Szczęśliwy
Jeszcze pobawię się ze strojeniem i zakonczenie strojenia naciskając spust . I spróbuje na mieszanym sygnale w ziemi czy będzie różnica w rozróżnianiu metali , spróbuje mojego strojenia nad ziemią a puźniej strojenia właściewgo z linku , ciekaw jestem co z tego wyjdzie .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-08-2014, 13: 54
z tego co pamiętam to w proximie 2 nie trzeba przyciskać spustu po strojeniu, sam przechodzi w tryb "szukania" nie ma poprostu ręcznej korekty gruntu
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
08-09-2014, 12: 27
Tak więc się pobawiłem w strojenie gruntu i nie znalazłem różnicy między kończeniem strojenia przy samym gruncie , a 10/15 cm na ziemią . Tyle że przy ziemi mam mV tak jak kiedyś pisałem od 700 nawet do 1700 mV :-)
a10/15cm mam od 50 do 180mV , więc pozostanę przy swoim strojeniu ,ważne że fanty wychodzą.
08-09-2014, 14: 10
Kijanka Dostrój proxę w powietrzu tak żeby weszła w fabryczny włącz statyk i zobacz jak się zachowuje proxa przy zbliżaniu sondy do ziemi.

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
08-09-2014, 19: 48
Ok sprawdzę w niedzielę . W lesie mogę sprawdzić czy tylko na polu bo będę w lesie w niedzielę , kończył drog ewakuacji wojsk i ludności niemieckiej .
08-09-2014, 20: 03
chodzi o to czy po przełączeniu na staty i zbliżaniu do ziemi ton będzie narastał - wydaje mi sie, że o to chodzi Regisowi
08-09-2014, 20: 37 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2014 20: 57 przez Tomasz.)
A można będzie wiedzieć co to będzie oznaczało jak będzie narastał albo nie , bo podczas szukania na statyku po dostrojeniu do gruntu jak przemiatam i cewkę za wysoko z boku podniosę to zaczyna piszcześć .
08-09-2014, 20: 54
Pole,las,łąka itd bez znaczenia..Jeśli ton będzie narastał przy zbliżaniu sondy do ziemi to może być potwierdzeniem ,że pod sondą masz trudniejszy grunt i dlatego masz takie wysokie U=.
Sonda po podniesieniu do góry czy boku nie powinna piszczeć.Może łapie Twoją saperkę?

08-09-2014, 21: 01
może piszczy bo za wysoka czułość lub dlatego że stroisz nad ziemią?
08-09-2014, 21: 28 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-09-2014 21: 29 przez Regis.)
Jak piszczy z boku to możesz pobawić się zmianą ustawienia SAT z 0 na 1,2 Napisz potem co z tego wyszło.

Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS