Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Strojenie do gruntu.
20-02-2016, 11: 56
RE: Strojenie do gruntu.
To ja zapytam teraz jako nowy użytkownik Rususa prox 5.0 jak w podpisie.

Czy strojenia do gruntu dokonujecie za każdym razem kiedy zanika wam sygnał wiodący?

"Nie jestem tak szalony, by w tej kwestii cokolwiek mniemać lub nie mniemać."

ACE250 z cewką 6,5x9" staż od 2013, Rutus Proxima 5.0 rok prod.2015, cewka 6.6kHz wer.20 zw. świeżo nabyty
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-02-2016, 12: 55
Znaczy się: "jak zanika"? W dynamiku, miksie, z włączoną dyskryminację czy bez? Instrukcję czytało się? Oczko
20-02-2016, 13: 41
jak w statyku zanika to resetuj spustem pod wyświetlaczem (pinpoint)
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
20-02-2016, 17: 46
Sygnał wiodący zanika gdy pod cewką w trybie dynamicznym jest metal poza zasięgiem wykrywacza, lub w statycznym gdy jest zmiana np temperatury cewki na słońcu lub wejściu ze słońca w cień, wtedy zeruje się spustem jak pisał Tomasz.
Poczytaj o SAT służy właśnie do przeciwdziałaniu temu zjawisku w trybie statyczym.
20-02-2016, 20: 33
[quote='stan' pid='13727' dateline='1455986788']
Sygnał wiodący zanika gdy pod cewką w trybie dynamicznym jest metal poza zasięgiem wykrywacza

mógłbyś jaśniejO matko
20-02-2016, 21: 42
Po prostu gdy pod cewką znajduje się jakiś przedmiot metalowy lub coś magnetycznego, kamień ruda minerał, a czułość wykrywacza jest zbyt mała aby uruchomić identyfikacje (dźwięk lub ID) wtedy cichnie, zanika sygnał wiodący.
Mając duże doświadczenie na niektórych miejscówkach, gdzie wychodzi dużo wartościowych fantów, można wykorzystać tą cechę wykrywaczy aby zwiększyć zasięg, nie jest to jednak sprawa prosta, bez doświadczenia kiedy można to wykorzystać na ogół nakopiemy się trochę dołków, a efektem może być jakiś kawałek zardzewiałego gwoździa Duży uśmiech
20-02-2016, 22: 07 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2016 22: 09 przez _cheetah_.)
(20-02-2016 21: 42)stan napisał(a):  Po prostu gdy pod cewką znajduje się jakiś przedmiot metalowy lub coś magnetycznego, kamień ruda minerał, a czułość wykrywacza jest zbyt mała aby uruchomić identyfikacje (dźwięk lub ID) wtedy cichnie, zanika sygnał wiodący.

???

Nie, jeśli sygnał pod cewką jest słabszy od wymaganego do zadziałania układu identyfikacji (VDI) po prostu nie ma wyświetlanego VDI, jak również nie ma żadnego tonu z VDI dźwiękowego (tak, na marginesie, tory audio i cyfrowego VDI są rozdzielne), ale sygnał wiodący jak najbardziej jest cały czas. Tyle, że jego poziom po najechaniu na taki bardzo słaby obiekt może lekko, ledwo słyszalnie wzrosnąć - czyli mamy do czynienia z tzw. "duchem".... (mix i statyk)

Chwilowy zanik sygnału wiodącego w trybie mix lub na statyku przy prawidłowym balansie gruntu to efekt oddziaływania czegoś magnetycznego w glebie (np. kamulec magnetyczny), ale nie obiektu metalowego, ponieważ ten zawsze daje sygnał POWYŻEJ sygnału wiodącego.

Krótkotrwałe zaniki sygnału wiodącego mogą się pojawiać też przy naturalnych niejednorodnościach gruntu i skokach wysokości cewki nad gruntem, jeśli balans gruntu jest silnie przekompensowany (powiedzmy - przy różnicy kilku stopni fazy od balansu rzeczywistego), czyli pracuje się w warunkach kiedy wysokość cewki nad poziomem gruntu wpływa na poziom tonu wiodącego, aż do zaniku przy samym gruncie. Możliwe, że w takich warunkach również obiekt metalowy może dać chwilowy zanik, ale nie są to typowe warunki dla pracy detektora.

Ja nigdy tak nie chodzę (mix i statyk) i nie zalecałbym też tego innym, zwłaszcza o mniejszym doświadczeniu z detektorami.
20-02-2016, 23: 02 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-02-2016 23: 20 przez Wojtek600.)
(20-02-2016 12: 55)_cheetah_ napisał(a):  Znaczy się: "jak zanika"? W dynamiku, miksie, z włączoną dyskryminację czy bez? Instrukcję czytało się? Oczko

"Czytało się" i ponieważ nie ma tam nic o zanikającym sygnale wiodącym, dlatego "zapytało się" Ninja

Edyta: a nie moment: jest faktycznie. na str. 16ej. O matko

Na miksie. Bez dyskryminacji, full zakres, maks czułość, lub prawie maks. 37-39. Po prostu przestaje być słychać wiodący po jakiejś tam chwili przemiatania i tyle. Nie wierzę, że można się było z tym nie spotkać.

Znaczy reset. Pinpointem. OK thx, nie używałem cyngla pinpointa, dlatego że skoro chodziłem na miksie, to pinpoint siłą rzeczy nie musiał być naciskany. Nawet mi to do głowy nie przyszło.

Lektura przedostatniego posta cośtam mi dorzuca do zrozumienia zjawiska. Fajno, no to przynajmniej wiem "skąd to". Bo problemem nie jest to, ze sobie zanika, tylko dlaczego. I o to chodziło.

Nie napalać się ma miks...? O... OK, do przetestowania. Chociaż już mi się spodobało na miksie plus program.

"Nie jestem tak szalony, by w tej kwestii cokolwiek mniemać lub nie mniemać."

ACE250 z cewką 6,5x9" staż od 2013, Rutus Proxima 5.0 rok prod.2015, cewka 6.6kHz wer.20 zw. świeżo nabyty
20-02-2016, 23: 33
Oczywiście _cheetah_ jak zwykle nieomylny "ekspert" trzepią się bo nie może zrozumieć napisanego praktycznie tekstu, aby nowy użytkownik mógł zrozumieć o co chodzi.
Dla Ciebie ważna jest technologiczna nazwa, byle tylko namieszać .

Czy jak piszesz "jeśli sygnał pod cewką jest słabszy od wymaganego do zadziałania układu identyfikacji (VDI) po prostu nie ma wyświetlanego VDI"....

..a czy praktycznie skutkiem tego nie jest brak sygnału dźwiękowego i brak wyświetlanych na wyświetlaczu cyfr ID.

Piszę tak celowo aby ludzie którzy zaczynają przygodę z wykrywaczami mogli to łatwiej zrozumieć, a twoja "upierdliwość" jest irytująca, a szczególnie odwracanie kota ogonem.

Przepraszam za uwagi osobiste.
20-02-2016, 23: 33 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-02-2016 19: 46 przez EL NINO.)
poviem , tez cos na ten temat v dynamiku signal Wiodaci tez cichne jak jest v ziemy tez coz v zakrese diskriminacii,, tak mozna tez zauvazic ,co jest diskriminovane.....y co tam jest....jasne na sluchawkach lepiej to slychac,,dlatego chodze na signale wiodacim lechko slysalnym...
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS