Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program do Map Rastrowych
08-03-2015, 16: 00
RE: Program do Map Rastrowych
(08-03-2015 13: 09)czarny12 napisał(a):  Wszystko ładnie pięknie na ozim w telefonie mapa chodzi a na androziku nie może coś z tą mapą nie tak

Jeżeli po konwersji masz plik .ozfx4 to androzik nie czyta tych plikó musisz konwersję zrobić starszym programem gdzie tworzy się plik .ozfx3
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
08-03-2015, 16: 09 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2015 16: 09 przez @liens.)
mi po konwersji jest w ozfx3 i smiga, dzis testowałem na polu i po właczeniu andrizika pokazywało dokladnie gdzie stoje na tym polu i wszysko sie zgadzało....
08-03-2015, 19: 13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2015 19: 14 przez czarny12.)
Konwertowałem program pobrałem kiedyś z poszukiwaczy a androzika pobrałem z gogle play, wszystko robiłem wedle filmiku i niby dobrze myślałem też iż może androzik nie obsługuje starych map ale sprawdziłem właśnie i jednak po konwersacji jest ozf4.
08-03-2015, 19: 34 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 08-03-2015 19: 34 przez stan.)
znajdź w necie img2ozf_setup v 3.03, albo niższej wersji np. 3.0 nim zrób nim konwersję i będzie ci hulał
08-03-2015, 23: 55
Próbowałem na innych wersjach androzika oczywiście mapy konwertowane na starszym programie i nic na tym wcześniejszym androziku przy otwieraniu mapy aplikacja się zatrzymuje a na starszych wersjach nic się nie dzieje. Mapy po konwersacji ozf2 nie wiem może moja M-ka jest do du...... ale jeszcze popróbuję na czasie a na razie odpuszczam
09-03-2015, 18: 02
Kolego @czarny12 trochę w tym e-mailu namieszałeś że nie bardzo rozumiem, co ty tam robiłeś, więc zacznę od początku
Po pierwsze mapę plik jpg pobierasz, jeśli jest drugi plik konfiguracyjny o takiej samej nazwie jak obraz mapy tylko rozszerzenie pliku konfiguracyjnego to .map, to także jeżeli niema to musimy plik mapy skonfigurować na komputerze w OZIM musisz mieć dwa pliki
1 mapa_xyz.jpg
2 mapa_xyz.map
Te pliki muszą być razem w folderze, takie pliki czyta tylko ozieksplorer który jest zainstalowany na komputerze żeby tą mapę mógł czytać androzik lub ozieksplorer na smartfon z androidem musimy te mapy przekonwertować programem img2ozf który instalujemy także na komputerze i te dwa pliki podane wyżej konwertujemy i otrzymamy także dwa nowe pliki.
1 mapa_xyz.ozf3
2 mapa_xyzozf.map
ten pierwszy plik musi być w androziku o rozszerzeniu ozf3 nie może być z rozszerzeniem ozf4 bo takich androzik nie czyta.
kopiujemy te dwa pliki do folderu ”mapy” w smartfonie sprawdzamy czy w ustawieniach jest prawidłowa ścieżka do folderu z mapami i powinien działać.
Nie wiem kolego czarny jakie cyferki zmieniałeś, i w którym programie te cyferki jak sądzę to zmienia się przy konfiguracji mapy na komputerze, ale żeby coś zmieniać to musimy trochę się na tym znać inaczej to lepiej nic nie zmieniać,
Wkleję tą odpowiedz dla Ciebie na forum może jeszcze komuś się przyda.
Jak jeszcze czegoś nie rozumiesz to dopytaj, jednak androzika ja nigdy nie miałem więc o szczegóły ustawień to koledzy którzy go mają ja mam OZIEGO.
09-03-2015, 18: 07
W androziku trzeba podac w ustawieniach/foldery gdzie wrzucilismy pliki przekonwertowane.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
02-05-2015, 23: 56
witam czy ktoś jest w stanie skalibrować mi mapę pod oziego?
03-05-2015, 06: 14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-05-2015 06: 14 przez @liens.)
Naczelnik, przeciez masz cały opis w tym wątku, ja z niego skorzystałem i zasuwa..
03-05-2015, 09: 38
dobra poradziłem sobie . okazało sie że mapa była lekko obrócona, więc sam ją obróciłem w photoshopie
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS