Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Program do Map Rastrowych
16-03-2017, 21: 39 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2017 21: 40 przez matt0607.)
RE: Program do Map Rastrowych
Dzięki, że chciało Ci sie mi pomóc. Zrobiłem jak napisałeś, otrzymałem pliki ozf4 i ozf.map. otworzyłem to w oziexplorerze. Mapa jest skalibrowana, ale dalej mija mi się o jakies 80m. Myślę że może te mapy wigu są zbyt mało dokładne żeby cos z nimi robić.

Tak z Ciekawości jeszcze, Ty te mapy kalibrujesz na narożniki, czy jak?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
16-03-2017, 21: 52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-03-2017 21: 55 przez stan.)
Ale jak ją sprawdzałeś w terenie? czy w programie? bo w programie OZI na komputerze bo na komputerze może być różnica ze względu na konfiguracje ustawień programu. Ta mapa jest konfigurowana pod aktualnie działające nawigacje system WGS 84 i u mnie błędy max wynoszą 8-10 m
U mnie takie mapy chodzą bardzo dokładnie, ślad nigdy nie wychodzi poza obręb drogi.

Forum jest dla tego żeby sobie pomagać.
16-03-2017, 22: 29
no sprawdzam na kompie i porównuje geoportalem, może w tym tkwi mój błąd. Powiedz mi jeszcze czy w przypadku innych wigowych map mogę zastosować dane z oziego z tej mapy od Ciebie? Chodzi mi o te dane w zakładce "projection setup"
17-03-2017, 07: 54 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-03-2017 07: 58 przez stan.)
Z całą pewnością powinny być dobre, bardziej dokładne, ale ja nie porównywałem bo tam wpływ ma wiele innych czynników.
Zawsze można spróbować...
Bardziej dokładne są mapy 1:25000.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS