Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Perhydrol
22-10-2014, 12: 49
Perhydrol
Czy próbował ktoś zakupić ten specyfik w sklepie "na mieście" ? Jeśli tak to w jakim tego szukać? Wiem, że jest na all...ro.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-10-2014, 13: 14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2014 13: 22 przez Regis.)
RE: Perhydrol
Nigdy nie kupowałem perhydrolu,ale wiem ,że kiedyś służył do rozjaśniania włosów.Prawdopodobnie znajdziesz go w hurtowni medycznej,sklepie myśliwskim,sklepie budowlanym i chemicznym.
Nadtlenek wodoru w zależności od stężenia nazywa się :
Woda utleniona (3–3,5% roztwór)
Wybielacze (3–15% roztwory)
Perhydrol (30–35% roztwory)
Ingoliny (85–98% roztwory)

Ps
Tomek budujesz bombę ? Blowup

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
22-10-2014, 13: 48
pytałem w myśliwskim i nawet Pani nie wiedziała co to jest. Nie było o czym rozmawiać. Obszedłem okoliczne budowlane nie ma czegoś takiego, o medycznych nic nie wiem w okolicy a chemiczne to tylko typu bricomarche, tesco i też nie widziałem. Gdyby ktoś napotkał gdzieś u siebie to dajcie znać. A perhydrol to do czyszczenia, moczenia monet i innych.
22-10-2014, 14: 14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2014 14: 20 przez stan.)
To spróbuj w innym typowo myśliwskim, Perhydrol służy myśliwym do wybielania czaszek, zwierząt przygotowywanych jako trofea

_________________________________________________________________________-
Pisze na nim WODA UTLENIONA 30% PERHYDROL w cenie 10 zl za 250 ml.
22-10-2014, 14: 15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-10-2014 14: 27 przez _cheetah_.)
Podobno bywał w dużych budowlanych, ale ja też kiedyś z ciekawości kilka odpytałem (typu Castorama, Obi,...) i wszyscy robili duuuże oczy.

Ja go kiedyś trafiłem przypadkiem w takim małym chemicznym typu mydło i powidło, był w małych buteleczkach (chyba 0,25l) w jakiejś kosmicznej cenie. Znaczy się, w małych chemicznych (malarskich) też może bywać.

A potem to znalazłem go w Warszawie w dużym sklepie z chemikaliami i wszystkim innym (też typu mydło i powidło, ale POWAŻNA hurtownia) i tam dostałem w pojemniku 5l za bardzo rozsądną cenę.

Ale zobacz w necie - powinien tam też być.

EDIT:

http://allegro.pl/perchydrol-nadtlenek-w...source=mlt

Tylko uważaj - trzeba pracować w rękawiczkach, bo cholera silnie parząca jest. Nic wielkiego zwykle się nie stanie po oblaniu - ma się jakiś czas białe plamy, ale swędzące i piekące... No i uwaga na ubrania, chodniki, dywany, podłogi, etc... bo można dostać łomot od żony... Oczko
22-10-2014, 14: 29
chyba tu zamawiałem 5l http://www.stanlab.eu/ , wykorzystuje to do wybielania parostków, na monetach kilka razy użyłem, też się sprawdza. mają też winian sodowo-potasowy, jeszcze go nie testowałem.
22-10-2014, 14: 41
Tutaj jest 1l ZA 14.99 zł http://www.envolab.pl/sklep/nadtlenek-wodoru-30-detail
Może być jeszcze w aptece. Może też występować pod innymi nazwami .Trzeba by pytać sprzedawców o preparaty z zawartością nadtlenku wodoru.Niektórzy winiarze stosują nadtlenek wodoru do odkażania balonów więc może być w sklepach ogrodniczych,pszczelarskich.W sklepach pszczelarskich można kupić kwas szczawiowy do czyszczenia zardzewiałych fantów.Podobno daje bardzo dobre rezultaty.Tutaj trochę informacji o czyszczeniu nim fantów http://odkrywca.pl/m42-i-kwas-szczawiowy,643265.html

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
22-10-2014, 14: 50
to że parzy to wiem bo używam tylko wydaje mi się że z czasem (nawet jak butelka zakręcona) to traci na mocy. Do zardzewiałych większych przedmiotów to mam dojście do piaskowania. Jeśli ktoś ma pojęcie i robi to z wyczuciem to jest fajny i szybki efekt. No nic muszę się porozglądać w większym mieście za tym Perhydrolem przy okazji.
22-10-2014, 15: 00
Ja kupuję tutaj tego specyfiku nie nabywałem ale z innych zakupów jestem zadowolony http://www.strefakonserwatora.pl/szukaj....odprod=tak
22-10-2014, 16: 45
Hm, nie zauważyłem, żeby tracił moc podczas przelegiwania na balkonie, ale nigdy się też nad tym nie zastanawiałem.

Do żelastwa piaskowanie jest OK, podobno wspaniale działa też piaskowanie z użyciem sody. Ale ogólnie to elelektro-, albo auto-liza, perhydrol to tylko z grubego brudu ewentualnie czasami stosuje do jakichś wrażliwych obiektów, głównie tam, gdzie jest obiekt typu żelazo + alu lub cynk.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS