Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich
09-11-2014, 20: 14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-11-2014 20: 22 przez Regis.)
Post: #1
Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich
Polskie Stowarzyszenie Walk Rycerskich PSWR jest organizacją skupiającą odtwórców historii, zajmujących się profesjonalnie pełno kontaktowymi walkami z użyciem broni i ekwipunku używanego w średniowieczu. Należą do niej zawodnicy, którzy na co dzień trenują walki rycerskie, skupieni przy większych ośrodkach szkoleniowych w dużych miastach, bądź w grupach rozsianych po mniejszych miejscowościach na terenie całego kraju.

Strona Polskiego Stowarzyszenia Walk Rycerskich http://www.pswr.pl/

"Rycerz Marcin z Kętrzyna zdobył złota na zamku w Hiszpanii

W dniach 1- 3 maja 2014 w Hiszpanii, odbyły się Mistrzostwa Świata w Sportowych Walkach Rycerskich. Zawody odbywały się na terenie zamku Castillo de Belmonte (około 150 km od Madrytu) .Gospodarzem imprezy był Javier Fitz-James Stuart, członek hiszpańskiej rodziny książęcej, właściciel zamku. Absolwent Zespołu Szkół im. Marii Curie-Skłodowskiej, Marcin Waszkielis, wywalczył dla Polski 2 złote medale. W kategorii miecza i tarczy pokonał zawodnika USA, a w kategorii miecza długiego reprezentanta Wielkiej Brytanii. W rezultacie Rycerska Kadra Polski zdobyła 2 miejsce w klasyfikacji generalnej, za USA. Zespół wrócił do Polski z imponującym dorobkiem medali: 2 złote, 4 srebrne i 1 brązowy. Wyjazd polskiej kadry rycerskiej był możliwy dzięki hojnemu wsparciu fanów-internautów. Od kilku lat walki rycerskie w Polsce stają się coraz bardziej profesjonalnym sportem .W roku 2013 powołano Międzynarodową Federację Walk Rycerskich (IMCF- International Medieval Combat Federation) zrzeszającą dotychczas 23 kraje, której Polska jest jednym ze współzałożycieli oraz krajową Ligę Walk Rycerskich. Prężnie działa także Stowarzyszenie Polskich Walk Rycerskich z siedzibą w Rembertowie. Zawodnicy walczą naprawdę, tylko stępioną bronią w kopiach średniowiecznych zbroi ważących od 25 do 35 kg. Pojedynki są nawiązaniem do tradycji fechtunku bronią białą. Podczas treningów technicznych zawodnicy doskonalą umiejętności posługiwania się mieczem, toporem, tasakiem, halabardą i młotem."
http://www.nmketrzyn.pl/2014/05/mistrzos...ycerskich/

Następne mistrzostwa świata rycerzy odbędą się w 2015 r w Malborku. Wybór zamku w Malborku został ogłoszony podczas obchodów rocznicy Grunwaldu. Impreza odbędzie się między 30 kwietnia a 3 maja 2015 roku. Głównymi atrakcjami będą walki sportowe w kategoriach pojedynków oraz starć grupowych 5 vs 5 i 16 vs 16. Oprócz tego powstanie średniowieczny obóz, w którym turyści zobaczyć będą mogli liczne atrakcje. Będą to pojedynki konne na kopie, pokazy tańca i sokolnictwa oraz koncerty muzyki dawnej.

16 minutowy film z mistrzostw świata walk rycerskich w Hiszpanii 2014 r. Film jest dobrze nakręcony i świetnie zmontowany dzięki temu ogląda się go z dużą przyjemnością.

Krótki film prezentujący Rycerską Kadrę Polski https://www.youtube.com/watch?v=u8dq3a-T_0c#t=71

Człowiek jest tyle wart co pomoże drugiemu
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS