Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryb Jednoczesny
27-11-2014, 23: 31
Tryb Jednoczesny
Chodzi ktoś z was na trybie jednoczesnym ? Jeśli tak to gdzie najczęściej używacie tego trybu, przedstawcie swoje doświadczenia z nim i czy rzeczywiście udało wam się wyciągnąć na nim np.: głęboko zalegającą monetę, której dynamik nie widział lub coś w tym stylu. Podzielcie się swoimi spostrzeżeniami, Pozdrawiam ! Uśmiech

Polecam Zygmunt Chajzer Cyklop
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-11-2014, 07: 27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2014 07: 28 przez emil.)
RE: Tryb Jednoczesny
Kiedyś jak miałem Proxi, a później Argo próbowałem z mixem, ale nie mogłem się przyzwyczaić do dużej ilości dźwięków. Teraz wróciłem do Rutusa i w Optimie wyciskam właśnie mixa. Moim zdaniem tryb dla bardziej zaawansowanych i osłuchanych z wykrywaczem. Każde piknięcie na kolor warto sprawdzić statykiem. Warto kopać każdy sygnał, który przechodzi nawet minimalnie w id koloru. Minus że wzmocnienie wtedy nie działa w dynamiku i głębsze małe cele dają cichy sygnał i wskazane są słuchawki. Plus, że słychać jak duży może być przedmiot. Na innym forum koledzy mówili, że w jednoczesnym wskazania id są dokładniejsze, i ja też odnoszę takie wrażenie. Tryb sprawdza się też w warunkach gdzie nie ma możliwości swobodnego przemiatania.

Pozdrawiam Adam
Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-11-2014, 08: 04
Ja najczęściej włączam mixa w lasach i na czystych polach/łąkach bo dźwięków jest naprawdę masa. Miałem kiedyś w lesie sygnał w mixie - ze statyka tylko "cienki duszek" a dynamik relikt cisza. Statyk ledwo się odezwał ale ewidentnie na kolor. Po wykopaniu 2 saperek statyk kolor, dynamik ledwie kolor. Po wykopaniu głębokiej dziury okazało się, że były to jakieś druty(kolor) w izolacji materiałowej. Były naprawdę głęboko dołek mniej więcej do kolana a druty nie były jakieś dużej średnicy.

Inne miejsce. Statyk darł się w niebogłosy a relikt w dynamiku ledwo co. Dołek ponad kolano na dole centralnie w środku stara lampa chyba rowerowa ale taka wielka. Cewka 23DD. Najbardziej byłem zaskoczony, że sięgnęła tak głęboko.

To prawda mix bardziej dla osłuchanych z wykrywką. Słuchawki obowiązkowe.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
28-11-2014, 10: 43
Ja także używam mixa i w lesie i w polu niezależnie od stopnia zaśmiecenia-w zaśmieconym poprostu wolniej macham cewką .Na początku używania mixa stosowałem tylko w lesie bo mniej śmieci,a teraz w każdym terenie.Oczywiście cewka 23DD.Miałem kilka wyjść z okrągłą 24 CC,ale DD lepiej mi pasuje bo jest bardzo stabilna,
28-11-2014, 16: 42
Kilkakrotnie już pisałem na ten temat wiosną 2013r, te wpisy są trochę rozrzucone więc żeby ułatwić szukanie wkleje tu to co napisałem wcześniej.
Ja praktycznie używam tylko jedoczesnego, i jeśli szukam w innym trybie to mam odczucie że coś opuściłem. Nie jest to zbyt trudne potrzeba trochę cierpliwości

"Ja od bardzo dawna chodzę w 80% na jednoczesnym (mixie), aby swobodnie z nim chodzić potrzebna jest na początek cierpliwość, kilka dni jest koniecznie potrzebne na osłuchanie się z tym trybem. Według mojego doświadczenia, oby opanować tryb mix musisz nauczyć się traktować sygnał ze statyka jako głośne tło, a sygnały dynamika jako podstawowy sygnał. Mając to na uwadze chodzisz tak jakbyś chodził na dynamiku, a sygnały ze statyka służą jako pomocnicze, i zwracają twoją uwagę że jest coś pod cewką głębiej, lub jest maskowane czego dynamik by ci nie pokazał, wtedy to miejsce sprawdzasz dokładniej, zbliżając cewkę bliżej ziemi i omiatasz cewką w różnych kierunkach, sygnały z dynamika określają czy pod cewką jest kolor, lub pomagają podjąć decyzję czy to kolor czy żelazo, wtedy według własnych upodobań podejmujesz decyzje kopać czy nie "własna intuicja".
W tym trybie łatwiej jest określić wielkość i zlokalizować przedmiot bo statyk nie potrzebuje ruchu cewki, i trzymając cewkę nad przedmiotem łatwiej określić wielkość głębokość i lokalizację przedmiotu. Po dość krótkim czasie używania trybu mix i wzięciu pod uwagę powyższych wskazówek, przestanie ci przeszkadzać dźwięk ze statyka, nie zwraca się w ogóle na niego uwagi, a służy pomocą, i podpowiedziami w poszukiwaniach.
Nie można opisać dźwięków na które zwracać uwagę a które ignorować, ale z biegiem czasu i praktyki, poszukiwanie na mixie staje się rutynowe i tryb mix stanie się twoim podstawowym trybem poszukiwań, będziesz wiedział kiedy go używać, i gdzie.
Nie można podać ustawień na jakich najlepiej chodzić na mixie, bo to wynika z cech indywidualnych i miejscówki, zaczynać powinniśmy od ustawień podstawowych jakich używamy chodząc na dynamiku.
Trochę na ten temat pisałem w dziale testy ustawienia -->USTAWIENIA RUTUS - ogólne zasady .
Nawet chodzić musieliśmy się nauczyć, a co dopiero chodzić z wykrywaczem, życzę cierpliwości i sukcesów
Nie można chodzić na Jednoczesnym (mixie) i filtrze 4 rzędu.

I drugi wpis...

Ja chodzę z argo 3,w lesie i po polu większość na jednoczesnym, wcale nie jest trudne wystarczy zrozumieć, że dźwięk statyka wygląda jak trochę głośniejszy sygnał wiodący jednostajny gdy zbliżamy się do żelaza zaczyna rosnąć ale dalej jednostajnie szukamy miejsca gdzie jest najsilniejszy na skali pokazuje wielkość (-) jeżeli jest duża znaczy mały przedmiot, jeżeli (+) to znaczy większy, nie musimy machać sygnał jest ciągły, jeżeli jest kolor to jednocześnie jest ciągły a przy poruszaniu w tle słychać typowy dźwięk jak na dynamiku. Naciskając spust nie jest wyświetlana głębokość tyko możemy sprawdzić czy to kolor czy żelazo bo albo jest ciągły tzn. żelazo albo dzwoni jak kolorek co oznacza że może być moneta czy inny przedmiot z kolorku, Mam ustawienia takie jak zaleca instrukcja, tylko czułość 45 dyskryminacja - 10 pozostałe ustawienia według własnych upodobań, jednak zmiana niewiele wnosi ale to już indywidualne odczucia,
Na jednoczesnym znajduje małe monety, 20 cm, jak mam ochotę pokopać to do 25 cm malutki gwóżdż a o dużych to nie trzeba tłumaczyć. dwie godziny w terenie na początek, w lesie gdzie nie ma ziemi zmineralizowanej i dużo śmieci i załapiemy o co chodzi, nie przepuścimy nic.( cewkę mam DD)"
28-11-2014, 19: 59
A propos trybu jednoczesnego, dzisiejszy denarek. Sygnał ze statyka wskazywał mały przedmiot, dynamik wskazania od 44.

Załączone pliki Miniatury

28-11-2014, 21: 06
Właśnie dlatego lubię tryb jednoczesny, i wkurza mnie jak mówią że argo nie daje rady małym sreberkom, to co pokazujesz to nie jest małe sreberko. Jaka cewka duża ?
28-11-2014, 21: 33
Argo też daje radę w czwartego rzędu, ale to sreberko akurat wyszło spod 29 DD w Optimie.
28-11-2014, 21: 35
Ja wyciągam takie małe przedmioty jednoczesnym, a tam nie można użyć filtra 4-rzędu.
28-11-2014, 22: 25
Nie wątpię Uśmiech dałem tylko przykład na gorąco.
Jest kilka mankamentów do dopracowania w Rutusach, strojenie do gruntu, wyświetlacz, waga, baterie, ale bez wątpienia to bardzo dobre sprzęty. Moim zdaniem w tej cenie są bez konkurencji.
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS