Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryb Jednoczesny
28-11-2014, 22: 52 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-11-2014 22: 53 przez jkemp.)
RE: Tryb Jednoczesny
Sreberko Piękne! Powiem wam, że na relikcie w Argo 3 możecie nie zobaczyć tak małego sreberka, kolega kiedyś znalazł podobne At Pro a ja na relikcie widziałem je z małym minusem na skali ;/, na 4- rzędu pewnie było by lepiej.

Polecam Zygmunt Chajzer Cyklop
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2014, 10: 13
Argo nie jest dobrym wykrywaczem na cienkie sreberka i nigdy nie będzie. Po prostu nie jest to sprzęt na takie monety. Ja też znalazłem sporo cienkich sreberek, ale też wiem ile zostało w ziemi.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
29-11-2014, 11: 53
(28-11-2014 22: 52)jkemp napisał(a):  Sreberko Piękne! Powiem wam, że na relikcie w Argo 3 możecie nie zobaczyć tak małego sreberka, kolega kiedyś znalazł podobne At Pro a ja na relikcie widziałem je z małym minusem na skali ;/, na 4- rzędu pewnie było by lepiej.

To prawda że małe sreberka a szczególnie leżące trochę głębiej są pokazywane w argo na minusie, zresztą nie tylko na minusie ale mają różne id, i zależne jest to od kąta położenia, kierunku przemiatania wilgotności gleby itp. dlatego musimy kopać wszystko. Przy pewnej wprawie i intuicji jest możliwe w znaczącym stopniu określić czy warto dany sygnał kopać. Zgadzam się z tym że wykrywacze wysokoczęstotliwościowe w tym optima dokładniej określi rodzaj takich małych przedmiotów kolorowych, ale mają one inne wady wynikające właśnie z wysokiej częstotliwości.
Uniwersalność argo, praktyka i trochę wiedzy czynią argo bardzo dobrym wykrywaczem, szczególnie w trybie jednoczesnym który dodaje mu mocy i dokładności. Argo posiada różne wady, ale który wykrywacz ich nie ma nawet te z górnej półki.

groch25, a znasz jakiś wykrywacz który nic nie zostawi w ziemi ?. Ja chodząc nawet po swoich śladach kilkakrotnie znajduje jeszcze jakieś cenne przedmioty, gdzie oprócz minie widać ślady po innych poszukiwaczach, także po tych którzy szukali optimą
29-11-2014, 17: 15
(29-11-2014 11: 53)stan napisał(a):  
(28-11-2014 22: 52)jkemp napisał(a):  Sreberko Piękne! Powiem wam, że na relikcie w Argo 3 możecie nie zobaczyć tak małego sreberka, kolega kiedyś znalazł podobne At Pro a ja na relikcie widziałem je z małym minusem na skali ;/, na 4- rzędu pewnie było by lepiej.

To prawda że małe sreberka a szczególnie leżące trochę głębiej są pokazywane w argo na minusie, zresztą nie tylko na minusie ale mają różne id, i zależne jest to od kąta położenia, kierunku przemiatania wilgotności gleby itp. dlatego musimy kopać wszystko. Przy pewnej wprawie i intuicji jest możliwe w znaczącym stopniu określić czy warto dany sygnał kopać. Zgadzam się z tym że wykrywacze wysokoczęstotliwościowe w tym optima dokładniej określi rodzaj takich małych przedmiotów kolorowych, ale mają one inne wady wynikające właśnie z wysokiej częstotliwości.
Uniwersalność argo, praktyka i trochę wiedzy czynią argo bardzo dobrym wykrywaczem, szczególnie w trybie jednoczesnym który dodaje mu mocy i dokładności. Argo posiada różne wady, ale który wykrywacz ich nie ma nawet te z górnej półki.

groch25, a znasz jakiś wykrywacz który nic nie zostawi w ziemi ?. Ja chodząc nawet po swoich śladach kilkakrotnie znajduje jeszcze jakieś cenne przedmioty, gdzie oprócz minie widać ślady po innych poszukiwaczach, także po tych którzy szukali optimą

Tu nie chodzi o to czy coś zostawi czy nie. Po prostu stwierdzam fakt, że to nie jest sprzęt na cienkie sreberka i każdy kto go używa powinien o tym dobrze wiedzieć. Jeżeli ktoś twierdzi, że jest to dobry wykrywacz na cienkie sreberka to sam się oszukuje.
29-11-2014, 17: 56
To ja będę tym co się sam oszukuje, ale jestem pewien że wiele nie tracę, oczywiście nie możemy mówić że wszyscy będą tak uważać Szczęśliwy Facepalm

Fakt że będę miał trochę trudniej ale straty będą niewielkie.
29-11-2014, 18: 57
(29-11-2014 17: 56)stan napisał(a):  To ja będę tym co się sam oszukuje, ale jestem pewien że wiele nie tracę, oczywiście nie możemy mówić że wszyscy będą tak uważać Szczęśliwy Facepalm

Szczęśliwy Czyli uważasz, że jest to dobry wykrywacz na cienkie sreberka?
Mam pytanie z jakimi wykrywaczami miałeś możliwość chodzenia dłuższy okres czasu?

(29-11-2014 17: 56)stan napisał(a):  Fakt że będę miał trochę trudniej ale straty będą niewielkie.

Idąc twoim tokiem myślenia można by kupić wykrywacz statyczny i kopać wszystko mówiąc, że będzie się miało trochę trudniej ale straty będą niewielkie. Huh

Na czystym terenie z niską mineralizacją ok zgodzę się z Tobą, ale jak dojdą czynniki utrudniające pracę takie jak dużo żelastwa, ceramika, kawałki cegieł nie jest tak wesoło.
Mam taki teren na własnym ugorze. Gdy nie mam czasu wychodzę tam pochodzić nawet 15 min (bo mam jakieś 50m od domu). Chodzę tam z Argo (z cewką CC 24 oraz DD29) od dwóch lat i wykopałem już wszystkie sygnały na czysty kolor, 50% żelazo 50% kolor jak i 90% żelazo 10% kolor. Jakieś 2 miesiące temu miałem możliwość chodzenia z Tesoro Cibola i okazało się że, jest sporo sygnałów na kolor (choć nie do końca czystych), które sprawdzając Argo były sygnalizowane jako żelazo. Z racji,że jest to trudny teren, ale bardzo fantonośny testowałem Argo na każdych ustawieniach.

Argo to dobry wykrywacz, ale nie rób z niego kilera do wszystkiego, bo takim nie jest choćby się go poznało wzdłuż i wszerz.
29-11-2014, 19: 15
Nie wkładaj mi słów jakich nie powiedziałem, twierdzę tylko że argo w trybie jednoczesnym, filtrze relikt, oraz cewką dd23 jest wystarczająco dobra aby znajdować drobne przedmioty nawet srebrne i nie mam poczucia że coś straciłem.
Chodzę z argo 3 lata i wiem jak potrafiłem go wykorzystać na początku a jak potrafię posługiwać się nim teraz, zawsze mówiłem i pisałem że argo nie identyfikuje małych przedmiotów dokładnie i są wykrywacze które robią to lepiej nawet można powiedzieć dużo lepiej. Ja tylko mówię że argo potrafi go wykryć dając sygnał więc kopać musimy wszystko no prawie wszystko.
Nikogo do nie czego nie namawiam a tym bardziej przekonuje, opisuje tylko swoje praktyczne spostrzeżenia, i przy nich zostanę.
Ty próbujesz mnie nawrócić na swój sposób myślenia, masz prawo myśleć jak chcesz i ale pozwól mi na własne zdanie.
29-11-2014, 20: 32
Nie wkładam Ci żadnych słów, a raczej wyciągam Oczko

(29-11-2014 17: 15)groch25 napisał(a):  Jeżeli ktoś twierdzi, że jest to dobry wykrywacz na cienkie sreberka to sam się oszukuje.

(29-11-2014 17: 56)stan napisał(a):  To ja będę tym co się sam oszukuje, ale jestem pewien że wiele nie tracę, oczywiście nie możemy mówić że wszyscy będą tak uważać Szczęśliwy Facepalm

Czyli jak mam to rozumieć, bo już nic nie rozumiem Oczko

(29-11-2014 17: 56)stan napisał(a):  Fakt że będę miał trochę trudniej ale straty będą niewielkie.

(29-11-2014 18: 57)groch25 napisał(a):  Idąc twoim tokiem myślenia można by kupić wykrywacz statyczny i kopać wszystko mówiąc, że będzie się miało trochę trudniej ale straty będą niewielkie. Huh

Tu fakt hiperbola w celu pokazania, że równie dobrze można używać czegoś stworzonego zupełnie do czego innego. Za co przepraszam.

Nie miałem na celu nikogo urazić pisząc, że Argo nie jest dobrym wykrywaczem na cienkie sreberka, ale chyba każdy powinien sobie zdawać sprawę, że do tego celu nie był on stworzony i zostanie zdeklasowany przez inne wykrywacze nawet tańsze.
Panowie nie dajmy się zwariować i piszmy otwarcie, o naszych wykrywaczach. O jego wadach i zaletach. Nawet tych nieznaczących dla nas, bo dla kogoś mogą być ważne.
29-11-2014, 20: 44
Nie mam zamiaru z tobą dyskutować, jeżeli nie rozumiesz co ja piszę, a starasz się dalej pisać o tym czego nie napisałem a tobie się wydaje, to taka dyskusja jest zbędna i nic nie wnosi. nie staram się zmieścić twoich poglądów zostań przy nich, tylko nie bij piany.
29-11-2014, 21: 01
(29-11-2014 20: 44)stan napisał(a):  Nie mam zamiaru z tobą dyskutować, jeżeli nie rozumiesz co ja piszę, a starasz się dalej pisać o tym czego nie napisałem a tobie się wydaje, to taka dyskusja jest zbędna i nic nie wnosi. nie staram się zmieścić twoich poglądów zostań przy nich, tylko nie bij piany.

Spokojnie nie denerwuj się, ja nic nie próbuję Ci udowadniać.
Jak to mówił Kaczyński nikt nam nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne. I tym akcentem zakończmy naszą nic nie wnoszącą dyskusję Oczko
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS