Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tryb Jednoczesny
30-11-2014, 20: 01
RE: Tryb Jednoczesny
Dla mnie kopanie to także odreagowanie stresu i wyciszenia wewnętrznego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
30-11-2014, 21: 14 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 30-11-2014 21: 15 przez _cheetah_.)
To prawda, zwłaszcza w lesie, gdzie po jakimś czasie człowiek staje się jego częścią. A do tego cały stress paruje z człowieka jak para z czajnika... Oczko

Można też sobie kopać pod drzewem (korzystając też czasami z mix-a Oczko), na którym w tym samym czasie swoje robi dzięcioł albo jakieś inne ptaszydło wije gniazdo i wszyscy są happy...
30-11-2014, 21: 26
Teraz lepiej Duży uśmiech w końcu doszliśmy do sedna sprawy wszystkich filtrów Oczko

_cheetah_ bardzo lubię takie przekomarzanki z Tobą, czytając z pozycji użytkownika, a nie elektronika to trochę trudniej, ale poznać własny sprzęt, to później więcej satysfakcji przy szukaniu.

Pozdrawiam
04-11-2015, 19: 04
"dźwięk statyka wygląda jak trochę głośniejszy sygnał wiodący jednostajny gdy zbliżamy się do żelaza zaczyna rosnąć ale dalej jednostajnie szukamy miejsca gdzie jest najsilniejszy na skali pokazuje wielkość (-) jeżeli jest duża znaczy mały przedmiot, jeżeli (+) to znaczy większy, nie musimy machać sygnał jest ciągły, jeżeli jest kolor to jednocześnie jest ciągły a przy poruszaniu w tle słychać typowy dźwięk jak na dynamiku. Naciskając spust nie jest wyświetlana głębokość tyko możemy sprawdzić czy to kolor czy żelazo bo albo jest ciągły tzn. żelazo albo dzwoni jak kolorek co oznacza że może być moneta czy inny przedmiot z kolorku"

Kolego stan to teraz zapytam bo nie wiem czy dobrze zrozumiałem. W trybie jednoczesnym przy filtrze standard i dyskryminacji ustawionej na -35 jeśli statyk daje dobry sygnał na (-) a dynamik wskazuje na Id (-)74 to znaczy , że mamy do czynienia z małym aluminium ?
11-11-2015, 17: 30
Jak to jest Panowie, nie mogę tego załapać jakoś z tą identyfikacją w mixsie . W statyku filtr standard , czułość 43 do 46 Dyskryminacja na - 35 i podczas skanowania wychodzą mi sygnały poniżej stopnia dyskryminacji czyli np. - 74 czy - 56. Dla czego tak się dzieje ? Czasami pojawiają się sygnały sygnalizowane tylko przez statyk wiec jeśli dobrze rozumie sygnał z dynamika się nie pojawił ponieważ wycieła go dyskryminacja z dynamika. Jakoś ciężko mi idzie praca w jednoczesnym.
11-11-2015, 17: 47
Kolego dyskryminowane są dźwięki, id cyfrowe się pokazuje,
11-11-2015, 17: 52
Dokładniej opisując jest tak , że pojawia się dźwięk ( taki szorstki) ale się pokazuje, może to pozostałości po Maskowanie, mam ustawione na 5.
11-11-2015, 18: 06
Tu masz cytat z instrukcji
Wynika z niego że
- tor statyczny pracuje bez dyskryminacji,
- tor dynamiczny pracuje z dyskryminacją

Cytat: Tryb jednoczesny to połączenie dynamiki i statyki. Sygnał wiodący jest sterowany z toru statycznego, natomiast w wypadku
zadziałania toru dynamicznego dźwięk jest natychmiast przełączany.
Takie rozwiązanie ma szereg zalet. Głębokie sygnały
usłyszymy, bo zostaną wykryte przez tor statyczny. Drobne „kolorki” będą wyraźnie sygnalizowane przez tor dynamiczny.
Dodatkowo rozległość sygnału pozwala bezproblemowo określić wielkość i głębokość przedmiotu. Problemem jest tylko
opanowanie przez użytkownika wielu dźwięków, jakie wydaje wykrywacz. W tym wypadku niezbędne jest doświadczenie
i praktyczna nauka. Ten rodzaj pracy proponuję używać po opanowaniu wykrywacza w trybie dynamicznym i statycznym.
Dopiero zapoznanie się z tymi dwoma sposobami pracy z osobna gwarantuje satysfakcję i skuteczność w trybie pracy
jednoczesnej.
Kilka ważnych informacji:
- tor statyczny pracuje bez dyskryminacji,
- tor dynamiczny pracuje z dyskryminacją,
05-02-2016, 22: 18
ok, ale jeśli słyszymy tylko sygnał wiodący od statyka, a dynamik nam się w ogóle nie załącza, to co to oznacza? Trzeba patrzeć na identyfikację na wyświetlaczu czy mamy "+" czy "-"? Nie mogę zrozumieć działania statyka, a latam już z wykrywką spory czas...
06-02-2016, 08: 25
Dynamik nie pokaże i nic nie usłyszysz poniżej ustawionej dyskryminacji a w statyku usłyszysz poniżej ale nie zobaczysz na ekranie - tak to niby wygląda z tego co wyczytałem w necie.

Ps. Do dyskryminacji nie możemy podchodzić ze 100% pewnością co jest pod cewka. Dla mnie to jest tylko wyznacznik czy w ogóle wbijać saperke.
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Kontakt | Forum użytkowników marki RUTUS i nie tylko ;) | Wróć do góry | Wróć do forów | Mobile Version | RSS